Zavrieť

Porady

Nulová daň z príjmu a maximálny ročný príjem

Prosím o radu, aký môže byť maximálny ročný príjem SZČO za rok 2007, aby bola daň z príjmu nulová, za nasledujúcich podmienok:
1/ odpisuje sa auto (kúpené máj 2006)
2/ odpisujú sa náklady za manželku na rodičovskej dovolenke s jedným dieťaťom (počas celého roku 2007).

Manžel ako SZČO pracuje doma (teda neplatí žiadny prenájom kancelárie) a výdavky má len za to auto + nejaké pomerne nízke výdavky na chod kancelárie (kanc. potreby a podobne).
Príjem je cca 200-250 tis. Sk.

Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sixtinka Pozri príspevok
    Prosím o radu, aký môže byť maximálny ročný príjem SZČO za rok 2007, aby bola daň z príjmu nulová, za nasledujúcich podmienok:
    1/ odpisuje sa auto (kúpené máj 2006) nevieme výšku ročného odpisu
    2/ odpisujú sa náklady za manželku na rodičovskej dovolenke s jedným dieťaťom (počas celého roku 2007). aké náklady? Asi si mala na mysli nezdaniteľnú čiastku na manželku, že?

    Manžel ako SZČO pracuje doma (teda neplatí žiadny prenájom kancelárie) a výdavky má len za to auto + nejaké pomerne nízke výdavky na chod kancelárie (kanc. potreby a podobne).
    Príjem je cca 200-250 tis. Sk.

    Ďakujem pekne.
    .......................

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Zrejme som zle porozumel kladenej otázke (), ale domnievam sa, že keď rozdiel príjmy-výdavky je rovný nezdaniteľnej časti ZD na daňovníka+na manželku+do 12tis uplatnenie životnej poistky, tak je daňová povinnosť=nule.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja som otázke porozumela tak, že ročný príjem bude práve toľko, koľko bude treba .
    Nakoľko na takto smerujúce otázky neodpovedám, tak som aspoň poradila vhodný spôsob uplatnenia výdavkov k skutočným zdaniteľným príjmom .

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Johanka Pozri príspevok
    Ja som otázke porozumela tak, že ročný príjem bude práve toľko, koľko bude treba .
    Nakoľko na takto smerujúce otázky neodpovedám, tak som aspoň poradila vhodný spôsob uplatnenia výdavkov k skutočným zdaniteľným príjmom .
    Ja som odpovedal tiež tak, nakoľko mi dovolila úcta k etikete Porady.

    sixtinka je offline (nepripojený) sixtinka

    sixtinka
    Ďakujem za odpovede.
    Konečný príjem po kontrole všetkých faktúr bude 280 tis. Sk.
    Smith, išlo o odpočítateľné položky na manželku (+ na manžela pravdepodobne tiež)... prepáč, nie som odborník.
    Daň bude nakoniec predsa len nulová, čo je dobre, vydýchli sme si, pretože druhý príjem (manželkin) predsa len chýba. Minulý rok bol ročný príjem ešte nižší.

    Nulová daň z príjmu a maximálny ročný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.