Zavrieť

Porady

Vysoký zisk????????

Prosím Vás poraďte mi, čo robiť, ak vychádza vysoký zisk, samozrejme ak šéf nechce platiť vysokú daň štátu, je fakt štedrá.

Vo firme sa prerábal sklad, ktorý nebol vedený ako sklad, ale ako priestor vo firme a spravila sa z toho riadna dielňa samozrejme svojpomocne, a ak by mi dal nejaký živnostník murár faktúru na stavebné práce vo výške 300.000,- Sk, tak išlo by mi to do nákladov hneď, alebo to musím dať do zhodnotenia budovy a odpisovať. Ako to obísť, čo navrhnete?

Urgentne
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Vystavenie dokladu na stavebné práce je čistá špekulácia (pozor na krížovú kontrolu). Technické zhodnotenie sa samozrejme odpisuje, nejde do nákladov bežného roka.

Chcem Ťa upozorniť, že na tejto stránke neradíme nelegálne postupy ako obchádzať zákon.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

ivana184 Pozri príspevok
... ak by mi dal nejaký živnostník murár faktúru na stavebné práce vo výške 300.000,- Sk, tak išlo by mi to do nákladov hneď, alebo to musím dať do zhodnotenia budovy a odpisovať. Ako to obísť, čo navrhnete?

Urgentne
to sa niekde u vás rozdávajú faktúry na 300 000 Sk? Len tak ti ju nejaký živnostník dá a on potom akože tých fiktívnych 300 000 Sk dodaní? sám a dobrovoľne? no to chcem takého dobráka vidieť
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Možno ide o reťazovú záležitosť poposúvania výdavkov a príjmov......
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Braňo Pozri príspevok
Vystavenie dokladu na stavebné práce je čistá špekulácia (pozor na krížovú kontrolu). Technické zhodnotenie sa samozrejme odpisuje, nejde do nákladov bežného roka.

Chcem Ťa upozorniť, že na tejto stránke neradíme nelegálne postupy ako obchádzať zákon.
A v tomto prípade, keď sa úplne zmenil charakter priestorov to ani trochu nejde. V žiadnom prípade by to nemohla byť oprava, pri daňovej kontrole by to veľmi ľahko zistili. Jednoznačne odpisovať.
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

skaspa Pozri príspevok
to sa niekde u vás rozdávajú faktúry na 300 000 Sk? Len tak ti ju nejaký živnostník dá a on potom akože tých fiktívnych 300 000 Sk dodaní? sám a dobrovoľne? no to chcem takého dobráka vidieť
Nie, mala som na mysli, murára, ktorý stavia domy, nám úplne obyčajným ľuďom, tzv. fušky a má živnosť, platí odvody, tak ten by nejakú vydanú faktúru uvítal, alebo rozmýšľam zle?
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

ivana184 Pozri príspevok
Nie, mala som na mysli, murára, ktorý stavia domy, nám úplne obyčajným ľuďom, tzv. fušky a má živnosť, platí odvody, tak ten by nejakú vydanú faktúru uvítal, alebo rozmýšľam zle?

Robí sa to takto bežne. Už roky. Len to nie je legálne.
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Braňo Pozri príspevok
Vystavenie dokladu na stavebné práce je čistá špekulácia (pozor na krížovú kontrolu). Technické zhodnotenie sa samozrejme odpisuje, nejde do nákladov bežného roka.

Chcem Ťa upozorniť, že na tejto stránke neradíme nelegálne postupy ako obchádzať zákon.
Samozrejme, aj ja som toho názoru, že zaplatiť daň sa musí, veď keď ju platím ja ako zamestnanec zo svojho príjmu, tak prečo by ju nemala zaplatiť firma? Lenže môj názor nestačí. Zaplatiť viac ako pol milióna firme, ktorý doteraz platila minimum dane z príjmu PO, sa majiteľovi prieči. A ja, ako zamestnanec, môžem tak akurát odpovedať na otázky, ktoré sú mi kladené. Či rada, alebo nerada.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak ste to robili svojpomocne tak potom prečo to neriešiš cez aktiváciu vlastných nákladov. Síce aj tak by to bolo techn.zhodnotenie budovy, ale bola by to tá správna cesta dostať náklady do účtovníctva.
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

A ak by to boli opravy maliarske, sadrokartónové, oprava podláh, ktorá je fakt reálna, len toľko, že svojpomocná, tak do nákladov by mi to išlo priamo, že?
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

ivana184 Pozri príspevok
Nie, mala som na mysli, murára, ktorý stavia domy, nám úplne obyčajným ľuďom, tzv. fušky a má živnosť, platí odvody, tak ten by nejakú vydanú faktúru uvítal, alebo rozmýšľam zle?
ty si asi neuvedomuješ, že ak ti taký murár vystaví faktúru a vy mu uhradíte musí príjem zdaniť a je jedno, či robí fušky alebo nie; navyše už to, že tu napíšeš, že ste si to spravili svojpomocne a teraz zhánate "fakturanta" je jasné, že by to bolo len na papieri a ten murár nič nevykonal. A NAVYŠE JE TO JEDNOZNAČNE TRESTNÝ ČIN KRÁTENIA DANE A POISTNÉHO.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pridám bod z Etikety:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivana184 Pozri príspevok
A ak by to boli opravy maliarske, sadrokartónové, oprava podláh, ktorá je fakt reálna, len toľko, že svojpomocná, tak do nákladov by mi to išlo priamo, že?
Prečo neuvažuješ o riešení, ktoré som opísal v príspevku č.9.

Chceš aby sme ti odobrili evidentné porušovanie zákona. A nehovoriac o tom, že aj keď si zoženiete fa., ktorá bude vystavená na sumu viac ako 100 tisíc máš povinnosť nahlásiť platby na DÚ.
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Som za .......a veď keď niekto zarobil, tak nech platí, nemám síl, viacej sa hádať so šéfom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivana184 Pozri príspevok
Som za .......a veď keď niekto zarobil, tak nech platí, nemám síl, viacej sa hádať so šéfom.
Čo tak povedať séfovi, že nechceš byť spolupáchateľom trestného činu krátenia dani a odvodov?
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

ivana184 Pozri príspevok
Som za .......a veď keď niekto zarobil, tak nech platí, nemám síl, viacej sa hádať so šéfom.
miesto černoty hľadajte zákonné riešenia, vždy sa nejaké nájdu napr. ako napísal smith - stále lepšie ako nič;
a aj keď som po zadaní otázky nechcel reagovať, tak skúste napr.
1. skontrolovať vaše pohľadávky a vytvoriť si k nim opravné položky, ktoré sú v zmysle § 20 ods. 14 zákona o dani z príjmov daňovo uznané
2. vytvoriť rezervy na nevyčerpané dovolenky, rezervy na odmeny a prémie, ktoré sú daňovo uznané podľa § 20 ods. 9 zákona o dani z príjmov... prečo hľadať fakturantov a podporovať čiernu ekonomiku, keď sa to dá aj legálne???
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Už som to vzdala, vyfakturovali sme o 5 miliónov viac, ako minulý rok a niekto očakával, že sme približne na rovnakej úrovni ako vlani, každý sa tvári, že si nikto nevšimol, že sme si tak šplhli vo výnosoch, ....hlavná vec, že internet banking a účty sleduje pravidelne, peniaze asi rovno z neba padali na účet? Výnosy o mnoho vyššie a náklady rovnaké, možno až nižšie, ale to je OK.
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

skaspa Pozri príspevok
miesto černoty hľadajte zákonné riešenia, vždy sa nejaké nájdu napr. ako napísal smith - stále lepšie ako nič;
a aj keď som po zadaní otázky nechcel reagovať, tak skúste napr.
1. skontrolovať vaše pohľadávky a vytvoriť si k nim opravné položky, ktoré sú v zmysle § 20 ods. 14 zákona o dani z príjmov daňovo uznané
2. vytvoriť rezervy na nevyčerpané dovolenky, rezervy na odmeny a prémie, ktoré sú daňovo uznané podľa § 20 ods. 9 zákona o dani z príjmov... prečo hľadať fakturantov a podporovať čiernu ekonomiku, keď sa to dá aj legálne???
S tým vôbec nemám skúsenosť, pomôžete mi ako na to? Firma mala po celé roky smiešne zisky, a nikdy sa také nerobilo, tak preto som skúšala pomoc na porade, také riešenia beriem s úsmevom, ale ako na to? Prosím naveďte ma na správnu cestu a hlavne pokojnú, pretože už mám toho po krk...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
skaspa Pozri príspevok
miesto černoty hľadajte zákonné riešenia, vždy sa nejaké nájdu napr. ako napísal smith - stále lepšie ako nič;
a aj keď som po zadaní otázky nechcel reagovať, tak skúste napr.
1. skontrolovať vaše pohľadávky a vytvoriť si k nim opravné položky, ktoré sú v zmysle § 20 ods. 14 zákona o dani z príjmov daňovo uznané
2. vytvoriť rezervy na nevyčerpané dovolenky, rezervy na odmeny a prémie, ktoré sú daňovo uznané podľa § 20 ods. 9 zákona o dani z príjmov... prečo hľadať fakturantov a podporovať čiernu ekonomiku, keď sa to dá aj legálne???
Rezervy sú nákladom len v PÚ, a nevieme či sa účtuje v JÚ alebo PÚ.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

skaspa Pozri príspevok
ty si asi neuvedomuješ, že ak ti taký murár vystaví faktúru a vy mu uhradíte musí príjem zdaniť a je jedno, či robí fušky alebo nie; navyše už to, že tu napíšeš, že ste si to spravili svojpomocne a teraz zhánate "fakturanta" je jasné, že by to bolo len na papieri a ten murár nič nevykonal. A NAVYŠE JE TO JEDNOZNAČNE TRESTNÝ ČIN KRÁTENIA DANE A POISTNÉHO.
Iba vysvetlím, neschvaľujem:
Ten živnostník to aj zdaní a rád. Robil "na čierno", bez príjmov. Ale výdavky mal. Aj odvody si platil. Aj si ich bude musieť platiť, aspoň v minimálnej výške, bez ohľadu na príjmy.
Toto riešenie neschvaľujem, pretože daňová kontrola nebýva padnutá na hlavu. Tieto fiktívne faktúry Ti vyberie ako prvé. Chcela by som potom vidieť Tvojho šéfa ako zdôvodňuje, čo mu bolo opravené za 300.000,- Sk. Predpokladám, že bez materiálu. To robil ten murár u Vás celý rok?
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Jednoducho, šéf stále nejaké opravy vymýšľa, ale najradšej by bol, ak by to niekto urobil zadarmo, a potom na konci roka, vyskočí problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať