Zavrieť

Porady

daňový doplatok

Vychádza mi doplatiť daň 6,00 Sk, celkom daň bola 80 tis,a boli platené preddavky,fakt musím doplatiť tých 6,00 Sk? Daň.priznanie typ A-dve zamestnania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Ja si myslím, že áno, mala by si to doplatiť. Daň by sa neplatila, keby to bola daňová povinnosť, nie doplatok. Inak si pozri zákon § 46 zákona o dani z príjmov.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    heluška
    Vychádza mi doplatiť daň 6,00 Sk, celkom daň bola 80 tis,a boli platené preddavky,fakt musím doplatiť tých 6,00 Sk? Daň.priznanie typ A-dve zamestnania.
    To zaujíma aj mňa. Mne vychádza doplatiť 5,- SK.
    Zato daňový úrad nevracia preplatok pod 100,-- Sk. To som sa dočítala na DP, ale či treba platiť daň do 100,--Sk o tom tam nie je ani zmienka.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Renatka, ale to vlastne je danova povinnost.
    Lebo danova povinnost za rok 2004 - zrazene preddavky (zamestnavatelom) za rok 2004 = doplatit dan 5 Sk.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    RenataK
    Teda neviem, len si myslim, ze nikomu nevyjde 5 Sk zaplatit dan.
    To by musel mat zaklad pre vypocet dane 25 Sk.

    Teraz mi doslo co myslis.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Treba doplatiť daň, aj keby vyšiel nedoplatok 1,-- Sk. Povedali mi to aj na DÚ. Je to pekná blbosť, lebo poštovné je viac, na DÚ pokladne nie sú, ale v zákone o DP sa to od r.2004 zaokrúhľuje na celé Sk, nie na 100,-.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Naša dohodárka bola s DP A na DÚ BA I. a mala doplatok 5,-- Sk. Dali jej poukážku a musela zaplatiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.