Zavrieť

Porady

Syntetické účty

Dobrý deň,

viete mi niekto poradiť, či je niekde v zákone zakázané účtovanie na syntetické účty? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    martina
    Dobrý deň,

    viete mi niekto poradiť, či je niekde v zákone zakázané účtovanie na syntetické účty? Ďakujem
    Neviem či presne rozumiem, čo sa chceš opýtať, ale prečo by to malo byť zakázané. Nie na všetko sa vedie analytika

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja zase tusim, na co myslis. Horsie je, ze sa k tomu neviem vyjadrit. Myslim, ze by si k syntetike mala mat pripojene aspon 00, aby to nebol iba holy syteticky ucet napr. 321.

    Ale ci je to zakazane, to skutocne neviem.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    martina
    Dobrý deň,

    viete mi niekto poradiť, či je niekde v zákone zakázané účtovanie na syntetické účty? Ďakujem
    Ja ti asi dobre nerozumiem?! Prečo by malo byť zakázané? Veď nemôžeš použiť analytický účet bez syntetického!
    Teba musel Martina niekto riadne domotať, alebo si sa chcela spýtať niečo iné.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Asi si Martina myslí, že musí mať na každý syntetický účet aj analytiku. Alebo chce účtovať iba na syntetických účtoch.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Asi si Martina myslí, že musí mať na každý syntetický účet aj analytiku. Alebo chce účtovať iba na syntetických účtoch.
    Lenka budeme múdrejšie, keď sa nám Martina ozve, aby sme jej mohli poradiť.

    martina je offline (nepripojený) martina

    martina
    No skúsim sa spýtať inak. Je možné viesť podvojné účtovníctvo iba na syntetických účtoch? Tzn. iba na trojmiestnych účtoch. Skúste pozrieť § 13 ods. 2 ZoU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.