Zavrieť

Porady

jazdy firemného auta podľa normy ES (EU)

Zdravim, rad by som sa dozvedel Váš názor ako písať knihu jázd pri firemnom aute ak má v tech. preukaze uvedenú normu ES (EU). Doteraz som mal zato, že si zvolím mesto a mimo mesta a v knihe jazd to rozlišujem koľko km som prešiel v meste a mimo mesto alebo si zvolím kombináciu a nestarám sa viac kadiaľ auto jazdí. No stretol som sa aj s názorom že treba písať zvlášť km mimomesta (diaľnica...), mesto a kombinácia (jazda ostatnými miestnými komunikáciami). Teda jazdu Žilina - Bratislava rozdelím na tri časti. To sa mi zdá ale nelogické a zbytočné. Môžete ma nejako usmerniť, prípadne poradiť, ktorý zákon sa tým zaoberá a ako je to správne? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Miroslav : 09.03.05 at 11:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Myslím, že zákon striktne neukladá aby sa písali cesty zvlášť na mesto, potom mimo mesta atď. Je tam len doporučenie, že ak niekto jazdí stále v meste a dával by napr. kombinovanú spotrebu, tak bol by stále v nadspotrebe, preto môže použiť spotrebu podla TP pre mesto. Z praxe viem že zo 100 ludí dáva 100 ludí kombinovanú spotrebu. Je to jednoduchšie, však "nejaký bloček sa dá zohnať a aj zahodiť" aby to bolo v poriadku. Asi tolko
    Pekný večer želám...

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Súhlasím, bolo to teraz niekedy publikované aj Hospodárskych novinách. Ja tiež používam kombinovanú.

    jazdy firemného auta podľa normy ES (EU)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.