Zavrieť

Porady

Dodanie zahraničnej firme s registráciou DPH na slovensku

Dobrý deň,

Potrebovala by som poradiť pri fakturácii tovaru do iného členského štátu (Maďarsko) pre Anglickú firmu, ktorá je registrovaná pre IČ DPH na Slovensku. Fakturuje sa s daňou, alebo bez nej. Ak je dodanie tovaru pre túto Anglickú firmu na Slovensku, fakturujeme s daňou.

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    šryrka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Potrebovala by som poradiť pri fakturácii tovaru do iného členského štátu (Maďarsko) pre Anglickú firmu, ktorá je registrovaná pre IČ DPH na Slovensku. Fakturuje sa s daňou, alebo bez nej. Ak je dodanie tovaru pre túto Anglickú firmu na Slovensku, fakturujeme s daňou.

    Ďakujem za pomoc
    Ja by som to faktúrovala bez DPH. Tovar opustil Slovensko, do štátu v rámci EU, objednávka bola predpokladám pod Maďarským IČ DPH. Posúvam, nech sa vyjadria aj tí, ktorí majú väčšie skúsenosti.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ak je registrovaná firma aj na Slovensku a všade uvádzate toto IČ DPH, tak ja myslím že by to malo byť s DPH.
    Dúfam že ešte niekto pridá svoj názor.

    šryrka je offline (nepripojený) šryrka

    šryrka
    Aj v prípade, že tovar opustil Slovensko? Keď predám tovar firme, ktorá má IČ DPH na Slovenku, no tovar ide do Maďarska, nemala by to byť už záležitosť tej Anglickej firmy? (myslím ohľadom vývozu tovaru, s tým súvisiaci Intrastat)

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    šryrka Pozri príspevok
    Aj v prípade, že tovar opustil Slovensko? Keď predám tovar firme, ktorá má IČ DPH na Slovenku, no tovar ide do Maďarska, nemala by to byť už záležitosť tej Anglickej firmy? (myslím ohľadom vývozu tovaru, s tým súvisiaci Intrastat)
    Pokaľ to objednala Anglická firma pod slovenským IČ DPH, tak potom s DPH.

    peter096 je offline (nepripojený) peter096

    peter096
    Dobrý deň,
    mám podobný problém. Na základe objednávky od slovenskej firmy realizujem dodávku a montáž v ČR. Ako budem faktúrovať DPH?
    Od troch ľudí som mal tri rôzne názory.
    Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peter096 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám podobný problém. Na základe objednávky od slovenskej firmy realizujem dodávku a montáž v ČR. Ako budem faktúrovať DPH?
    Od troch ľudí som mal tri rôzne názory.
    Ďakujem
    Ak tá montáž a dodávka sa týka nehnuteľnosti v ČR, potom miestom dodania je ČR, tým pádom slovenskej firme fakturuješ bez DPH.

    peter096 je offline (nepripojený) peter096

    peter096
    smith Pozri príspevok
    Ak tá montáž a dodávka sa týka nehnuteľnosti v ČR, potom miestom dodania je ČR, tým pádom slovenskej firme fakturuješ bez DPH.
    Na aký paragraf by som sa mal odvolať pri vystavení faktúry? Myslel som na § 43 / 1, ale tam mi to nesedí, lebo to faktúrujem slovenskej firme.

    Aj keď - nadobúdateľom je maďarská firma, ktorej to zabezpečuje slovenská firma, pre ktorú to ja realizujem. Je to na hlavu, čo?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peter096 Pozri príspevok
    Na aký paragraf by som sa mal odvolať pri vystavení faktúry? Myslel som na § 43 / 1, ale tam mi to nesedí, lebo to faktúrujem slovenskej firme.

    Aj keď - nadobúdateľom je maďarská firma, ktorej to zabezpečuje slovenská firma, pre ktorú to ja realizujem. Je to na hlavu, čo?
    Najprv treba zistiť miesto dodania. A to podľa § 15 ods. 2) je štát v ktorom sa nachádza nehnutenosť, teda ČR. Tým pádom na Slovensku nevzniká daňová povinnosť.
    človiečik Vladimír Ozimý
    smith Pozri príspevok
    Najprv treba zistiť miesto dodania. A to podľa § 15 ods. 2) je štát v ktorom sa nachádza nehnutenosť, teda ČR. Tým pádom na Slovensku nevzniká daňová povinnosť.
    no neriadime sa § 15 ods 2 ale pri dodaní tovaru s montážou sa riadime par. 13 ods 1 písm b)

    ak sa montáž vykonáva v ČR miestom dodania takéhoto tovaru je v českej republike. T.j. slovenská firma nebude zaťažovať faktúru slovenskou DPH. Na druhej strane treba zistiť či slovenská firma ktorej je dodané plnenie je registrovaná v ČR ako platiteľ dane a či je možné preniesť daňovú povinnosť na slovenskú firmu. V prípade ak nie potom vzniká slovenskej firme povinnosť sa registrovať. A v neposlednom rade či nejde o subdodávku. Treba skúmať dodávku ako celok a tak ďalej...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.