Zavrieť

Porady

DPH a montazne prace v krajine EU

Neviem si rady, tak pisem:Slovensky podnikatelsky subjekt A,platca DPH vykonava prace v krajine EU, konkretne montazne prace, avsak fakturacia bude taktiez slovenskemu podnikatelskemu subjektu platcovi DPH. Je v tomto pripade poskytnuta sluzba v ramci EU a fakturacie platcovi DPH registrovaneho v SR dodanim sluzby, ktora podlieha DPH.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Treba skúmať o aké práce ide. Píšete že o montážne práce. To sú práce čo súvisia s nehntuetľnosťou. to znamená zdaňuje sa v krajine kde sa nehnuteľnosť nachádza. Nejde o službu ktorá je predmetom dane na území SR. Takže dodávateľ SR1 nezdaní túto službu voči SR2 slovenskou DPH. Druhá vec a otázka je či jej vzniká, keďže nemá na koho preniesť daňovú povinnosť, povinnosť registrácie. To jest dodávateľ takýchto služieb nemá povinnosť vystavovať FA so slovenskou Fa ale podľa všetkého jej vzniká povinnosť registrácie v ČR a odviesť DPH tam..Mám však názor taký ak je to súčasť subdodávky to jest službu dodáva hlavný investor do ČR a tam má na koho preniesť daňovú povinnosť potom nie je povinnosť registrácie. Názory na to sú však rozdielne

    juraj16 je offline (nepripojený) juraj16

    juraj16
    no vsak prave, ze nazory su rozdielne. Podla mna je to subdodavka a niekto musi vyfakturovat objednavatelovi z CR tie prace a nakoniec sa prenesie danova povinnost prave na toho objednavatela.
    človiečik Vladimír Ozimý
    juraj16 Pozri príspevok
    no vsak prave, ze nazory su rozdielne. Podla mna je to subdodavka a niekto musi vyfakturovat objednavatelovi z CR tie prace a nakoniec sa prenesie danova povinnost prave na toho objednavatela.
    hm ja s Vami súhlasím bohužial ale keď som volal DRSR tak tam ma zrušili že nemám pravdu že ak by nastala takáto situácia v SR tak sa musí takáto firma registrovať tu...

    DPH a montazne prace v krajine EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.