Zavrieť

Porady

Platby do fodnu oprav a DPH

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Sme spoločnosť, ktorá vlastní polyfunkčný dom, sme platitelia DPH. Časť budovy sme predali a fakturujeme novým vlasntíkom na základe zmluvy o výkone správy dodávku tepla, vody, el.energie, odvoz odpadu, poistenie domu a platbu do fondu udržby a oprav domu a spoločnych priestorov. Všetko som im fakturovala s DPH. Dozvedela som sa, že platby do fondu oprav, poistenie a odvoz odpadu, by sa malo faktúrovať bez DPH.
Mám spätne urobiť dobropisy s opravou sadzbu dane a podať dodatočné daňove priznanie za jednotlivé mesiace?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    a odvoz odpadu je prečo bez dph a poistenie prečo bez dph - vy ponúkate poistenie alebo je to len súčasť základu dane.?

    Tutoška je offline (nepripojený) Tutoška

    Tutoška
    Myslím si, že poistne aj odvoz odpadu sa fakturuje bez DPH, lebo aj mne poisťovňa a mestský úrad ako neplatcovia DPH zasielajú poistne a poplatok za odpad bez DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    vy ste platiteľ. Vy prefakturujete. to znamená vo vlastnom mene a na vlastný účet.

    Odvoz odpadu - s DPH
    poistenie - ak ide o poistenie ktoré je súčasťou základu dane ako súvisiaci náklad s DPH,
    poistenie - ak nekonáte vo vlastnom mene a na vlastný účet ale na účet poisťovne - potom bez DPH (ale predpokladám prvú variantu)
    fond opráv - ???

    Platby do fodnu oprav a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.