Zavrieť

Porady

Alfa 333

Poprosila by som Vás o pomoc. Pracujem v Nemecku. Potrebujem podať daňové priznanie. Účet na Slovensku nemám, nepotrebujem ho. Výplatu dostávam v hotovosti - výplatnou páskou - v eurách. Prosím Vás o radu ako zaúčtovať v PD cestovné, ako prepočítať eurá - predpokladám, že podľa kurzu NBS, ale neviem či podľa dňa výplaty, alebo nejakého priemeru. Prosím Vás poraďte mi. Vopred Vám ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Alfa333 Pozri príspevok
    Poprosila by som Vás o pomoc. Pracujem v Nemecku. Potrebujem podať daňové priznanie. Účet na Slovensku nemám, nepotrebujem ho. Výplatu dostávam v hotovosti - výplatnou páskou - v eurách. Prosím Vás o radu ako zaúčtovať v PD cestovné, ako prepočítať eurá - predpokladám, že podľa kurzu NBS, ale neviem či podľa dňa výplaty, alebo nejakého priemeru. Prosím Vás poraďte mi. Vopred Vám ďakujem!!!
    Dostávaš výplatu - to vyzerá na príjem zo závislej činnosti - zo zamestnania.
    Ale chceš v PD - asi peňažný denník účtovať cestovné - účtujú podnikatelia ...
    Aký máš vlastne príjem ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Potom nemôžeš dostávať výplatné pásky, tie dostávajú zamestnanci .
    Podnikatelia vystavujú za svoje služby faktúry.
    Ešte jedna otázka, ŽL je slovenský alebo nemecký ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Alfa333 Pozri príspevok
    Ja pracujem v Nemecku na živnostenský list. Pracujem cez istú agentúru práce.

    Pracovať na ŽL a ešte cez agentúru práce ? Jedno vylučuje druhé.

    Náplňou činnosti agentúry práce je sprostredkovanie zamestnania alebo dočasné pridelenie zamestnanca. Teda v každom prípade závislá činnosť.

    Môj názor: Dochádza tu k porušeniu slov. právnych predpisov.

    Alfa333 je offline (nepripojený) Alfa333

    Alfa333
    Živnostenský list mám slovenský. A agentúra mi zháňa prácu v Nemecku za istú províziu. Som živnostník.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Alfa333 Pozri príspevok
    Živnostenský list mám slovenský. A agentúra mi zháňa prácu v Nemecku za istú províziu. Som živnostník.
    Nemeckým patnerom faktúrujete alebo to máte na výplatnú pásku?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Alfa333 Pozri príspevok
    Dostávam od nich niečo ako príjmové doklady, aj faktúry.
    Takže sme sa dostali o niečo bližšie k jadru.

    Takže PD - použite denný kurz eura podľa NBS.

    Upozornenie:
    Pozrite si zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s Nemeckom. Mohla Vám vzniknúť "stála prevádzkareň" v Nemecku (pravdepodobne aj vznikla) a tým povinnosť podať tam DP. Samozrejme aj na Slovensku so započítaním dane, príp. s vyňatím príjmov zo zahraničia ( bližšie - spomínana Zmluva o zamedzení ... , alebo hľadanie na porade - príjmy z Nemecka tu už určite boli riešené )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.