Zavrieť

Porady

MV zaradenie do podnikania - 2008

Dobry den.

Chcel by som pouzivat auto na podnikanie, auto nie je moje (rodicov).
- viem ze na buduci rok (2009) sa plati cestna dan pre rok 2008.
- je potrebne este nieco urobit tento rok ? (je potrebne este niecim
obozamit DU alebo nieco este ine?)

Vdaka..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A ošetriť si nejakou zmluvou používanie rodičovho auta na podnikanie.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Ahojte,

    mam navazujucu otazku na ten isty problem.
    Moj brat chce pouzivat otcove auto na podnikanie. Co musi urobit, aby si mohol dat do nakladov:
    1. poistenie PZP
    2. havarijne poistenie

    Na obidvoch poistkach je uvedene meno otca (nevolaju sa rovnako :-))

    Keby sa to nedalo, moze si otec uplatnit v danovom priznani ako naklad tieto dve poistenia?
    Dakujem za odpoved.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Ahoj Anja 111, zmluva o najme staci na to, aby si mohol dat poistky do nakladov?
    Prepac, ze sa pytam tak hlupo, nevyznam sa, podla akeho zakona to tak funguje?
    Vdaka.
    Naposledy upravil zltalienka : 24.01.08 at 08:23

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zltalienka Pozri príspevok
    Ahoj Anja 111, zmluva o najme staci na to, aby si mohol dat poistky do nakladov?
    Prepac, ze sa pytam tak hlupo, nevyznam sa, podla akeho zakona to tak funguje?
    Vdaka.
    Poistky si môže zarátať do nájomného... A okrem toho si môže účtovať do VOZD spotrebované PHL, opravy, údržbu a pod., ak to má ošetrené v nájomnej zmluve....

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Pripojím Ti ešte link, v ktorom sa možno dočítaš aj viac... Prípadne použi vyhľadávanie, lebo na Porade je to preberané už zo všetkých strán.

    http://www.porada.sk/t35901-prenajom...odnikanie.html

    Matt654 je offline (nepripojený) Matt654

    Matt654
    Dobry,

    takze ked to zhrniem:

    - ak chcem pouzivat auto na podnikanie tak treba do 30 dni od zacatia pouzivania len prist na DU a oznamit tuto skutocnost ( predpokladam ze budu chciet vidiet aj "papier" alebo bude stacit prist a povedat taka SPZ na toto ICO a je to ok ? )

    - ak chcem pouzivat rodicovkse auto musim mat tu zmluvu o prenajati ? pretoze sa mi zda ze niekedy to som nemusel mat ziadnu zmluvu.
    Ak predsa len je potrebna taka zmluva tak nemusi na nej byt suma za prenajom. Inak povedane mat zmluvu na ktorej by bolo ze prenajom je bezplatny... ?

    Vdaka

    MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

    mamicka na RD :) MichaelaMA
    To by aj mňa zaujímalo. Tiež som to ešte nerobila a teraz ma to čaká . Je na to oznámenie nejaké tlačivo? Najlepšie ak by sa dalo stiahnuť z internetu. Ďakujem za odpovede.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MichaelaMA Pozri príspevok
    To by aj mňa zaujímalo. Tiež som to ešte nerobila a teraz ma to čaká . Je na to oznámenie nejaké tlačivo? Najlepšie ak by sa dalo stiahnuť z internetu. Ďakujem za odpovede.
    Tu ho nájdeš:

    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=659

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ak bolo auto prevzaté + zaplatená akontácia leasingu 27.2.2008, EČV mu bolo pridelené 10.3.2008 - od ktorého dátumu sa zaradí do obch. majetku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Heni Pozri príspevok
    ak bolo auto prevzaté + zaplatená akontácia leasingu 27.2.2008, EČV mu bolo pridelené 10.3.2008 - od ktorého dátumu sa zaradí do obch. majetku?
    Dátum prevzatia predmetu lízingu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.