Zavrieť

Porady

Faktúra od Coca Coly

Coca Cola nám vystavila faktúru za odber tovaru. Nieje na nej DKP iba forma
úhrady hotovosť. Na moju žiadosť aby mi vystavili príjmový doklad mi poslali vyjadrenie od Min. financií SR , že nemusia používať registračnú pokladňu.
Tvrdia, že samotná faktúra je aj dokladom o úhrade. Po prečítaní vyjadrenia min.financii som toho názoru, že si to celé pletú, text vyjadrenia doslovný je-
Nadväzne na skutočnosť, že Vaša firma nepredáva tovar priamo, ale na faktúru, čím Vám vzniká voči zákazníkovu pohľadávka, ktorej úhrada sa podľa § 2 písm.c) cit. vyhlášky nepovažuje za úhradu v hotovosti, nemáte povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu. Fór je v tom , že pri dovoze tovaru sa to platí v hotovosti na predajni. Myslím si že nám majú vystaviť PPP o prevzatí peňazí, lebo je to pohľadávka, alebo platiť prevodom.
Myslím správne?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

EditaF Pozri príspevok
Coca Cola nám vystavila faktúru za odber tovaru. Nieje na nej DKP iba forma
úhrady hotovosť. Na moju žiadosť aby mi vystavili príjmový doklad mi poslali vyjadrenie od Min. financií SR , že nemusia používať registračnú pokladňu.
Tvrdia, že samotná faktúra je aj dokladom o úhrade. Po prečítaní vyjadrenia min.financii som toho názoru, že si to celé pletú, text vyjadrenia doslovný je-
Nadväzne na skutočnosť, že Vaša firma nepredáva tovar priamo, ale na faktúru, čím Vám vzniká voči zákazníkovu pohľadávka, ktorej úhrada sa podľa § 2 písm.c) cit. vyhlášky nepovažuje za úhradu v hotovosti, nemáte povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu. Fór je v tom , že pri dovoze tovaru sa to platí v hotovosti na predajni. Myslím si že nám majú vystaviť PPP o prevzatí peňazí, lebo je to pohľadávka, alebo platiť prevodom.
Myslím správne?
Faktúra je dokladom o odbere tovaru. Aj to, že je hradená v hotovosti je OK.
Naposledy upravil Tweety : 15.01.08 at 09:13 Dôvod: štyliz.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

EditaF Pozri príspevok
Coca Cola nám vystavila faktúru za odber tovaru. Nieje na nej DKP iba forma
úhrady hotovosť. ... Fór je v tom , že pri dovoze tovaru sa to platí v hotovosti na predajni. Myslím si že nám majú vystaviť PPP o prevzatí peňazí, lebo je to pohľadávka, alebo platiť prevodom.
Myslím správne?
aj ja si myslím, že vám majú vystaviť príjmový doklad. to, že je na faktúre napísané, že má byť uhradená hotovosťou ešte neznamená, že uhradená aj naozaj bola. dokladom o úhrade v hotovosti je vypísaný PP alebo doklad z ERP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Heni Pozri príspevok
aj ja si myslím, že vám majú vystaviť príjmový doklad. to, že je na faktúre napísané, že má byť uhradená hotovosťou ešte neznamená, že uhradená aj naozaj bola. dokladom o úhrade v hotovosti je vypísaný PP alebo doklad z ERP.
napr. aj Metro vystavuje faktúry za odbery a pokladničné doklady za ich úhradu nedáva.
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Metro má na faktúre uvedené DKP - registračnú pokladňu , ale Coca Cola
registračnú pokladňu nemá
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Vie midakto poradiť podľa akého zákona,vyhlášky ... mám požadovať príjmový doklad, lebo nechcú vystaviť nič. Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ry=&criteria=1
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pozerám faktúru - dodací list - pokladničný doklad od Coca-Coly a veruže je tam uvedený DKP pokladne.

V tom riadku ako majú uvedené ICO, IC DPH a potom je DKP: 5000031340628001
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
aj ja ho tam mám uvedený ..vpravo...hore
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ja mám akurát ich faktúru pred sebou a ak platíte v hotovosti, tak tam je v hornej časti napísané :

Faktúra - Dodací list - Pokladničný doklad (aj s DKP)

Tým to vraj majú vyriešené. Ja som vždy od sestry pýtala aspoň razítko na tento doklad.

Zuzana
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
912 Pozri príspevok
Ja mám akurát ich faktúru pred sebou a ak platíte v hotovosti, tak tam je v hornej časti napísané :

Faktúra - Dodací list - Pokladničný doklad

Tám to vraj majú vyriešené. Ja som vždy od sestry pýtala aspoň razítko na tento doklad.

Zuzana
Pozri ten riadok, kde majú ICO...... Posledné je DKP. A to je číslo pokladne.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ďakujem. Už som si opravila príspevok, chcela som to tam ešte dopísať, len som to omylom odoslala ... :-)

Zuzana
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

912 Pozri príspevok
Ja mám akurát ich faktúru pred sebou a ak platíte v hotovosti, tak tam je v hornej časti napísané :

Faktúra - Dodací list - Pokladničný doklad (aj s DKP)

Tým to vraj majú vyriešené. Ja som vždy od sestry pýtala aspoň razítko na tento doklad.

Zuzana
Aj podľa mojej mienky to majú týmto vyriešené....

Pečiatka Ti nerieši absolútne nič, nie je povinnou náležitosťou faktúry ani z hľadiska zákona o DPH ani z hľadiska zákona o účtovníctve a ani nemám potuchy čo pomôže pečiatka riešiť....

P.s. faktúry od Coca coly sú síce otrasné čo do formy a vždy sa jedujem pri ich účtovaní, ale obsahujú všetky povinné náležitosti....
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
No, našej účtovníčke - pokladníčke to tam chýbalo, že niekomu dala peniaze a nebolo tam ani razítko :-). Asi jej to pripadalo také dôveryhodnejšie. Sestra je obchodná zástupkyňa v Cole, tak sme jej ho tam vždy "dorazili".
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

912 Pozri príspevok
No, našej účtovníčke - pokladníčke to tam chýbalo, že niekomu dala peniaze a nebolo tam ani razítko :-). Asi jej to pripadalo také dôveryhodnejšie. Sestra je obchodná zástupkyňa v Cole, tak sme jej ho tam vždy "dorazili".
No razítko určite prevzatie peňazí nepotvrdzuje...
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Ja mám faktúru z Thovskéj ul. v Bratislave a Vy? Ja tam nemám nič
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EditaF Pozri príspevok
Ja mám faktúru z Thovskéj ul. v Bratislave a Vy? Ja tam nemám nič
To je Tuhovská 1 - sídlo spoločnosti
Pod tým riadkom ako máš tú ulicu by mal byť ICO, IC DPH a DKP.
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Mal by byť ale poslali mi vyjadrenie Min.financií že nemusia mať registračnú pokladňu ,lebo majú pohľadávku. Na môj dotaz mi bolo odpovedané že majú svoj systém kde si evidujú úhrady! Takže predpokladám RP nie je a tak nie je DKP
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EditaF Pozri príspevok
Mal by byť ale poslali mi vyjadrenie Min.financií že nemusia mať registračnú pokladňu ,lebo majú pohľadávku. Na môj dotaz mi bolo odpovedané že majú svoj systém kde si evidujú úhrady! Takže predpokladám RP nie je a tak nie je DKP
Osobne si myslím, že používajú jeden soft na vytváranie tých faktúr, takže mali by byť rovnaké, aj s DKP.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
EditaF Pozri príspevok
Mal by byť ale poslali mi vyjadrenie Min.financií že nemusia mať registračnú pokladňu ,lebo majú pohľadávku. Na môj dotaz mi bolo odpovedané že majú svoj systém kde si evidujú úhrady! Takže predpokladám RP nie je a tak nie je DKP
Mýliš sa ...ERP nemusia mať, ale na Fa majú uvedený kód čiže DKP a preto nemusia po SR chodiť s malými prenosnými pokladňami, ktoré sa každú chvíľu kazia.
Hľadaj na Fa ten kód a buď kľudná...je to v poriadku.
Všetci máme na faktúre od Coca cola rovnaké údaje a vpravo hore je malá fľaštička v červenom kruhu . Ak ju tam máš ,tak máš rovnaké doklady ako my všetci.
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Coca Cola si 5.9.2007 vyžiadala z Min.financií dopyt a podľa ich vyjadrenia odvtedy nemajú DKP. Skontrolovali ste si to? Adresa- Coca -cola HBC, Tuhovska 1, 831 07 Bratislava. Ešte mi povedali že som jediná komu to chýba. Takže skontrolovať a hurá na nich! V JÚ je to základný problém.
0 0
Načítať ďalšie