Zavrieť

Porady

zásoby

Ahojte,

podľa zákona o DPH par. 55 si uplatním dph zo zásob, ktoré evidujem na sklade pred dňom kedy som sa stal platiteľom DpH. Ale teraz čo s tou DPH uplatnenou ako daňový výdavok? zahrniem ju v rámci účtovných uzávierkových operácii ako daňový príjem? Napr.

a) zásoby už uhradené - dph daňový príjem v roku kedy som sa stal platiteľom
b) čiastočne uhradená FA - z tej časti ktorá je uhradená odvediem DPH ako daňový príjem?

no skrátka rád by som vedel váš názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    tiež som sa s tým borila... a výsledok:
    buď interným dokladom v rámci uzáv. operácií mínusovať z daňových výdavkov
    alebo:
    pri registrácii uplatnenú daň zahrnúť do daňového priznania FO do riadku 40

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    Ahojte,

    podľa zákona o DPH par. 55 si uplatním dph zo zásob, ktoré evidujem na sklade pred dňom kedy som sa stal platiteľom DpH. Ale teraz čo s tou DPH uplatnenou ako daňový výdavok? zahrniem ju v rámci účtovných uzávierkových operácii ako daňový príjem? Napr.

    a) zásoby už uhradené - dph daňový príjem v roku kedy som sa stal platiteľom
    b) čiastočne uhradená FA - z tej časti ktorá je uhradená odvediem DPH ako daňový príjem?

    no skrátka rád by som vedel váš názor
    Z otázky b usudzujem, že ide o JÚ. Ja to riešim na konci roka internými doklady ako nepeňažné pohyby. Odúčtujem z nákladov (nákup tovaru, materiálu) príslušnú čiastku DPH, ktorú som uplatnil pri registrácii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.