Zavrieť

Porady

Nové tlačivo DPH

Ahojte poraďáci, trápim sa s novým tlačivom k DPH, konkrétne s riadkami 21 a 23. Na vstupe mám odpočítanie dane na r. 19 celkom napr.19.000, na riadku 21 - 19.450. Viem, že riadok 19 nie je súčtovým pre riadky 21 a 23. Robím JÚ v MRP, keď zadávam faktúru došlú, v type DPH rozlišuje bežný daňový doklad, dobropis a ťarchopis. V tomto mojom prípade som mala zaúčtovaný jeden dobropis, kde bola DPH v sume 450,- Sk.Mal by byť teda riadok 21 v poriadku alebo som niečo pobabrala ja. Díky za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tanina11 je offline (nepripojený) tanina11

    tanina11
    Ahoj,

    poprosím Ťa v ktorej téme si to našla, tiež účtujem v MRP-JU a mám z toho trošku zmetok. Problém, ktorý si popísala mám aj ja. Prečítala som už rôzne témy a neviem sa z toho nijako vynájs. Je správne keď mám riadok 19 sumu napr. 59000 a riadok 21 sumu 63000, čiže navýšenú o DPH z dobropisov. Mám malé bábätko, tak nejako nestíham sledovať všetky zmeny.

    Mám ešte jeden problém, mám prijaté storno doklady, čiže mínusom, zadávala by si aj pri nich ťyp dokladu - daňový dobropis alebo nie. Lebo to nie je faktúry.

    Ďakujem


    PS: ospravedlňujem sa za možno už niekoľkokrát rozoberanú tému.

    Jozefsp je offline (nepripojený) Jozefsp

    Spracujem mzdy, na voľnej nohe ...viac Jozefsp
    V téme "Vyplňovanie nového tlačiva k DPH" je to všetko rozobraté.

    tifany je offline (nepripojený) tifany

    tifany
    Tanina, prepáč že reagujem tak neskoro ale na vne je DPH obdobie, ktoré tak všetci milujeme, do riadku 21 neuvádzaj dobropisy ani ťarchopisy. MRP to teraz pekne rieši. Ak si zadáš do faktúry dobropis alebo ťarchopis, správne to uvedie aj do tlačiva DPH. A na tú druhú otázku čo si sa pýtala, storno na pokladničných dokladoch dávam mínusom ako bežný daňový doklad, nie ako dobropis. Ak som Ťa správne pochopila, ak nie oprav ma.

    tanina11 je offline (nepripojený) tanina11

    tanina11


    Dík moc,

    tak nejak som to už aj ja pochopila, asi to tak bude aj so stornom PD. V MRP mi povedali, ževraj storno PD mám dať tieť dobropis, ale samozrejme to si iba myslia. Nemyslím že tam má byť dobropis.


    Ďakujem za radu.

    nikolett007 je offline (nepripojený) nikolett007

    nikolett007
    Ahoj Poraďáci!!!!
    Vedel by mi niekto poradiť, do ktorého riadku sa píše dph z jcd pri dovoze? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.