Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako je to s načítavaním hodín pri dohode o vykonaní práce. Mali sme so zamestnancom uzatvorenú dohodu o vykonaní práce do 31.12.2007 (zamestnanec si nevyčerpal 350 hod).
Od 01.01.2008 sme uzatvorili novú dohodu o vykonaní práce.
Moja otázka je: znova má zamestnanec nárok na vyčerpanie 350 hod ročne alebo sa mu sčítajú hodiny s predchádzajúcou dohodou?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    libuš Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať ako je to s načítavaním hodín pri dohode o vykonaní práce. Mali sme so zamestnancom uzatvorenú dohodu o vykonaní práce do 31.12.2007 (zamestnanec si nevyčerpal 350 hod).
    Od 01.01.2008 sme uzatvorili novú dohodu o vykonaní práce.
    Moja otázka je: znova má zamestnanec nárok na vyčerpanie 350 hod ročne alebo sa mu sčítajú hodiny s predchádzajúcou dohodou?

    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    Uzatvorili ste novú Dohodu v novom roku takže môže u vás odpracovať 350 hodín

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Môže mi niekto pomôcť. Neviem sa rozpamatať od ktorého roku sa začali prihlasovať do socialnej poisťovne zamestnanci prijatí na dohodu o vykonaní práce.Ďakujem.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Paula Pozri príspevok
    Ak sa nemýlim, od r.2005 .
    Paula, ešte Ťa pootravujem, nevieš či to bolo od 1.1.2005, alebo neskoršie, lebo ja som mala v januári jedného dohodára a nemám kópiu prihlášky a teraz neviem či to platilo od toho 1.1.2005. Alebo kde by som to našla v ktorom zákone?Alebo si si istá, že to bolo tak? Myslím, že či nie od februára, alebo neskoršie. Budem mať kontrolu zo soc.poist, preto to zisťujem.Ďakujem.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    vema Pozri príspevok
    Paula, ešte Ťa pootravujem, nevieš či to bolo od 1.1.2005, alebo neskoršie, lebo ja som mala v januári jedného dohodára a nemám kópiu prihlášky a teraz neviem či to platilo od toho 1.1.2005. Alebo kde by som to našla v ktorom zákone?Alebo si si istá, že to bolo tak? Myslím, že či nie od februára, alebo neskoršie. Budem mať kontrolu zo soc.poist, preto to zisťujem.Ďakujem.
    Ruším prosbu, lebo dohodár nastúpil v decembri 2004 a robil do januára 2005.Tak je to OK.Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Čo si pamätám (dúfam dobre) , mnohí o tejto povinnosti nevedeli a bola možnosť do konca apríla alebo mája spätne podať RLFO s platnosťou k 1.1.05 - teda pokiaľ bol dohodár napr. už od začiatku roka.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Buď kľudná. Zákon, podľa ktorého je potrebné prihlasovať aj zamestnancov na dohody nadobudol účinnosť 1. apríla 2005. Je to zákon 82/2005 o nelegálnej práci.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Evanka Pozri príspevok
    Buď kľudná. Zákon, podľa ktorého je potrebné prihlasovať aj zamestnancov na dohody nadobudol účinnosť 1. apríla 2005. Je to zákon 82/2005 o nelegálnej práci.
    Fajn, fajn, ďakujem obom. Budem mať kontrolu za 4 roky do zadu, tak som už vystresovaná celá.

    Dohoda o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.