Zavrieť

Porady

Oneskorená faktúra za služby z ČR

Poprosila by som o radu. Po podaní DP DPH za 11/2007 nám bola doručená faktúra za služby z ČR:
- dátum vystavenia 30. 11. 2007
- dátum dodania 30. 11. 2007
- faktúra došla do firmy 20. 12. 2007, ale ku mne na zaúčtovanie sa dostala až po podaní DP.

Môžem urobiť samozdanenie aj odpočet v 12/2007, alebo je potrebné dodatočné DP? Hľadala som na Porade, ale nejak mi to nie je jasné.
Vopred ďakujem za ochotu poradiť .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    GABAZ Pozri príspevok
    Poprosila by som o radu. Po podaní DP DPH za 11/2007 nám bola doručená faktúra za služby z ČR:
    - dátum vystavenia 30. 11. 2007
    - dátum dodania 30. 11. 2007
    - faktúra došla do firmy 20. 12. 2007, ale ku mne na zaúčtovanie sa dostala až po podaní DP.

    Môžem urobiť samozdanenie aj odpočet v 12/2007, alebo je potrebné dodatočné DP? Hľadala som na Porade, ale nejak mi to nie je jasné.
    Vopred ďakujem za ochotu poradiť .
    Samozdanenie ste povinní spraviť v 11/07.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    GABAZ Pozri príspevok
    Poprosila by som o radu. Po podaní DP DPH za 11/2007 nám bola doručená faktúra za služby z ČR:
    - dátum vystavenia 30. 11. 2007
    - dátum dodania 30. 11. 2007
    - faktúra došla do firmy 20. 12. 2007, ale ku mne na zaúčtovanie sa dostala až po podaní DP.

    Môžem urobiť samozdanenie aj odpočet v 12/2007, alebo je potrebné dodatočné DP? Hľadala som na Porade, ale nejak mi to nie je jasné.
    Vopred ďakujem za ochotu poradiť .
    Súhlasím s Benka, konkrétne o tom pojednáva § 19 ods. 2 zákona č. 222/2004 o DPH:
    § 19
    Daňová povinnosť
    pri dodaní tovaru a služby
    (2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
    človiečik Vladimír Ozimý
    benka Pozri príspevok
    Samozdanenie ste povinní spraviť v 11/07.
    len mala úprava...ani nie tak samozdanenie ako odviesť daň daň na vstupe si môže uplatniť aj v decembri ale to by asi nikto nespravil ak už raz opravujem

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Infarkt, ale urobiť samozdanenie musí v 11/2007, viď vyššie, právo na odpočítanie dane si už môže uplatniť buď v 11/2007 alebo v 12/2007. Číže za november musí podať dodatočné DP.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    mandula Pozri príspevok
    Infarkt, ale urobiť samozdanenie musí v 11/2007, viď vyššie, právo na odpočítanie dane si už môže uplatniť buď v 11/2007 alebo v 12/2007. Číže za november musí podať dodatočné DP.
    Áno...ospravedlňujem sa...ušiel mi fakt, že to je zo zahraničia a teda samozdanenie
    Príspevok som vymazal...

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    len mala úprava...ani nie tak samozdanenie ako odviesť daň daň na vstupe si môže uplatniť aj v decembri ale to by asi nikto nespravil ak už raz opravujem
    Dovolím si rozporovať zvýraznenú časť príspevku.

    Vznik práva na odpočet dane je v zmysle §49/2 b.

    Uplatniť toto právo si môže v zmysle § 51/1 b; a v súlade s §51/2-posledná veta - v zdaňovacom období, v kt. daň uviedol v záznamoch.

    Daň (daňová povinnosť) bude po podaní DDP uvedená v 11/07 a teda aj právo na odpočet dane je subjekt povinný si uplatniť v tom istom období. Aspoň tak to vnímam ja.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    A čo v prípade zahraničnej faktúry za služby s dátumom jún 2007 a k nám sa dostala až teraz. Čo so samozdanením a čo s nákladmi?

    Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

    Erika 1982
    Tiež by som sa dada opýtala k tejto téme:

    Dátum poskynt.služby z ČR je 31.10.2007, ak mi do 3 mesiacov nepríde faktúra (to je do 31.1.2008), tak to "samozdaním" v 1/2008 (§19 ods.2)
    Čo ak mi FD prišla 23.1.2008? musím podať dodadotné DP za 10/07?
    ďakujem za odpovede

    ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

    ivoviz
    Erika 1982 Pozri príspevok
    Tiež by som sa dada opýtala k tejto téme:

    Dátum poskynt.služby z ČR je 31.10.2007, ak mi do 3 mesiacov nepríde faktúra (to je do 31.1.2008), tak to "samozdaním" v 1/2008 (§19 ods.2)
    Čo ak mi FD prišla 23.1.2008? musím podať dodadotné DP za 10/07?
    ďakujem za odpovede
    Niekedy na faktúre píšu aj dátum vystavenia to je dátum kedy treba samozdaniť. A hej treba podať dodatočné.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Erika 1982 Pozri príspevok
    Tiež by som sa dada opýtala k tejto téme:

    Dátum poskynt.služby z ČR je 31.10.2007, ak mi do 3 mesiacov nepríde faktúra (to je do 31.1.2008), tak to "samozdaním" v 1/2008 (§19 ods.2)
    Čo ak mi FD prišla 23.1.2008? musím podať dodadotné DP za 10/07?
    ďakujem za odpovede
    nemôžem posúdiť z pohľadu dph má zaujíma vystavenie faktúry nie kedy som ju obdržal...ak bola vystavená 31.10. mali ste ju uplatniť v tomto čase aj vstup aj výstup...ak je vystavená v januári tak za január...ale nehovoríme o obdržaní ale o vystavení... t.j. pri vznikú daňovej povinnosti vám nie je treba na uplatnenie dph faktúra ale stačí evidencia...
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 20.02.08 at 23:22

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    michelle84 Pozri príspevok
    A čo v prípade zahraničnej faktúry za služby s dátumom jún 2007 a k nám sa dostala až teraz. Čo so samozdanením a čo s nákladmi?
    K môjmu prípadu sa naozaj neviete vyjadriť???

    ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

    ivoviz
    michelle84 Pozri príspevok
    K môjmu prípadu sa naozaj neviete vyjadriť???
    Náklady predsa ešte stále dostaneš do 2007 /nevyfakt. dodávky/ no a ak treba samozdaniť tak DDP to istí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.