Zavrieť

Porady

kurzove rozdiely v JU

cau uctujuci narod!

vyplatil som nejake zalohy v CZK, dal som ich ako nedanove (§17 ods. 12 ZDP), lebo este nebolo k nim plnenie, zaroven chodili nejake faktury na dodavky a na konci roka prisiel zapocet tychto faktur a preddavkov...

ako s kurzom zaplatenych zaloh pri urobeni zapoctu? mam prepocitat hodnotu zaloh v CZK ku dnu zapoctu? to by ale potom nezodpovedalo "sume zaplateneho preddavku"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ucetni_fantozzi
    cau uctujuci narod!

    vyplatil som nejake zalohy v CZK, dal som ich ako nedanove (§17 ods. 12 ZDP), lebo este nebolo k nim plnenie, zaroven chodili nejake faktury na dodavky a na konci roka prisiel zapocet tychto faktur a preddavkov...

    ako s kurzom zaplatenych zaloh pri urobeni zapoctu? mam prepocitat hodnotu zaloh v CZK ku dnu zapoctu? to by ale potom nezodpovedalo "sume zaplateneho preddavku"?
    V JU sa kurzové rozdiely účtujú iba z valutových pokladní a dev.účtov aj to stav k 31.12.2004. Záväzky, pohľadávky, t.j. i tvoje zálohy sa dávajú do denníka v sume ako ti prešli cez účet.

    Ináč, keď si hore na lište dáš "HLADAŤ" a zadáš slovo kurzové rozdiely nájdeš k tejto téme príspevkov neúrekom. Takto treba aj zadávať nové otázky, najprv si nájdi presnú tému a pridaj k nej otázku. Ak zakaždým dá každý novú otázku potom sa to zbytočne opakuje a nezískaš tak prehľad.
    ucetni_fantozzi
    evina dakujem a sorry ak zapratavam databazu porady... s hladanim som to skusal, ale nenasiel som... inak aj som si myslel, ze to urobim takto (s tymi kurz.rozdielmi) prave kvoli zasade, ze vydavok sa uctuje pri jeho uhrade - teda vypocitam podla zapoctu, kolko zo zaloh malo ist do danovych nakladov a presne tolko tam zahrniem v zavierkovych operaciach... len som chcel pocut nazor inych...

    este k tomu hladaniu - aj som hladal, aj som zadal jednu temu, konkretne predaj podniku v JU a ako pozeram, tak ludia si ho sice precitaju, ale odpoved ziadna... a taktiez v historii - bola tam takato tema, ale zda sa, ze nik nevie riesenie... :-(

    prajem pekny den a pohodovu pracu na zavierkach...

    mimochodom ako zakladatel mozem tuto temu aj zmazat? aby tu teda zbytocne "nezavadzala"...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ucetni_fantozzi
    evina dakujem a sorry ak zapratavam databazu porady... s hladanim som to skusal, ale nenasiel som... inak aj som si myslel, ze to urobim takto (s tymi kurz.rozdielmi) prave kvoli zasade, ze vydavok sa uctuje pri jeho uhrade - teda vypocitam podla zapoctu, kolko zo zaloh malo ist do danovych nakladov a presne tolko tam zahrniem v zavierkovych operaciach... len som chcel pocut nazor inych...

    este k tomu hladaniu - aj som hladal, aj som zadal jednu temu, konkretne predaj podniku v JU a ako pozeram, tak ludia si ho sice precitaju, ale odpoved ziadna... a taktiez v historii - bola tam takato tema, ale zda sa, ze nik nevie riesenie... :-(

    prajem pekny den a pohodovu pracu na zavierkach...

    mimochodom ako zakladatel mozem tuto temu aj zmazat? aby tu teda zbytocne "nezavadzala"...
    Ona nezavadzia to len pre budúcnosť ak nájdeš staršiu tému napr. kurzové rozdiely v JU v staršej databáze tak tak kľudne svoju otázku napíš. Vždy to niekdo nájde a odpovie, je to tak aj keď v rámci tej témy nie je presne takáto otázka. Podľa mňa je to dobré aj preto, že potom vidno v rámci tej témy všetky problémy, ktorú tu vyskakujú. Pekný deň.

    kurzove rozdiely v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.