Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru do EÚ a fakturácia

Dostala sa mi do ruky faktúra, v ktorej dodávateľ uviedol 2 dátumy daňovej povinnosti 17. a 18. 1. Do Poľska bol dodaný tovar automobilom dodávateľa v dvoch dodávkach v dňoch 17. a 18.1. Nezdá sa mi to v poriadku, aby boli na fa uvedené 2 dátumy daň. povinnosti. Dodávateľ vystavil fa 19.1. V zmysle § 72 má faktúru pri premiestnení tovaru § 8 ods. 4 vystaviť bezodkladne. Dá sa použiť ustanovenie § 19 ods. 3 o čiastkovom dodaní tovaru a ako deň daňovej povinnosti uviesť len 18.1.? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mumiška je offline (nepripojený) mumiška

    mumiška
    Keď že sa mi nedarí odoslať vlastnú tému stále vypysuje že mám krátky príspevok .
    Vie mi niekto poradiť .
    Sme platcovia DpH , v čechách sme mali haváriu ,česká firma auto odtiahla spojazdnila ale faktúru vystavila s českou daňou podľa mňa mala bez a ja som to tu mala samozdaniť nakoľko auto dokončilo cestu na slovensko .

    Kto mi odpovie? a aj prečo mi stále vypisuje že príspevok sa nedá odoslať predtým som stým nemala problém .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mumiška Pozri príspevok
    Keď že sa mi nedarí odoslať vlastnú tému stále vypysuje že mám krátky príspevok .
    Vie mi niekto poradiť .
    Sme platcovia DpH , v čechách sme mali haváriu ,česká firma auto odtiahla spojazdnila ale faktúru vystavila s českou daňou podľa mňa mala bez a ja som to tu mala samozdaniť nakoľko auto dokončilo cestu na slovensko .

    Kto mi odpovie? a aj prečo mi stále vypisuje že príspevok sa nedá odoslať predtým som stým nemala problém .
    Pozri nasledovnú tému:

    http://www.porada.sk/t53169-oprava-auta-v-cechach.html

    mumiška je offline (nepripojený) mumiška

    mumiška
    Ďakujem , presne to som povedala tomu účtovníkovi v Čechách a teraz mu budem môcť aspoň citovať ich zákon.

    Dodanie tovaru do EÚ a fakturácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.