Zavrieť

Porady

práca v Írsku a Daňové priznanie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohladne podania Daňového priznania za rok 2007:
1.,pracujem v Írsku uz 1rok a pol, som rezidentom Irskej republiky kedže som sa tu zdržovala viac ako 183 dní,platím si dane v Írsku. Vroku 2006 som podavala DP keďže som mala príjmy aj zo Slovenska, no keďže som získala papier o rezidencii Irska na DU na slovensku mi povedali ze zdanovat prijmy nemusim, staci ich len vypisat do Danového priznania a doložiť doklad o rezidencii.No momentalne nemam príjmy zo Slovenska tak myslím že DP za rok 2007 podavať nemusím......hmmmm??? Mýlim sa alebo je to tak?
2.,môj priatel postupoval tak ako ja v roku 2006, no teraz v roku 2007 má zase aj príjmy v zahraničí aj príjmy na slovensku, pravdepodobne bude musieť podať daňové priznanie......hmmm???
Usporiadat
virgil303 virgil303

virgil303 je offline (nepripojený) virgil303

Vladko
ja som konecne dostal od zamestnavatela P60 ale vobec tomu nerozumiem co mam do toho SK DP napisat poradí mi niekto ? Ja som v r. 2007 bol v IRL menej ako 183 dní, cize niesom rezident a taktiež som v prvej polovici roku pracoval na SK teda bol som zamestnaný a pocul som ze musim z prijmu v IRL zaplatit 13 % ako to vlastne je ? kto ma pravdu ked ani na DRSR nevedia ....
0 0
Anulka Anulka

Anulka je offline (nepripojený) Anulka

Na stránke DR SR v časti daňové informácie - zovšeobecnené informácie sa nachádza aj takáto otázka a odpoveď:
Otázka:
Fyzická osoba pracuje v Írsku a má príjem zo závislej činnosti len zo zdrojov tohto štátu. Príslušný úrad v Írsku mu vystavil na príslušné zdaňovacie obdobie potvrdenie, že je rezidentom Írska na účely dane z príjmov. Má daňovník povinnosť podať na území SR daňové priznanie alebo stačí keď si túto povinnosť splnil na území Írska?

Odpoveď:
Rezidenciu daňového subjektu preveruje a potvrdzuje miestne príslušný správca dane, ktorý je k uvedeným úkonom metodicky usmernený zo strany DR SR. Uvedené potvrdenie nevyjadruje skutočnosť, či uvedená fyzická osoba je rezidentom Írska nielen podľa vnútroštátnych daňových predpisov Írska, ale tiež podľa medzinárodnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a Írskom (uverejnená v Zbierke zákonov pod č. 365/2000). O určenie rezidencie, resp. rozhraničenie dvojitej rezidencie podľa článku 4 ods. 2 predmetnej zmluvy je potrebné požiadať miestne príslušného správcu dane.

Z uvedeného vyplýva, že len potvrdenie z Írska nestačí. Je potrebné preukázať rezidenciu podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

virgil303 Pozri príspevok
ja som konecne dostal od zamestnavatela P60 ale vobec tomu nerozumiem co mam do toho SK DP napisat poradí mi niekto ? Ja som v r. 2007 bol v IRL menej ako 183 dní, cize niesom rezident a taktiež som v prvej polovici roku pracoval na SK teda bol som zamestnaný a pocul som ze musim z prijmu v IRL zaplatit 13 % ako to vlastne je ? kto ma pravdu ked ani na DRSR nevedia ....
Anulka, P60 je potvrdenie o príjme za zdaňovacie obdobie.
virgil303, DP za r.2007 si mal podať do 31.3.2008 ak si DÚ nepožiadal o odklad na podanie DP. DP vyplníš podľa vzoru uvedeného v tejto téme
http://www.porada.sk/t72384-vzor-dp-...octu-dane.html
Použiješ však tlačivo typ A, teda aj č. riadkov budú iné.
0 0
virgil303 virgil303

virgil303 je offline (nepripojený) virgil303

Vladko
ja som dal ziadost na DU o odklad a aj mi vyhoveli a bol som aj osobne na DU a ta pani poradkyňa co tam sedi mi to vypisala ale aj tak sa mi to zda vela platit 42000 Sk
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

To je celkom ešte dobré. Ja robím svokrovi DP z príjmu z Írska a vychádza mu takmer 100.000,-SK doplatiť. Skoro ho prekotilo...
Pokúša sa zohnať potvrdenie o tej danovej rezidencii.. no má na to ešte 2 pracovné dni, tak mu držím palce.
0 0
old_ witch old_ witch

old_ witch je offline (nepripojený) old_ witch

Zdravím, som tu nová a tiež by som potrebovala to tlačivo - tax residenta...Neviete náhodou kde ho nájsť???
Ďakujem.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
old_ witch Pozri príspevok
Zdravím, som tu nová a tiež by som potrebovala to tlačivo - tax residenta...Neviete náhodou kde ho nájsť???
Ďakujem.
Na príslušnom Tax Office Revenue v Irsku...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

old_ witch Pozri príspevok
Zdravím, som tu nová a tiež by som potrebovala to tlačivo - tax residenta...Neviete náhodou kde ho nájsť???
Ďakujem.
To, že ti príslušný DÚ IR vydá potvrdenie, že si ich rezidentom ešte neznamená, že pri prípadnej podanej žiadosti na DU v SR ti tiež nevydá potvrdenie o tom, že si daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou(rezidentom) v SR.
Rezidenciu určíš podľa daných kritérii. Pozorne si prečítaj úvodný a tiež nasledujúci príspevok tu http://www.porada.sk/t73607-rezident...-kriterii.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať