Zavrieť

Porady

odpisy

Pekný deň
Zakúpili sme zdvíhaciu plošinu za cenu 120 000,- . Je to dlhodoby hmotný majetok . Lenže tento majetok sa iba obstaral ešte sa nepouživa nakoľko ho musime opraviť. Mám niekoľko otázok:
Všetko čo sa zakúpi na opravu tejto plošiny mám dať ako zhodnotenie majetku? Alebo to môžem dať ako opravy a udržba?
Môžem dať tento majetok do odpisov za rok 2007 aj keď sa začne použivať až v roku 2008?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Oprava plošiny nie je technické zhodnotenie. Odpis môžeš uplatniť i za rok 2007 ak ju už máš zaradenú v DM, alebo v roku 2007 môžeš prerušiť odpisovanie a začneš odpisovať až v roku 2008

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    No ono to nie je ani tak oprava. Viete ono to je dosť staré a celá elektrika sa tam vymieňala. Viem že sa tam dosť veci kupovalo nových (nielen ohľadom elektriky). Pretože inak by to asi ani nefungovalo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Samozrejme ak obstará firma niečo, čo nie je funkčné, tak všetky náklady súvisiace s uvedením do prevádzky patria na 042 - zahrnú sa do OC. Výnimkou sú náklady napr. na školenia ap.- uvedené v postupoch.
    Ak to zariadenie k 31.12. nebolo funkčné, nezaradíš do odpisovaného majetku a odpisy neuplatníš.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no riadil by som sa postupmi účtovania par. 33 - kde je zadefinované čo je uvedenie do užívania a tým pádom aj možnosť odpisovania...je to zabezpečenie všetkých technických funkcií tohoto majetku potrebných na jeho užívanie a splnenie povinností podľa osobitného predpisu...

    bolo možné majetok užívať v čase jeho obstarania? to znamená bol funkčný? ak ano tak by som ho zaradil a účtoval by som potom o technickom zhodnotení poprípade o oprave...ak ho máte zaradený potom nie je dôvod aby ste si neuplatnili odpisy z takéhoto majetku...

    v prípade ak nebol funkčný nie je dôvod na zaradenie a jeho odpisovanie

    zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

    zuzkakom
    Ahojte, ako by ste mi poradili
    kam zaradit kancelarske priestory a ich vybavenie, najprv to sme to mali ako stavebne prace v sluzbach ale dozvedela som sa ze to treba zmenit na obstaranie a kam to potom zaradim, lebo su tam take naklady ako dvojite podlahy, strop(podhlady), priecky, dvere, nabytok, koberce, elektroinstalacie, sprinklery... vacsinou su tie veci v 2 odpisovej sk. ale fakt neviem co s tym

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.