Zavrieť

Porady

korigovanie vlastnej temy

Pisem hlavne Richardovi, ale mozno by bolo vhodne aj vyjadrenie vas ostatnych poradakov:

Richard neuvazoval si este nad tym, aby si kazdy mohol korigovat vlastnu temu? Myslim tym, vymazat z nej nevhodne, nepodstatne, mimo temu, urazky, narazky...a ine nevhodne prispevky alebo aj celu zrusit ak je uz neunosna. Neviem ako stihate usledovat vsetky temy, ale ten kto ju zalozi ju pravdepodobne sleduje najaktivnejsie a moze v nej upratovat priebezne. Pripadne toto pravo umoznit až po urcitych "zasluhach" (počtu prispevkov, počtu súhlasov, počtu bodov ...atd, ).... a mozno ani nie lebo casto sa stava aj u novacikov, ze im temy mrnikuju stari poradaci. Takto by mal volbu kazdy "zakladatel" ci temu necha cisto k podstate otazky alebo ponecha aj odlahcujuce prispevky tzv..
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
To znie ako dobrý nápad, ale predpokladá to aby bol každý dosť uvedomelý na to čo robí. Ja sa na to nemôžem úplne spolahnúť.

Inak táto možnosť je v Blogu, kde si môžu autori korigovať diskusiu k svojmu blogu. Ale vo všeobecnej diskusii to nevidím reálne...

Máme tu však vypnutie príspevkov červeným tlačítkom, čo sa veľmi málo využíva. Ak ho vypnú dvaja traja, tak sa nebude zobrazovať (ale dá sa rozbaliť, podľa potreby...)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

no ved prave, ze nahlasovanie a cervene tlacitka sa malo vyuzivaju. a ako to funguje teda na blogu, su s tym nejake problemy s korigovanim? Ak nie, v com vidis problem na diskusnom fore?
Myslim ze vacsina je tu uvedomela a ak su jedinci ktori mutia vodu, a tak by robili aj v ich temach, ti by uz potom spadali rovno pod vase "kridla" tak ako doteraz...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Rozdiel je v tom že Blog patrí užívateľovi, on napíše článok a koriguje si diskusiu.
Ak sa však niekto pýta zadáva tému a nie je vlastníkom tejto diskusie - autor blogu je autorom svojho článku.
Ďalším dôvodom je že diskusia je masovejšia a strašne veľa ľudí by tu mohlo manažovať obsah z čoho by vznikli častokrát ťahanice. Aj od moderátorov či admina sa to ťažko prijíma, nieto ešte od hociktorého užívateľa...

To by tu bolo ešte viac prestreliek ako doteraz.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
A ešte jeden podstatný rozdiel medzi zmazaním a vypnutím príspevku: vypnutím sa príspevok len zbalí a mínusovými bodmi označí za nevhodny, neželaný atď
Zmazaný príspevok navždy zmizne, čo je tvrdé riešenie a neumožňuje ostatným "posúdiť" tento príspevok...

Ale bolo by to fajn, keby si každý zmoderoval tému, takmer také fajn ako keby si každý vedel dávať "servítok na ústa" .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Osobne súhlasím s Richardom... to by nás tu bolo mnoho adminov a "skutočná zábava" by práve začala.
Myslím, že na takomto širokom fóre sa jednoducho konfliktom predísť nedá /veď ani vo vlastných domácnostiach to nie vždy zvládame/.
Dávam klobúk dolu pred Richardom, že nás zvláda ako nás zvláda a myslím, že mechanizmy ako si stihne pozrieť všetky problematické témy má zvládnuté - napríklad tie , ktoré uvádza a nahlasovanie a pod.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Ja mam za vlastnikov ci uz blogu alebo diskusie VAS. chcem tym povedat ze nevidim v tom velky rozdiel. To je moj pohlad.
Akurat to, ako pises sam, ze diskusia je masovejsia tak vznikaju taketo trenice. To ze niekto nevie prijat od clena upozornenie na porusenie etikety tak ho neprijme ani od admina - v tom mas tiez pravdu. Znova ma ale ta masovost privadza k tomu, ze pre par horucich hlav co musia mat vzdy posledne slovo, su znechucovani mnohi dalsi clenovia - comu sa tiez sice cudujem, lebo ja sa snazim drzat pravidla "nereagovat". A aby tie prestrelky nevznikali, ako si myslis ze by vznikali este viac, tak takto by som vidila cestu ako ich likvidovat v zarodku. Teda aspon by bola ta moznost.
Vies, nechcem ta nasilu tlacit ale pisem aj na zaklade mojich skusenosti:
1. Ked som prisla ako novacik, co som uz bola byvala tu spominala, tak mi v teme ktoru som potrebovala surne riesit, stari poradaci pridavali diskusiu o mrniku. vtedy ma to vytocilo, co som si aj patricne zlizla. Teraz ako skusenejsia poradacka sa na to samozrejme pozeram inak, ale vtedy mi to vadilo....a taketo dianie som posstrehla aj u inych novacikov
2. ked sa mi nestastnou nahodou podarilo otvorit druhy krat temu o interupciach, ziadala som o je uzavretie uz v zaciatkoch, ked som z toho zacala mat neprijemny pocit a duplom ked ma na to upozornili stari poradaci. Bohuzial diskusia dospela.... do tmy...
Nestoji to za pokus aspon to na urcite obdobie vyskusat, a tak zistit ako s tym budeme vediet narabat?

PS: fajne sa s tebou debati
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče, len, aby potom nebolo polovica tém vymazaných. Každý "mrník" by bol posudzovaný z inej strany. Pre teba môže byť horúca hlava XY a pre mňa YX, vieš mi ľudia sme hrozní
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tanče so všetkým čo píšeš súhlasím, ale do mnou spomínaného rizika sa nepustím.
Nevravím, že to je zlý nápad, ale "vypnúť" momentálne považujem za lepší nástroj
...a tiež sa veľmi nepoužíva, asi ho treba viac spropagovať
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ale nie sme az taki hrozni, to len par jedincov vzdy vytrca a tak sa javime potom aj ostatni
. Ja si myslim ze je tu valna vacsina serzioznych. a dokonca aj ti vytrcavi nemusia byt az tak zli, len su ukricani.
Zoberme to z praxe: zalozim temu. mam vazny problem, chcem sa venovat len jemu. niekto mi pusti mrnik. bud budem mat "naladu a necham ho a mozno sa aj zasmejem, alebo nie, a vymazem ho. Nemusim predsa koli jednemu stebielku otacat cely kombajn - v tomto pripade myslim mazat celu temu ale pockam si na dalsi seriozny prispevok. Co spravi ten, ktoreho som zmazala? No bud je seriozny a uvedomi si ze ma otravuje pri rieseni mljho problemu, alebo sa oduje a budem mat pokoj od jeho nevhodnych slov.
Teraz ma napada, ze by k tomu ruseniu mohla byt moznost pridat komentar preco ho rusim, tak sko je to pri odmenovani.
Co sa moze stat dalej: temu zalozi moj rusitel. prispejem a ak moj prispevok z jesitnosti nebude moct zniest a zrusi ho z pomsty, tym sa nase vztahy vykristalizuju a vieme, ze my dvaja spolu ee. Ale tu by som si nechala moznost nahlasit to adminovi ako "zrusenie neopravnene" ak by bol prispevok v sulade s etiketou a ten by ho vratil spät.
Richard, ved takto by ste mali prijemnejsiu poziciu, vracali by ste na svetlo, a nie do tmy ako robite teraz! Pozitivna pozicia nie?

Ake by este mohli nastat eventuality?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ďalšia možnosť by bola tá, že by som sa z tých malých vojen asi zbláznil
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Richard Pozri príspevok
Ďalšia možnosť by bola tá, že by som sa z tých malých vojen asi zbláznil
alebo by sme nemali čo čítať
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Richard Pozri príspevok
Tanče so všetkým čo píšeš súhlasím, ale do mnou spomínaného rizika sa nepustím.
Nevravím, že to je zlý nápad, ale "vypnúť" momentálne považujem za lepší nástroj
...a tiež sa veľmi nepoužíva, asi ho treba viac spropagovať

Risko nebuď makýš...

Keď spominas to vypnut, ja som vypinala prispevky a niekto mi ich zapinal naspat. Takze efekt ziadny! Skutocne po niekolkych vypnutiach toho prispevku som sa na to vykaslala a bol tam furt. TaK asi aj preto sa nevyuzivaju.
Ak si dobre spominam , tak prispevok sa vypne takymto spôsobom az ked ho vypnu dvaja ci traja? Vidis sam ze takto si temu neupracem. Budem cakat kym sa niekto prida, aby som ho tam nemala? Tak to dajte uz na prve kliknutie vypnut. Vam sa to hned nejako zobrazuje, ktore prispevky su vypnute, alebo nie? Pytam sa preto, ze keby ste teda nechali moznost len vypnut ale hned na prvy krat, a vam by sa to hned zobrazilo, tak by ste vedeli posudit ci bol vypnuty opravnene alebo nie. Pripadne by to "vymazanec" nahlasil.

Stale apelujem na to, ze by sme si takto upratovali pred "vlastnym" prahom, tak si myslim ze by sa to mohlo ujat. Ved sme Slovaci, co je moje, to sa pocita a to si chranim....
Naposledy upravil Tanče : 16.01.08 at 22:01
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Richard Pozri príspevok
Ďalšia možnosť by bola tá, že by som sa z tých malých vojen asi zbláznil
preco by si sa ty mal zblaznit, ty by si len bafkal fajocku hojdajuc sa v kresle a z povzdali by si sledovat ako sa my tu mlatime ... obcas by si nieco poslal na svetlo.... no radost zit a pracovat...

evina Pozri príspevok
alebo by sme nemali čo čítať

joooj decka nerobte tu pesimisticky mrnik, lebo vas vypnem!

Nie nie nemyslim, kym to neuvidim
Naposledy upravil Tanče : 16.01.08 at 21:01
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče Pozri príspevok
joooj decka nerobte tu pesimisticky mrnik, lebo vas vypnem!

Nie nie nemyslim, kym to neuvidim
To nie je pesimistický mrník... Sama vidíš ako sme citliví navzájom na jednotlivé vyjadrenia a každý je citlivý na niečo iné, preto si ja osobne myslím, že poriadok má robiť vždy iba jeden ...

P.s. Vidíš, už by si nás vymazala
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

chcela som si vyskusat vypnut si prispevok ale trci mi tam iba nula a zoarovka a vypinac mi zmizli. Ved sa ani vypnut nemózem...

no uz mi to vidno a napisalo mi za sa nemozem sama vypnut...

Vidim ze suhlasy ako to neskusit pribudaju.

Ako to viete posudit, ze to nebude dobre, ked sme to este nevyskusali? To si naozaj nechceme upratovat "doma"? Prosim, piste konkretne.
Naposledy upravil Tanče : 16.01.08 at 20:23
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Tanče ked si das dokopy vsetky suvislosti, svoje poznatky o ludoch a tvoje skusenosti s poradou prides na to aj sama, ze nema najmensi zmysel o tvojom navrhu ani uvazovat, nie ho este skusat. Ver mi, ze by to zavlieklo tento portal do polohy, ktoru by si nezelal nikto z nas.
Naposledy upravil kitky : 16.01.08 at 20:30 Dôvod: neznasam svoje preklepy
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tanče Pozri príspevok
Pisem hlavne Richardovi, ale mozno by bolo vhodne aj vyjadrenie vas ostatnych poradakov:

Richard neuvazoval si este nad tym, aby si kazdy mohol korigovat vlastnu temu? Myslim tym, vymazat z nej nevhodne, nepodstatne, mimo temu, urazky, narazky...a ine nevhodne prispevky alebo aj celu zrusit ak je uz neunosna. Neviem ako stihate usledovat vsetky temy, ale ten kto ju zalozi ju pravdepodobne sleduje najaktivnejsie a moze v nej upratovat priebezne. Pripadne toto pravo umoznit až po urcitych "zasluhach" (počtu prispevkov, počtu súhlasov, počtu bodov ...atd, ).... a mozno ani nie lebo casto sa stava aj u novacikov, ze im temy mrnikuju stari poradaci. Takto by mal volbu kazdy "zakladatel" ci temu necha cisto k podstate otazky alebo ponecha aj odlahcujuce prispevky tzv..
To by bola katastrofa !!! Viete co by nastalo? Napriklad Misomiso by zalozil temu o nemoralnosti potratov a kazdeho, kto by mu co len trocha oponoval by nemilosrdne vymazaval z temy. Ved sa spamatajte - nebudte ako Fico a nebojte sa aj nazoru, ktory povazujete za nevhodny. Ak ho aj ini budu povazovat za nevhodny, tak to potom znamena, ze taky nazor nemoze skodit, pretoze ho ludia neprijmu a naopak si spravia nazor na prispievatela. Navyse, ak by bol prispevok vulgarny, tak ho Richard vymaze, za tych X00.000 mesacne tiez moze nieco robit nie?

Dokonca sluboval ze zavedie nejake trestne body, to by nebol zly napad.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
misomiso Pozri príspevok
To by bola katastrofa !!! Viete co by nastalo? Napriklad Misomiso by zalozil temu o nemoralnosti potratov a kazdeho, kto by mu co len trocha oponoval by nemilosrdne vymazaval z temy. Ved sa spamatajte - nebudte ako Fico a nebojte sa aj nazoru, ktory povazujete za nevhodny. Ak ho aj ini budu povazovat za nevhodny, tak to potom znamena, ze taky nazor nemoze skodit, pretoze ho ludia neprijmu a naopak si spravia nazor na prispievatela. Navyse, ak by bol prispevok vulgarny, tak ho Richard vymaze, za tych X00.000 mesacne tiez moze nieco robit nie?

Dokonca sluboval ze zavedie nejake trestne body, to by nebol zly napad.
trestne body uz zaviedol. uz staci len nastenka na ktorej by bolo kazdy den napisane:
Dneska boli zli: misomiso, kitky, karkulka, atd.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

misomiso Pozri príspevok
To by bola katastrofa !!! Viete co by nastalo? Napriklad Misomiso by zalozil temu o nemoralnosti potratov a kazdeho, kto by mu co len trocha oponoval by nemilosrdne vymazaval z temy. Ved sa spamatajte - nebudte ako Fico a nebojte sa aj nazoru, ktory povazujete za nevhodny. Ak ho aj ini budu povazovat za nevhodny, tak to potom znamena, ze taky nazor nemoze skodit, pretoze ho ludia neprijmu a naopak si spravia nazor na prispievatela. Navyse, ak by bol prispevok vulgarny, tak ho Richard vymaze, za tych X00.000 mesacne tiez moze nieco robit nie?

Dokonca sluboval ze zavedie nejake trestne body, to by nebol zly napad.
Noooo miso, chces povedat zeby si to robil? Aj ked tvoje nazory su niekedy nekompromisne, ale nepostrehla som zeby si nechcel dat priestor inym na svoj nazor.
A v tom pripade, ak by islo len o odlisnost nazoru a bol by zruseny, tak ten komu by si ho zrusil, by ta nabonzoval ze si mu nepravom zrusil prispevok a Riso (alebo moderator) by ho vratil spät. Takze vidim to ako cestu samovychovy ako pisat, a ako prijimat aj ine nazory. To mazanie by malo opodstatnenie pri porusovani etikety a nie inych nazorov, no a v odbornych temach nepravdivych, nespravnych, chybnych prispevkov.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
trestne body uz zaviedol. uz staci len nastenka na ktorej by bolo kazdy den napisane:
Dneska boli zli: misomiso, kitky, karkulka, atd... tanče,lebo vymyslela blbooossť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať