Zavrieť

Porady

Náhrada 1.kvalifikačnej skúšky

Vie mi niekto povedať,či podľa nového bude naďalej PaedDr.náhradou 1.kvalifikačnej skúšky(po novom 1.atestácie)?Ďakujem.
Usporiadat
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

Mna by zase zaujimalo, ked podla vyhlasky 41, /1996 par.9 nahradou 1.kv.skusky je ziskanie akademicjkeho titulu, ci je potrebne, ako nahradu za 1.kv.skusku mat tento titul z predmetu, ktory ucitel vyucuje, ked sa to v zakone nespecifikuje a ci nahradou 1.kv.skusky je aj DPS, ked sa to vo vyhlaske uznava, ked nie je z predmetu, ktory ucitel vyucuje, mam obidva a stale mi nepriznali 11.triedu, stale som v 9.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BmajkaB BmajkaB

BmajkaB je offline (nepripojený) BmajkaB

Som kto som ;-)
Zbierka zákonov č. 374/2005
374
V Y H L Á Š K A
Ministerstva školstva Slovenskej republiky
z 12. augusta 2005,
ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky
č. 41/1996 Z. z. o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických pracovníkov
v znení neskorších predpisov

hneď na druhej strane sa píše o náhrade 1. kvalifikačnej skúšky a pod...
0 0
BmajkaB BmajkaB

BmajkaB je offline (nepripojený) BmajkaB

Som kto som ;-)
pre luana38
nedá sa mi poslať "ss"...tak píšem takto...
skús si ešte pozrieť Zbierku zákonov č. 379/2000, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 41/1996 Z. z.
o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických pracovníkov
v znení vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 14/1998 Z. z.
alebo
Zbierka zákonov č. 553/2003, o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce
vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov
ak tam niečo bližšie nájdeš
prípadne mi pošli na seba mail
je ale pravda, že ak neučíš "svoje predmety", (teraz neviem presne či ich máš mať viac ako 1/2, alebo 2/3), tak si napriek všetkému získanému vzdelaniu zaradená do nižšej triedy...
0 0
mjarka mjarka

mjarka je offline (nepripojený) mjarka

Pre belanka:
V návrhu Zákona o pedagogických zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov je v prechodných ustanovenia (§ 61):

"Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej päť rokov pedagogickej praxe a vykonal kvalifikačnú skúšku alebo získal jej náhradu podľa doterajších predpisov, sa od 1. septembra 2009 považuje za pedagogického zamestnanca s prvou atestáciou."
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chcela by som sa opytat, ked mam nahradu 1.kv.skusky, no nie z oboru - aprobacie v ktorej pracujem, uznava sa mi tato nahrada?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Ak maš urobenú náhradu kvalifikačnej skúšky, tak nevidím dôvod prečo by sa ti namala uznať.
0 0
Sal Sal

Sal je offline (nepripojený) Sal

žena
od l. novembra
0 0
marika111 marika111

marika111 je offline (nepripojený) marika111

Ahoj,
náhrada za I. kvalifikačnú skúšku je titul Ing. + DPŠ /doplnkové pedagogické štúdium/, a 5 rokov pedagogickej praxe. Titul PaedDr. patrí taktiež do náhrady I. kvalilfikačnej skúšky . Pri Mgr. - sa musí robiť l. kvalifikačná skúška. Tieto podmienky platia tak isto aj v zmysle nových zákonov platných od 1.11.2009. Pozn.
/ DPŠ - doplnkové pedagogické štúdium samo o sebe nie je náhradou I.kval. skúšky, je to nutnosť pri učiteľoch odborných predmetov aby získali pedagogickú spôsobilosť/
0 0
Antheor Antheor

Antheor je offline (nepripojený) Antheor

Zdravim,
chcel by so sa opýtať ako to je ked má človek titul PaedDr. no nema ešte 5 rokov praxe. Vsade sa hovori ze ak ma titul/skusku a roky praxe do 1.11.09 tak ma atestaciu, no ale co ak nema tie roky ale má titul? Ked teraz dosiahnem 5 rokov praxe tak mozem byt zaradeny s titulom PaedDr. do 11 platovej triedy aj napr v roku 2011 bez toho aby som potreboval robit opäť skusku a zbierať kredity?
Dakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Antheor Pozri príspevok
Zdravim,
chcel by so sa opýtať ako to je ked má človek titul PaedDr. no nema ešte 5 rokov praxe. Vsade sa hovori ze ak ma titul/skusku a roky praxe do 1.11.09 tak ma atestaciu, no ale co ak nema tie roky ale má titul? Ked teraz dosiahnem 5 rokov praxe tak mozem byt zaradeny s titulom PaedDr. do 11 platovej triedy aj napr v roku 2011 bez toho aby som potreboval robit opäť skusku a zbierať kredity?
Dakujem
Ak do 1.11.2009 si nesplnil všetky podmienky pre pedagogického zamestnanca s I. atestáciou ( 5 rokov praxe + kvalifikácia) tak máš smolu. Ak 5 rokov praxe dosiahneš až v roku 2011 a chceš mať I. atestáciu spravenú, tak budeš musieť zbierať kredity a vykonať I. atestáciu.
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Prijímame zamestnanca do prac. pomeru od 23.08.2010 - učiteľ. Má ukončené VŠ II. stupeň odbor učiteľstvo 1-4 (v roku 2000) a zároveň má aj I. kvalifikačnú skúšku na tému metodika zvyšovania výkonnosti žiakov v basketbale.
Uvažujem správne ak ho zaradím do 10. platovej triedy, nakoľko jeho I. KS nie je vykonaná k príslušnej kategórii?
Pozn.: ak by bol zamestnaný u nás ešte pred účinnosťou zákona 317/2009 súvisle až do dnes bol by pedagogickým zamestnancom s 1. atestáciou však?
Ďakujem.
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Prijímame zamestnanca do prac. pomeru od 23.08.2010 - učiteľ. Má ukončené VŠ II. stupeň odbor učiteľstvo 1-4 (v roku 2000) a zároveň má aj I. kvalifikačnú skúšku na tému metodika zvyšovania výkonnosti žiakov v basketbale (16.09.2009).
Uvažujem správne ak ho zaradím do 10. platovej triedy, nakoľko jeho I. KS nie je vykonaná k príslušnej kategórii?
Pozn.: ak by bol zamestnaný u nás ešte pred účinnosťou zákona 317/2009 súvisle až do dnes bol by pedagogickým zamestnancom s 1. atestáciou však?
Ďakujem.
Naposledy upravil Lilu1 : 23.08.10 at 10:22 Dôvod: oprava
0 0
1gabika1 1gabika1

1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať na jednu našu zamestnankyňu. Má ukončené VŠ II.stupňa v odbore strojárska aplikovaná informatika s titulom Ing., DPŠ na vyučovanie odborných predmetov na stredných školách. Tento rok dosiahne 5 rokov pedagogickej praxe. Sme základná škola a ona učí odborné predmety na druhom stupni. Chcem sa opýtať či je správne ju preradiť z 10.triedy do 11. a v evidencii je teraz ako samostatný pedagogický zamestnanec a potom by mala byť ako pedagogický s prvou atestáciou?
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Prijímame zamestnanca do prac. pomeru od 23.08.2010 - učiteľ. (Má odpracovaných vyše 5 rokov). Má ukončené VŠ II. stupeň odbor učiteľstvo 1-4 (v roku 2000) a zároveň má aj I. kvalifikačnú skúšku na tému metodika zvyšovania výkonnosti žiakov v basketbale (ukončenú 16.09.2009).
Som na pochybách s jeho zaradením do platovej triedy. V prechodných ustanoveniach §61 ods. 7 zákona o PZ a OZ hovorí, že PZ a OZ ktorý vykonal I. KS podľa doterajších predpisov sa od 1.11.2009 považuje za PZ s 1. atestáciou.
Môžem ho zaradiť do 11. platovej triedy? Alebo to platí len na kmeňových zamestnancov, ktorí boli aj sú zamestnancami školy v čase nadobudnutia účinnosti zákona, alebo bude v 10. platovej triede?
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

1gabika1 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať na jednu našu zamestnankyňu. Má ukončené VŠ II.stupňa v odbore strojárska aplikovaná informatika s titulom Ing., DPŠ na vyučovanie odborných predmetov na stredných školách. Tento rok dosiahne 5 rokov pedagogickej praxe. Sme základná škola a ona učí odborné predmety na druhom stupni. Chcem sa opýtať či je správne ju preradiť z 10.triedy do 11. a v evidencii je teraz ako samostatný pedagogický zamestnanec a potom by mala byť ako pedagogický s prvou atestáciou?
Ak pedagogický zamestnanec vykonal I. kvalifikačnú skúšku po 1. novembri 2009 (hoci sa podľa predpisov platných od 1.11.2009 už po 1. 11.2009 nemohli vykonávať) alebo do 31.10.2009 získal náhradu I. kvalifikačnej skúšky, ale do tohto dátumu nezískal minimálne 5 rokov pedagogickej praxe nie je možné toto vzdelávanie uznať ako I. atestáciu, a to ani po získaní piatich rokov pedagogickej praxe. - citujem z usmernenia na stránke www. minedu.sk ohľadom uznávania náhrad kvalifikačných skúšok po 1.11.2009
1 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Lilu1 Pozri príspevok
Prijímame zamestnanca do prac. pomeru od 23.08.2010 - učiteľ. (Má odpracovaných vyše 5 rokov). Má ukončené VŠ II. stupeň odbor učiteľstvo 1-4 (v roku 2000) a zároveň má aj I. kvalifikačnú skúšku na tému metodika zvyšovania výkonnosti žiakov v basketbale (ukončenú 16.09.2009).
Som na pochybách s jeho zaradením do platovej triedy. V prechodných ustanoveniach §61 ods. 7 zákona o PZ a OZ hovorí, že PZ a OZ ktorý vykonal I. KS podľa doterajších predpisov sa od 1.11.2009 považuje za PZ s 1. atestáciou.
Môžem ho zaradiť do 11. platovej triedy? Alebo to platí len na kmeňových zamestnancov, ktorí boli aj sú zamestnancami školy v čase nadobudnutia účinnosti zákona, alebo bude v 10. platovej triede?
Ja tiež teraz prijímam zamestnanca s I. kvalifikačnou skúškou, zaraďujem ho do 11 PT.
0 0
1gabika1 1gabika1

1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

Ďakujem veľmi pekne
0 0
janula2 janula2

janula2 je offline (nepripojený) janula2

Zdá sa mi to trošku nefér, neuznať rigoróznu skúšku ako náhradu 1. kvalifikačnej skúšky pri nedosiahnutí 5 rokov čistej praxe, najmä ak daná skúška bola vykonaná ešte v r. 2007 a čistú prax nemám kvôli tomu, že som sa rozhodla stať matkou a ostať so svojimi deťmi doma a nešupnút ich do jaslí.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
janula2 Pozri príspevok
Zdá sa mi to trošku nefér, neuznať rigoróznu skúšku ako náhradu 1. kvalifikačnej skúšky pri nedosiahnutí 5 rokov čistej praxe, najmä ak daná skúška bola vykonaná ešte v r. 2007 a čistú prax nemám kvôli tomu, že som sa rozhodla stať matkou a ostať so svojimi deťmi doma a nešupnút ich do jaslí.
Viem, ze Ti to nepomoze, ale plne s Tebou suhlasim. Narocnost rigoroznej skusky je daleko vyssia ako narocnost kladena na terajsiu 1. atestaciu. Neostava nic ine, ako dufat, ze ked sa otvori 317-ka, tak sa tam rigo dostane. Snad.
0 0
janula2 janula2

janula2 je offline (nepripojený) janula2

Nie prave najradsej sa "hrabem" v zakonoch, no po vasej odpovedi som sa do toho pustila a nasla som toto:
Ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov, ktoré sa podľa doterajších predpisov uznávalo ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky alebo II. kvalifikačnej skúšky a ktoré sa ukončí po 1. novembri 2009, sa uznáva ako vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.

takze zeby predsa sa to uznavalo?.... vobec nejde o to, ze sa mi nechce dalej ucit aj teraz na MD chodim na Aj, mne je jednoducho luto toho casu (a samozrejme, ze to aj cosi stalo), ktory som mohla radsej venovat svojim detom a nie kniham.... a navyse, skusku som robila v case, ked sa rigorozka este uznavala ako nahrada 1.kv. skusky....(5 rokov pedagogickej praxe som uz sice mala, no nie cistej, nakolko som na MD a navyse prazdniny som pravidelne travila na Urade prace )
A vedel by mi niekto aj "zrozumitelne" odpovedat na moje otazky?
- musi byt vzdelavanie zacate do nejakej doby? (ja som koncila este v 09/2007)
- preco aj nie to vzdelavanie, ktore bolo ukoncene pred 11/2009 - urcite nie som jediny pripad ucitela s tymto problemom....
- a aka pedag. prax sa rata iba "cista" prax, alebo aj cas, ked som na MD? (opat znevyhodnuju zenu-matku?)
Naposledy upravil janula2 : 28.08.10 at 09:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať