Zavrieť

Porady

dôchodok alebo príspevok

Sú od dane oslobodené (v roku 2004) výsluhové príspevky, na ktoré vznikol nárok podľa § 211 ods 1 písm. d a § 211 ods.2 zákona č. 73/1998 Zz o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, SIS ........ ?
Jedná sa o zákon DzP §9 ods. 2 písmeno g), kde je napísané, že dávky výsluhového zabezpečenia sú od dane oslobodené a zaroveň posledné slová znejú: okrem výsluhového príspevku, obchodného a rekreačnej starostlivosti.

Mám bývalého policajta, ktorý má v rozhodnutí nasledovné: výsluhový príspevok, ktorý sa považuje za výsluhový dôchodok § 1245 ods.2 zákona č. 328/2002 Zz.

Ako mu spraviť DP, nakoľko teraz je SZČO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Výsluhový dôchodok je oslobodený, ale príspevok sa mi zdá ,že nie.

    Skús na www.vusz.sk

    Tam sú ľudia aj s ICQ cislom, alebo priamo e.mail na pplk.Ing. Vyskup Pavol.

    olgaduri je offline (nepripojený) olgaduri

    olgaduri
    AHOJ Pavla P , ak máš napísané, že sa výsluhový príspevok považuje na dôchodok tak je OSLOBODENÝ. Mám doma tiež takého ktorý odpracoval 31 rokov v polícii a ešte nemá dôchodkový vek, ktorý je u policajtov 55 rokov veku.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Jéj, ďakujem, lebo to rozhodnutie same sebe odporovalo. Prvá veta bola že výsluhový príspevok ... bla bla ... ktorý sa považuje za výsluhový dôchodok. Tak som bola dopletená a nevedela som, či zdaniť, či nezdaniť.
    A môžem mu uplatniť 80832,-- Sk??

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Podľa mňa už u policajtov zle zadefinovali uvedené výrazy.

    Buď je to príspevok, alebo je to dôchodok.Ale nemôže byť príspevok ako dôchodok. Je to blbosť!!

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Ja ti to pošlem naskenované, ak mi s tým potom budeš vedieť pomôcť.
    Veď to práve, aj mne sa to zdá ako blbosť.
    Tak neviem, či policajt, ktorý robil rozhodnutie len prepísal údaje a na tento zabudol.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    My máme taktiež takýchto zamestnancov, ktorí sú poberateľmi výsluhového príspevku. Tento príspevok som im pri ročnom zúčtovaní dane nepočítala do príjmu.

    Opravujem, výsluhového dôchodku, nie príspevku. Teraz som to pozerala v osobných spisoch.
    Naposledy upravil anka1 : 14.03.05 at 13:35

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    anka1
    My máme taktiež takýchto zamestnancov, ktorí sú poberateľmi výsluhového príspevku. Tento príspevok som im pri ročnom zúčtovaní dane nepočítala do príjmu.

    Opravujem, výsluhového dôchodku, nie príspevku. Teraz som to pozerala v osobných spisoch.
    Tak ten je určite oslobodený.

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Práve rozdiel je v tom či poberá dôchodok alebo príspevok. Príspevok je po kratšej dobe služby a dôchodok je po výslužbe ale pred starobným dôchodkom.

    Ja som tiež poberataľom dôchodku. A keď som sa pýtal práve na tento prípad, tak mi bolo povedané , že len príspevky sa zdaňujú.
    Ale príspevok ako dôchodok... nnnno, neviem čo je to za výraz!
    Tak zatial čau!

    martaf je offline (nepripojený) martaf

    martaf
    cau,
    prosim o radu, ak zamestnanec poziadal o rocne zuctovanie vo firme a okrem prijmov zo zamestnania ma este aj vysluhovy prispevok do ktorej kolonky v rocnom zuctovanie mu mam uviest tuto sumu vysluhoveho prispevku?
    dakujem

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    To Martaf:
    1) Je neskoro na RZD.
    2) Aj keby Vas požiadal včas, nemôžete zamestnancovi urobiť RZD, pretože má výsluhový príspevok, ktorý je zdaniteľným príjmom. Má podať DP typ B a uviesť sumu vysluhového príspevku v tabuľke č. 3 príjmy podľa § 8 ods. 1 písm. h) "dôchodky a podobné opakujúce požitky". Vydavky neuplatní. ZD v § 8 = sume vys. príspevku.

    martaf je offline (nepripojený) martaf

    martaf
    dakujem,
    ja som mu uz urobila RZ ale toto mi povedal az teraz v aprili len tak medzi recou, asi si bude musiet podat dodatocne DP. Este raz dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.