Zavrieť

Porady

dotácia z UP a TPP

Zdravím všetkých.
Dostal om dotáciu z UP v 9/2006. Nakoľko sa mi nedarí, v 11/2007 som uzatvoril TPP. Viem, že živnosť musím držať 2 roky. Musím túto skutočnosť niekde nahlásiť?
A ešte sa chcem opýtať. Musím aj naďalej platiť do zdravotnej poisťovne a SZČO, keˇm mám aj TPP?
Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no tu dotáciu musíte aj vyúčtovať nie len podnikať dva roky.

    Ak ste zamestnanec a aj SZČO platíte do zdravotnej poisťovne zo súčtu základov to jest ak máte ako SZČO 0 tak potom zdravotné poistenie neplatíte...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A dohoda o dotácii umožňuje uzavretie TPP počas tých 2 rokov?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    smith Pozri príspevok
    A dohoda o dotácii umožňuje uzavretie TPP počas tých 2 rokov?

    Teraz už áno (neviem presne odkedy), ale kedysi sa nedalo.
    Pritom ale platí, že musí aj naďalej vykonávať živnosť. Pri kontrolách z UP si žiadajú peňažný denník. No pokiaľ v ňom nebude ani čiarka, tak neviem...

    O tých dotáciách z UP a "živnostníkoch" by som toho vedela napísať veľmi veľa. Ale asi takto verejne to nepôjde.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Preto sa pýtam, lebo priateľka tiež má dotáciu z UP, tak isto z 09/2006 ako zadávateľka, a v dohode je uvedené: zákaz uzatvorenia pracovno právneho vzťahu na tie 2 roky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lydka R Pozri príspevok
    Teraz už áno (neviem presne odkedy), ale kedysi sa nedalo.
    Pritom ale platí, že musí aj naďalej vykonávať živnosť. Pri kontrolách z UP si žiadajú peňažný denník. No pokiaľ v ňom nebude ani čiarka, tak neviem...

    O tých dotáciách z UP a "živnostníkoch" by som toho vedela napísať veľmi veľa. Ale asi takto verejne to nepôjde.
    No ja si myslím , že ak bude preukázateľné podľa účtovníctva , že podnikateľská činnosť sa nevykonáva , alebo len v minimálnom rozsahu ....neviem neviem , či toto bude štát dotovať a tolerovať , či pri kontrole nebude nejaká výtka ......som prekvapená , že je to tak ako píšeš.Nemám s tým skúsenosť , len uvažujem nahlas ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.