Zavrieť

Porady

Kaviareň a živnosť

Kamoška by chcela otvoriť malú kaviareň s bratrancom. Chcú ma za účtovníčku a poradkyňu, tak som sa rozhodla, že začnem pátrať. čo k tomu potrebujú a ako začať s celou záležitosťou.

Obaja si chcú vybaviť živnosť, no ale akú živnosť na prevádzkovanie kaviarne potrebujú? Ona má ukončenú obchodnú akadémiu, bez praxe. Prax má v oblasti administratívy a pracuje v poisťovni - interne. Bratranec má ukončenú združenú strednú školu - ako kuchár,čašník - a má aj prax.

Existuje nejaké združenie, alebo aký spôsob odporúčate vy, aby sa mohli spoločne podielať na zisku??? Obaja sú zároveň aj v pracovnom pomere.

Čo je dôležité pri začatí s podnikaním??? Moc Vám ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Vie mi niekto v tejto záležitosti poradiť?

    hniezdo je offline (nepripojený) hniezdo

    hniezdo
    Mám ten istý problém. Chcem začať podnikať, no neviem, kde začať. Chcem si spraviť takú malú krčmičku, no chcela by som tam aj variť. Len také rychlovky. Potrebujem na to nejaké povolenie? Resp. potrebujem mať zamestnaného nejakého kuchára?

    Prosím, pomôžte mi. Ďakujem.

    Kaviareň a živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.