Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    do riadkov 3,4 ak ide o 19% daň - toto je zle
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 20.12.07 at 07:00 Dôvod: učíme sa na vlastných chybách

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Myslím, že nám ukradli tovar, ja som si faktúru dala na odpočet a teraz to musím pripočítať nejde to do riadkov 19 a potom neviem či to ide aj do 20 alebo kde?To 3 a 4 sa mi nejako nezdá.
    človiečik Vladimír Ozimý
    máš pravdu našiel som usmernenie v jednom časopisu že to ide do riadku18 alebo 19 takže beriem späť - mínusom do riadku 19
    človiečik Vladimír Ozimý
    ak by ste to dali plusom to znamená že by ste si nárokovali odpočet vy ho musíte ale ponížiť...no jasnéé ak to beriete tak že mínusom je daň na vstupe tak potom plusom ja som myslel mínusom ako odpočet od celkovej dane na vstupe

    Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

    žena Oriešok
    riadok 19 je predsa odpočítanie dane? V prípade krádeže treba vrátiť odpočítanú daň, tým pádom treba mínusom do riadku 19 a v riadku 21 zostane daň na odpočet. Mala som zrovna tento mesiac takýto prípad.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    A ešete prosím ak napočítavate dane z tuzemska, samozdanenie atď do riadku 19 tak tieto dane z tuzemska ...hneď zaokr.na cele Sk alebo az ako napočítané to zaokrúhlite?
    človiečik Vladimír Ozimý
    no čo vám hovorí par. 26 - daň vypočítaná pri dodaní tovaru atď...podľa mňa sa každé dodanie tovaru a služby posudzuje zvlášť a má sa to zaokrúhliť podľa par 26 ods 3 pričom až takto zaokruhlené plnenia by sa mali napočítavať dokopy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.