Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti a paušálne výdavky

Prosím o radu. Mám klienta, ktorý k 31.12.2004 prerušil živnosť. Výdavky nemá skoro žiadne, takže dávam 25%. Má ešte neuhradené pohľadávky, o ktoré musím upraviť daňový základ. Ide mi o to, či 25% počítam len zo skutočných príjmov, alebo aj z tých pohľadávok o ktoré zvyšujem daňový základ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Uplatníš zo sumy bez pohľadávok. Ale idem na to len logicky. V DP B v tabuľke 1 máš príjmy a výdavky. Pohľadávky a záväzky dávaš až do r.41 a 42. Z toho mi logicky vyplýva, že 25% z týchto riadkov uplatniť nemôžeš.

    Ale čo na to ostatní.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    No to verím, veď preto hovorím nech sa vyjadria ostatní, možno niekto vie o "skulinke" v zákone.

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    No ja neviem, ale tabulka č.1 je v danovom priznaní skôr ako riadky 41 a 42, takže 25 % som logicky musela rátať z príjmov aj s pohľadávkami ak boli uhradené,keď neboli tak z nich 25 nerátam, ale základ dane navýšim na riadku 42.Takto mi to vychádza logicky.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    § 17 ods. 8 zákona o DzP hovoí o- úprave základu dane-, a v písmene c to zvlášť uvádza i pre daňovníkov uplatňujúcich paušálne výdavky. Pohľadávka, o ktorú tento daňovník upravuje ZD nie je podľa mňa jeho príjmom/nebola uhradená/má len smolu, že ukončuje živnosť. Záver - podľa mojej mienky si na túto pohľadávku výdavky neuplatňuje.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    emily
    a keď živnosť nekončí, len prerušuje, platí to isté? Asi áno
    ....prerušenie alebo pozastavenie a neobnovenie podnikania do lehoty podania DP...... - § 17 ods. 9 , takže v tomto zmysle podľa mňa áno.

    prerušenie živnosti a paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.