Zavrieť

Porady

práca v Írsku a Daňové priznanie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohladne podania Daňového priznania za rok 2007:
1.,pracujem v Írsku uz 1rok a pol, som rezidentom Irskej republiky kedže som sa tu zdržovala viac ako 183 dní,platím si dane v Írsku. Vroku 2006 som podavala DP keďže som mala príjmy aj zo Slovenska, no keďže som získala papier o rezidencii Irska na DU na slovensku mi povedali ze zdanovat prijmy nemusim, staci ich len vypisat do Danového priznania a doložiť doklad o rezidencii.No momentalne nemam príjmy zo Slovenska tak myslím že DP za rok 2007 podavať nemusím......hmmmm??? Mýlim sa alebo je to tak?
2.,môj priatel postupoval tak ako ja v roku 2006, no teraz v roku 2007 má zase aj príjmy v zahraničí aj príjmy na slovensku, pravdepodobne bude musieť podať daňové priznanie......hmmm???
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak más daňovú rezidenciu v Írsku, v prípade poberania príjmov zo zdrojov SR, si pre SR daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou a zdaňuješ tu iba príjmy plynúce zo SR. Uviesť ich však musíš aj v "ŕskom" priznaní, pretože tam zdaňuješ celosvetové príjmy.
Ak nemáš žiadne príjmy v SR, nemáš povinnosť podávať DP v SR.
0 0
dadaaaa dadaaaa

dadaaaa je offline (nepripojený) dadaaaa

dakujem za odpoved.
co sa tyka mna rozumiem ja nemusim podavat DP, no co sa tyka mojho priatela........ neviem, rocne zuctovanie dane ma od jedneho zamestnavatela a rezidenciu z Tax oficu v Irsku ma tiez ze je rezident Irska. musi podat danove priznanie typu A a dokladovat tam aj prijmy zo zahranicia, ak nie tak ho tiez vlastne nemusi podavat kedze mal prijmy na SR len od jedneho zamestnavatela a to po cely rok.....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak je aj priateľ rezident v Írsku podá v SR DP len zo slovenských príjmov .
Musí ich ale uviesť aj do DP podávaného v Írsku, na zamedzenie dvojitého zdanenia použije metódu zápočtu dane (ak sa bavíme o Írskej republike a nie o Severnom Írsku ).
0 0
dadaaaa dadaaaa

dadaaaa je offline (nepripojený) dadaaaa

áno bavíme sa o Írskej republike, ale potom načo by mal podávať DP keď má príjemlen jedného zamestnávateľa, a pokial viem DP typu A sa podáva len pri príjmoch od viacerých zamestnávateľov...???
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Daň musí byť vysporiadaná. Vysporiada sa cez DP alebo požiadaním zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane.
Malé upozornenie: Ak je daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou v SR a podáva DP, na tlačive DP na prvej strane v odd.I zaškrtne X-kom políčko pri texte Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou (nerezident) podľa § 2 písm. e) bod 1 a 2 zákona a príslušného článku zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.
0 0
dadaaaa dadaaaa

dadaaaa je offline (nepripojený) dadaaaa

takže stačí iba ročné zúčtovanie dane od zamestnávateľa, alebo som to zle pochopila???
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Stačí aj RZD od zamestnávateľa.
O DP som písala preto, lebo daňovník nemusí požiadať o RZD zamestnávateľa, môže si sám urobiť DP.
Platí to aj naopak - ak mám viacerých zamestnávateľov v rámci zdaňovacieho obdobia, tiež môžem požiadať o RZD ...
0 0
dadaaaa dadaaaa

dadaaaa je offline (nepripojený) dadaaaa

Dakujem velmi pekne, dost ste mi pomohli Johanka a Marina.
0 0
belohorizonte belohorizonte

belohorizonte je offline (nepripojený) belohorizonte

Moze my niekto povedat ake je to tlacivo resident irska
0 0
antonka antonka

antonka je offline (nepripojený) antonka

Poprosila by som dadaaaa ak by mohla prezradiť ako sa jej podarilo získať potvrdenie z Írskeho daňového úradu o daňovej rezidencii v Írsku. Moja sestra, ktorá žije v Írsku už 5 rokov, je tam aj vydatá, by si to tiež chcela vybaviť, ale odmietajú jej to dať, nakoľko nevedia u nich na úrade, čo od nich chce. Dostala aj vyjadrenie zo Slovenského centra - Írsko, ktoré sa budem snažiť prilepiť, kde jej potvrdzujú, že Írsky daňový úrad robí s týmto potvrdením problémy.
Ďakujem, Tonka.
0 0
antonka antonka

antonka je offline (nepripojený) antonka

Prosím aj iných, ktorí majú skúsenosti s potvrdením o daňovej rezidencii v Írsku, či sa to niekomu podarilo vybaviť a ako sa mu to podarilo, prosím všetky podrobnosti.
vopred ďakujem. Tonka
0 0
m3151979 m3151979

m3151979 je offline (nepripojený) m3151979

....cau...mne to dali vcelku bez problemov.....no neviem, ci je to to, co potrebujem....a zatial nikto sa k tomu nevedel vyjadrit....otvoril som tu o tom temu danove priznanie - irska republika..alebo tak nejak sa to volalo
0 0
dadaaaa dadaaaa

dadaaaa je offline (nepripojený) dadaaaa

mne to dali tiez bez problemov, bolo to v marci 2007 na tax office REVENUE, iba som o to poziadala ustne a za 1 hodinku som si po to prisla.na Slovensku mi to tiez uznali, bolo to danove priznanie za rok 2006. je to list s hlavickou REVENUE a text je nasledovny: Dear Ms......, I refer to your recent correspondence to this office and wish to confirm that you are a resident of the Republic of Ireland, for income tax purposes, under Section 819 TCA 1997 for 2006 and the current year (to date).
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
http://help.dendax.com/help/index.ph...ry&new_lang=sk
0 0
mestskelesy.sabinov mestskelesy.sabinov
Neviem či mi je to celkom jasné, ale ak sú príjmy zo Slovenska aj z Írska (daň sa vysporiadala v Írsku - vznikol preplatok) príjmy na Slovensku boli len za pár dní (asi 4) musí sa podávať daňové priznanie na Slovensku ak nedosiahol príjmy 47 808 Sk?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na Slovensku musí priznať aj príjmy z Írska.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak je daňovník daňovým rezidentom v SR, do výšky jeho zdaniteľných príjmov sa počítajú celosvetové príjmy, teda aj príjmy dosiahnuté v Írsku.
0 0
mestskelesy.sabinov mestskelesy.sabinov
Ak je daňovým rezidentom v SR .... lenže najťažšie je určiť, rezidentom ktorej krajiny daňovník je ....
- v Írsku bol viac ako 183 dní - tam platil daň nie som si istá ale myslím že mal aj tax code z írskeho daňového úradu
- trvalý pobyt mal na Slovensku a za prácou nedochádzal
rezidentom ktorej krajiny je?

ak slovenska tak súhlasím s tým, že podá daňové priznanie aj so zahrničnými príjmami
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

http://www.porada.sk/628284-post4.html
0 0
mestskelesy.sabinov mestskelesy.sabinov
Podla mna je aj tak najlepšie podať daňové priznanie tu na Slovensku a mať pokoj.

Dakujem za odpovede prajem pekny deň všetkým a veľa trpezlivosti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať