Zavrieť

Porady

provizia

Ahojte mili poradaci,
prosim o radu,
nasa firma ( platca DPH, sidlo v tuzemsku) ma podpisanu zastupitelsku zmluvu s rakuskou firmou (pridelene VAT, sidlo v Rakusku), na zaklade tejto zmluvy robime pre vsetkych zakaznikov (tuzemskych aj z inych statov EU) kompletny poradensky servis. Vysledkom nasej prace je uzatvorena zmluva medzi rakuskou firmou a zakaznikom. Sme vyplacany vo forme provizie % z celkovej hodnoty zaplatenej zakaznikom rakuskej firme. Niektore obchody idu uplne mimo nas, ale na zaklade zmluvy nam provizia prinalezi. Rakuska firma nam zasiela kopie faktur vystavenych zakaznikom a mesacny suhrnny dobropis s nasou proviziou, ktora je nam vyplacana v zmysle zmluvy az po zaplateni fakturovanej sumy uzavreteho obchodu medzi rakuskou firmou a zakaznikom ( niekedy trva aj niekolko mesiacov).
Ako je to s DPH? A kedy je vlastne dochadza k zdanitelnemu plneniu? Ak ma niekto skusenosti prosim poradte.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

    Zuna 3
    Aj ja by som chcela podobné:

    Tiež vystavujeme fakt. na českú firmu na provízie.
    Ja by som chcela vedieť aký text má byť na faktúre- oslobodenie od dane?
    A ešte v akom riadku v daňovom priznaní to má byť ?
    Prosím poraďte mi niekto.
    človiečik Vladimír Ozimý
    karin65 Pozri príspevok
    Ahojte mili poradaci,
    prosim o radu,
    nasa firma ( platca DPH, sidlo v tuzemsku) ma podpisanu zastupitelsku zmluvu s rakuskou firmou (pridelene VAT, sidlo v Rakusku), na zaklade tejto zmluvy robime pre vsetkych zakaznikov (tuzemskych aj z inych statov EU) kompletny poradensky servis. Vysledkom nasej prace je uzatvorena zmluva medzi rakuskou firmou a zakaznikom. Sme vyplacany vo forme provizie % z celkovej hodnoty zaplatenej zakaznikom rakuskej firme. Niektore obchody idu uplne mimo nas, ale na zaklade zmluvy nam provizia prinalezi. Rakuska firma nam zasiela kopie faktur vystavenych zakaznikom a mesacny suhrnny dobropis s nasou proviziou, ktora je nam vyplacana v zmysle zmluvy az po zaplateni fakturovanej sumy uzavreteho obchodu medzi rakuskou firmou a zakaznikom ( niekedy trva aj niekolko mesiacov).
    Ako je to s DPH? A kedy je vlastne dochadza k zdanitelnemu plneniu? Ak ma niekto skusenosti prosim poradte.
    Dakujem
    § 16/6 - fa bez DPH

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Ahojte, aj ja mam mensi problem a potrebujem sa poradit, ci postupujem spravne. Vstavili sme faktúru na proviziu z predaja tovaru. Pri uhrade zauctujem na ostatné zdanitelne prijmy? Dakujem za odpoved.

    Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

    Zuna 3
    Prosím poradí mi niekto - konkrétne - text čo má byť na faktúre
    -oslobodenie od DPH. Jedná sa o fakt. na províziu pre českú firmu.

    karin65 je offline (nepripojený) karin65

    karin65
    Ja vystavujem zatial faktury takto:
    Za klasickým textom čo a za čo faktúrujem, (s odvolávkou na zmluvu) s 0% DPH, uvádzam Vetu:
    Miestom dodania služby je podľa §15 resp. §16 zákona o dani z pridanej hodnoty iný členský štát.

    karin65 je offline (nepripojený) karin65

    karin65
    Zuna 3 Pozri príspevok
    Díky za radu.

    A do ktorého riadku v daň.priznaníl DPH idú tieto faktúry?
    nevstupuju do danoveho priznania

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Adkah Pozri príspevok
    Ahojte, aj ja mam mensi problem a potrebujem sa poradit, ci postupujem spravne. Vstavili sme faktúru na proviziu z predaja tovaru. Pri uhrade zauctujem na ostatné zdanitelne prijmy? Dakujem za odpoved.
    A na mna ste zabudly? Prosim Vas odpoviete mi?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Adkah Pozri príspevok
    A na mna ste zabudly? Prosim Vas odpoviete mi?
    Je to ostatný zdaniteľný príjem.

    olasova je offline (nepripojený) olasova

    olasova
    Ahojte vie mi niekto poradit? Obchodna spolocnos, platca DPH nakupuje material a ten isty material preda druhej spolocnosti (vsetko na zaklade kupnych zmluv), ale za nakupne ceny. Zisk z predaja fakturujeme zvlast na zaklade zmluvy ako percentualnu proviziu z predajnych cien. Moja otázka: Dostala som informáciu, ze na proviziu nemam fakturovat DPH, ze je oslobodna od DPH, prosim Vas ma niekto s týmto skusenosti, ja som v zakone o DPH nic nenasla. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.