Zavrieť

Porady

Krátkodobý majetok a DPH

Dobrý deň Vám želám. Obraciam sa na Vás s otázkou, či je korektné, keď majetok, ktorý bol zaúčtovaný v roku 2003 ako nákup materiálu a teda bol uvedený aj vo výkaze o majetku, v priebehu roka 2004 vyradím, aby nedošlo zo strany správcu dane k jeho dodaneniu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    rasťa
    Dobrý deň Vám želám. Obraciam sa na Vás s otázkou, či je korektné, keď majetok, ktorý bol zaúčtovaný v roku 2003 ako nákup materiálu a teda bol uvedený aj vo výkaze o majetku, v priebehu roka 2004 vyradím, aby nedošlo zo strany správcu dane k jeho dodaneniu.
    rasťa, ak si kúpila nejaký drobný majetok a zaúčtovala do materialu, tým pádom ho nikde neeviduješ tak nie je čo vyraďovať. Ja by som to urobil takto. Alebo ho eviduješ ??? Toto sa týka JU.
    Pekný podvečer želám...

    rasťa je offline (nepripojený) rasťa

    rasťa
    Evidujem ho ako krátkodobý majetok, a nedopatrením som ho zabudla preúčtovať interným dokladom k 31.12. do prevádzkovej réžie. Tak premýšľam o vyradení, respektíve o zaúčtovaní interného dokladu k 1.1. nasledujúceho účtovného obdobia o spotrebe materiálu.Ďakujem za odpoveď.

    Krátkodobý majetok a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.