Zavrieť

Porady

Daň z príjmu, neviem si rady

Milí poraďáci,
možno je to úplne od veci, ale potrebujem poradiť s jedným príkladom za školy. Ja som v tejto oblasti úplný amatér a tak by som Vám bola vďačná za radu.
Takže takto znie ten príklad:
Daňovník od januára do decembra daňového roka podnikal ako živnostník a príjem zo živnosti mal vo výške 566 000 Sk. Oprávnené daňové výdavky mal vo výške 852 000,- Sk. Prenajímal nehnuteľnosť od 1– 2/2007. Príjem z prenájmu mal vo výške 21 660,- Sk. a výdavky si uplatňoval paušálne vo výške 40 % z príjmov. Manželka je na materskej dovolenke a stará sa o tri deti. Z predchádzajúceho manželstva má jedno dieťa, ktoré študuje a nežije s ním v spoločnej domácnosti.

Už teraz Vám ďakujem za Vaše rady
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A kde je otázka?
0 0
Iva001 Iva001

Iva001 je offline (nepripojený) Iva001

neviem si rady s tým príkladom...
0 0
danculka danculka

danculka je offline (nepripojený) danculka

žeby vypracovať daňové priznanie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Iva001 Pozri príspevok
Milí poraďáci,
možno je to úplne od veci, ale potrebujem poradiť s jedným príkladom za školy. Ja som v tejto oblasti úplný amatér a tak by som Vám bola vďačná za radu.
Takže takto znie ten príklad:
Daňovník od januára do decembra daňového roka podnikal ako živnostník a príjem zo živnosti mal vo výške 566 000 Sk. Oprávnené daňové výdavky mal vo výške 852 000,- Sk. Prenajímal nehnuteľnosť od 1– 2/2007. Príjem z prenájmu mal vo výške 21 660,- Sk. a výdavky si uplatňoval paušálne vo výške 40 % z príjmov. Manželka je na materskej dovolenke a stará sa o tri deti. Z predchádzajúceho manželstva má jedno dieťa, ktoré študuje a nežije s ním v spoločnej domácnosti.

Už teraz Vám ďakujem za Vaše rady
Takže daňové priznanie musí podávať nakoľko jeho zdaniteľné príjmy presiahli 50% nezdaniteľnej čiastky, teda 47.808,-. Ale zo živnosti vykáže stratu vo výške 286.000,- Sk. Príjem z prenájmu nemusí uviesť do daňového priznania, nakoľko nepresiahlo sumu 5x životného minima (24.900 za rok 2007). Takže daň bude nulová.
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
danculka Pozri príspevok
žeby vypracovať daňové priznanie?
Asi áno ...
0 0
Iva001 Iva001

Iva001 je offline (nepripojený) Iva001

nechcem vypracovať daňové priznanie, to je príklad do školy a neviem čo a ako...a čo s tým, že má manželku a tri deti?...môže si uplatniť daňový bonus?...
0 0
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

Iva001 Pozri príspevok
nechcem vypracovať daňové priznanie, to je príklad do školy a neviem čo a ako...a čo s tým, že má manželku a tri deti?...môže si uplatniť daňový bonus?...
Daňový bonus nemôže, musí mať ZD aspoň 1,-Sk, a on je v strate
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Iva001 Pozri príspevok
nechcem vypracovať daňové priznanie, to je príklad do školy a neviem čo a ako...a čo s tým, že má manželku a tri deti?...môže si uplatniť daňový bonus?...
Nie, nemôže - pretože z podnikania vykázal stratu .
0 0
Iva001 Iva001

Iva001 je offline (nepripojený) Iva001

všetkým, ktorí mi poradili, veľmi pekne ďakujem...ste zlatí...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Iva001 chceme tu od Teba "počuť" ,že si dostala 1
0 0
Iva001 Iva001

Iva001 je offline (nepripojený) Iva001

ak dostanem, tak sa určite úpochválim...pracujem v úplne inej oblasti a dane mi nič nehovoria - na to máme účtovníčku:-)
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Mám situáciu, ale nie zo školy. Nikde som nenašla niečo podobné riešené. Fyzická osoba, minulý rok sa stala živnostníkom a ako fyzická osoba dostala od exekútora peniaze. Jednoducho fyzickej osobe exekútor vrátil dlžné peniaze za niekoho iného plus nejaké úroky k tomu. Má si to fyzická osoba zdaniť v daňovom priznaní?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
michelle84 Pozri príspevok
Mám situáciu, ale nie zo školy. Nikde som nenašla niečo podobné riešené. Fyzická osoba, minulý rok sa stala živnostníkom a ako fyzická osoba dostala od exekútora peniaze. Jednoducho fyzickej osobe exekútor vrátil dlžné peniaze za niekoho iného plus nejaké úroky k tomu. Má si to fyzická osoba zdaniť v daňovom priznaní?
Ten dlh bol z akého titulu?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ako "občan" požičal peniaze "občanovi".
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
michelle84 Pozri príspevok
Ako "občan" požičal peniaze "občanovi".
Tak ten úrok by mal zdaniť ako príjem podľa § 7 ods. 1 písm. c. Istinu, jeho vlastné penieze nezdaňuješ.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

smith Pozri príspevok
Tak ten úrok by mal zdaniť ako príjem podľa § 7 ods. 1 písm. c. Istinu, jeho vlastné penieze nezdaňuješ.

Aj som si myslela. Len tie úroky zdaniť. Ďakujem veľmi pekne za radu a aj v druhej téme.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás vedel by sa mi niekto pozrieť na tento príklad?
Daňovník bol zamestnaný v*priebehu daňového roka 2007 u zamestnávateľa A. Okrem toho daňovník podával tikety v*hre LOTTO š.p., ktorá vykonáva činnosť na základe osobitného predpisu.
·*************** v spoločnej domácnosti s ním žije manželka, ktorá je na materskej dovolenke a dve maloleté deti (1 dieťa sa narodilo 27. decembra daného roka).
·*************** daňovník mal podľa mzdovej evidencie príjem v*mesiacoch 1 -12 vo výške 354*000 SK, zaplatené poistne vo výške 47 436 Sk a preddavok na daň 40 080 Sk .
·*************** v*hre LOTTO š.p. vyhral sumu 240*000,- Sk
Vypočítajte daň z príjmu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zase príklad zo školy alebo zo života ?
Doplň prosím či manželka poberá materské alebo rodičovský príspevok. Výška materského sa započítava do vlastného príjmu manželky - treba uviesť výšku.

--------
Veronika
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Žiaľ prípad zo školy a aj keď robím účtovníctvo už páru rôčkou aj daňové kontroly som pár mala, ktoré dopadli naštastie dobre, zdá sa mi, že tie príklady sú dosť nepresne definované. Žiaľ zadanie je takého tak ja osobne som to brala tak, že asi na manželku si nemá uplatniť žiadnu čiastku, nakoľko nemá definované koľko činí materská za celý rok. Mám to vypočítané to len pre kontrolu, keby mi niečo ušlo.
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
[
·*************** v spoločnej domácnosti s ním žije manželka, ktorá je na materskej dovolenke a dve maloleté deti (1 dieťa sa narodilo 27. decembra daného roka).


Má to uvedené...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať