Zavrieť

Porady

účtovanie "do spotreby"

SZČO , JU , nie DPH
-kto mi vie LOPATISTICKY vysvetliť ako v denníku - do ktorého stĺpca -
zapíšem výdavok na NIEČO "účtované do spotreby" a čo sa vlastne takto môže účtovať ??? a na akom základe ???

ďakujem
Naposledy upravil teddybb : 09.03.05 at 11:20 Dôvod: doplnenie informácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    no najskôr ty nám vysvetli, či účtuješ v JU alebo v PU a v akej oblasti podnikania

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Nemyslíš náhodou účtovanie výdavku na osobnú spotrebu podnikateľa? To sa účtuje ako výdavok neovplyvňujúci ZD.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Môžeš napísať napr. nejaký príklad?
    Nájom, energia, voda - spotreba - réžia

    Ak len predávaš kvety, tak stužky, dekorácie a také pod. veci by mali ísť spotreby réžie.
    Predaj kvetín tak potom nákup materiálu , alebo môže byť aj nákup tovaru.Ale keď sa ďalej spotrebujú tak nákup materiálu.

    huhuhu je offline (nepripojený) huhuhu

    huhuhu
    a zrazku dane z uroku (na bank. ucte) uctujem /JU/ do rezijnych vydavkov alebo vydavkov neovplyvnujucich zakl. dane?

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Zrazka dane z uroku sa účtuje ako výdavok neovplyvňujúci základ dane - zaučtuje sa do kolonky - dan z príjmov.
    Do prevádzkovej réžie, kde hlavná činnosť je predaj kvetov účtujem v skrátke povedané všetky ostatné výdavky /kancelárske potreby, celofán, stuhy, nájomne, straženie objektu, vázy, nožnice a pod./ Môj klient má približne takéto výdavky.

    huhuhu je offline (nepripojený) huhuhu

    huhuhu
    dobre, a urok uctujem do prijmu neovpl. zaklad dane (ked je uz zdaneny zrazkou dane z uroku v banke) pochopil som to dobre?
    diki

    via je offline (nepripojený) via

    via
    urok bude v ostatnych zdanovanych prijmoch a zrazky dane, ktore vybrala banka potom odpocitas v danovom priznani

    teddybb je offline (nepripojený) teddybb

    teddybb
    - lenka viem ,že nájomné , energie je RÉŽIA - prečo to spájaš so SPOTREBOU ?
    - to , čo píšeš ďalej je asi v pozadí mojej otázky , len zas nerozumiem spojeniu SPOTREBA RÉŽIE - myslíš tým ČLENENIE RÉŽIE ???? ...napr. drobný nákup , energie , nájom , telefonické služby , ostatné poplatky.....a povedzme "spotreba" ???
    - pýtam sa v zmysle §12 ods.2 PÚvJÚ !!!

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    via
    ali, a podla teba u maserky by si co urobila s vonnymi lampami, svieckami a pod.?
    S tým veľmi neviem poradiť, pretože učtujem aj reštauráciu a tam tiež nakupujú sviečky. Tohto roku som niečo dala do daňových nákladov. Tak asi by som to naučtovala ako daňový výdavok, ale by som skontrolovala, aby to nebola veľka čiastka.

    teddybb je offline (nepripojený) teddybb

    teddybb
    huhuhu , via , Ala
    pekne ste to tu DOMIEŠALI - NIEKEDY BY TO CHCELO TEN SPRÁVNY KLIK !!!

    via je offline (nepripojený) via

    via
    teddybb, prepac, sa ospravedlnujem nejako sa mi potom ubrali myslienkove pochody inym smerom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.