Zavrieť

Porady

Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jana007 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať kde mám v DP zaradiť províziu z predaja AVON a ORIFLAME výrobkov?
Máš živnosť? Ak áno potom §6 ods.1 ZoDP
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Nemá živnosť, je to študentka, ktorá si takto privyrába. Má ešte dohodu a tam zarobila 45.000,- Sk. Tej provízie má asi 9.000,- SK.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jana007 Pozri príspevok
Nemá živnosť, je to študentka, ktorá si takto privyrába. Má ešte dohodu a tam zarobila 45.000,- Sk. Tej provízie má asi 9.000,- SK.
Tá dohoda bola zdaňovaná preddavkovo alebo zrážkovo?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Preddavkovo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jana007 Pozri príspevok
Preddavkovo.
Podať DP typu B. Dohodu uviesť do §5, a provízie do § 8. Uplatní si celú nezdaniteľnú čiastku a DÚ vráti celú zrazenú daň.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ďakujeme za rýchle riešenie!!!
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Len mi nejde pridať bodík, skúsim znova.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

smith Pozri príspevok
Podať DP typu B. Dohodu uviesť do §5, a provízie do § 8. Uplatní si celú nezdaniteľnú čiastku a DÚ vráti celú zrazenú daň.
Do §8 príjmy uvádzam iba sumu provízie alebo uvádzam: príjmy - celková suma od Avonu a výdavky - zaplatená faktúra. Rozdiel mi vyjde provízia. Ktoré riešenie je lepšie?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Dnes som sa informovala na DÚ, kde sa uvádza príjem z predaja AVON a ORIFLAME. Pracovníčka mi povedala, že do § 8 odst. 1 písm. h) - dôchodky a podobné opakujúce sa požitky. Oslobodenie 24.900,- sk tam neplatí. Nie je to nezmysel?
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

ahojte, nakoľko viem, že mnohým je to stále nejasné, ako doteraz aj mne, tak píšem. dnes som bola na školení metodičiek - DÚ Trnava - daň z príjmu. pýtala som sa, kam zahrnúť províziu z kozmetickej firmy, ak si zamestnanec privyrobil 5000 Sk/ za rok. Bolo mi povedané, že živnosť zriaďovať nemusí.
Má sa to zahrnúť do §8. Nepatrí to však do r. 8 - dôchodky a podobné opakujúce sa pôžitky, ale mám to dať do riadku 11 - iné.
Rozhodne to nie je tiež príležitostný príjem.
..snáď vám to pomôže..
0 0
novohorcan novohorcan

novohorcan je offline (nepripojený) novohorcan

Ahojte. Tiež som zvažoval § 8 r.1,3,8 alebo 11, ale Renča ma usmernila na § 6 r.6 a 40 % paušál. výdavok,tak teraz ako ????? Zárobok mám 30.000,ak to pôjde na § 8 môžem si odpočítať 25.600 a príjem bude 4400 ? alebo tých 25.600 platí iba pri prenájme ?
Naposledy upravil novohorcan : 18.03.09 at 17:01 Dôvod: pozde mi zapaľuje
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

novohorcan Pozri príspevok
Ahojte. Tiež som zvažoval § 8 r.1,3,8 alebo 11, ale Renča ma usmernila na § 6 r.6 a 40 % paušál. výdavok,tak teraz ako ????? Zárobok mám 30.000,ak to pôjde na § 8 môžem si odpočítať 25.600 a príjem bude 4400 ? alebo tých 25.600 platí iba pri prenájme ?
nie, nemôžeš si odpočítať 25650, táto suma sa odpočítava pri príjme z nájmu. Ak máš zmluvu o sprostredkovaní predaja, tak je to príjem podľa § 6 odst. 2 písm. d)
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

novohorcan Pozri príspevok
Ahojte. Tiež som zvažoval § 8 r.1,3,8 alebo 11, ale Renča ma usmernila na § 6 r.6 a 40 % paušál. výdavok,tak teraz ako ????? Zárobok mám 30.000,ak to pôjde na § 8 môžem si odpočítať 25.600 a príjem bude 4400 ? alebo tých 25.600 platí iba pri prenájme ?
nie, ak to dáš do riadku 11 nemôžeš si odrátať 25650 Sk.
Ak máš na to založenú živnosť, ide to do toho §6. Ak nemáš založenú živnosť a ide o malú sumu, tak §8.
0 0
novohorcan novohorcan

novohorcan je offline (nepripojený) novohorcan

áno mám takú zmluvu, len ma pletie príspevok č.11.
0 0
novohorcan novohorcan

novohorcan je offline (nepripojený) novohorcan

áno mal som aj živnosť, ale na kovoobrábanie, na maloobchod nie
Naposledy upravil novohorcan : 18.03.09 at 17:35
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Podľa môjho názoru záleží aj od zmluvy, ktorú majú medzi sebou uzatvorenú predavajúci a spoločnosť, pre ktorú predáva kozmetiku.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

novohorcan Pozri príspevok
áno mám takú zmluvu, len ma pletie príspevok č.11
ako mi bolo povedané, tak som posunula ďalej
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

novohorcan Pozri príspevok
áno mám takú zmluvu, len ma pletie príspevok č.11.
bolo by dobré, ak by sa k tomu vyjadril aj niekto iný
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dúfam že ma Richard nevyhreší ale priložím Vám nasladovné

Podľa Ivety Adamíkovej, hovorkyne Daňového riaditeľstva SR, ak ide o nákup a predaj tovaru a aj sprostredkovanie predaja tovarov, ktoré sú vykonávané sústavne ako podnikateľská činnosť „za účelom dosiahnutia zisku“, mal by mať daňovník živnostenské oprávnenie. A príjem zahrnovať do príjmov zo živnosti. V prípade, že živnostenské oprávnenie nemá, zarobené peniaze sa podľa I. Adamíkovej zaraďujú do príjmov z príležitostných činností.



Zdroj :
http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/fi...ia/125046.html

P.S. Mne osobne sa §8 nepáči.
Naposledy upravil Zita5 : 18.03.09 at 17:52
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
novohorcan Pozri príspevok
áno mal som aj živnosť, ale na kovoobrábanie, na maloobchod nie
Ja z môjho pohľadu príležitostný príjem chápem niečo jednorazové . Ale pokiaľ sa venujete predaju kozmetiky počas celého roka , tak podľa môjho názoru tu nejde o príležitostný príjem .

Treba posúdiť zmluvu .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať