Zavrieť

Porady

prerusenie zivnosti

Vie mi niekto povedat na zaklade ktoreho § sa da prerusit zivnost a kedy sa da obnovit? Ak ubehol pol rok prerusenie sa obnovi dnom kedy o to poziadam alebo ma na to zivnost. urad nejaky termin?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    O prerušenie živnosti musíš znovu požiadať .

    Tamarka je offline (nepripojený) Tamarka

    živnostník Tamarka
    Na Živnostenskom úrade si vyzdvihni žiadosť a v nej uvedieš obdobie prerušenia živnosti ( od...do..). Opätovne sa prihlásovať nemusíš. Ku žiadosti treba priložiť 200 Sk kolok.
    Prajem krásny deň.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tamarka
    Na Živnostenskom úrade si vyzdvihni žiadosť a v nej uvedieš obdobie prerušenia živnosti ( od...do..). Opätovne sa prihlásovať nemusíš. Ku žiadosti treba priložiť 200 Sk kolok.
    Prajem krásny deň.
    Pokiaľ máš prerušenú živnosť napr. od 30.6.2004 do 31.12.2004 a rozhodneš sa ešte si ju prerušiť na nejaké obdobie , tak musíš znova na ŽÚ vypísať žiadosť .

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Ja som bol minuly tyzden s touto otazkou na zivn. urade v NMNV.
    V mojom pripade bola zivnost prerusena s tym, ze su tam datumy od kedy do kedy. Po stanovenom datume - podla info na urade - som automaticky zivnostnik, bez akejkolvek ziadosti..... so vsetkymi povinnostami.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    comodo
    Ja som bol minuly tyzden s touto otazkou na zivn. urade v NMNV.
    V mojom pripade bola zivnost prerusena s tym, ze su tam datumy od kedy do kedy. Po stanovenom datume - podla info na urade - som automaticky zivnostnik, bez akejkolvek ziadosti..... so vsetkymi povinnostami.
    Áno to je v poriadku v Tvojom prípade , ale .......ak máš prerušenú živnosť napr. od 1.6. - 31.12.
    a chcel by si predĺžiť prerušenie napr.do 31.3., tak znova musíš požiadať o prerušenie .

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Zitka pridavam bodik , ak si tu , skopirujem este jednu otazku , co povie no toto.
    aby som zbytocne nezakladal novu debatu , pridam tu otazku.
    SZCO mala v r. 2005 od 1.1 do 30.6 zivnost a v DP 160000, ( riadok 59) , od 1.7. pozoastavena zivnost , zaroven od 1.7 zamestnany.
    V pripade obnovenai zivnosti od 1.7.2006 plati soc. odvody podla DO z r. 2005. Otazka z akeho vymeriavacieho zakladu , kedze prijem bol do zivnosti dosiahnuty za 6 mesacov. Teda vymeriavaci zaklad bude 160000:6 alebo 160000:12. - Inak vsade su vypisane max. a minimalne vymeriavaci zaklady, ale nikde nevidim jednoduche vysvetlenie ako sa pocita vym, zaklad pretym nez zistim ci je minimalny ci maximalny. ( pre koho plati pravidlo ze vymeriavaci zaklad je 1/2 jednej dvanastiny danoveho zakladu ? - ci uz nie ?)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    comodo
    Zitka pridavam bodik , ak si tu , skopirujem este jednu otazku , co povie no toto.
    aby som zbytocne nezakladal novu debatu , pridam tu otazku.
    SZCO mala v r. 2005 od 1.1 do 30.6 zivnost a v DP 160000, ( riadok 59) , od 1.7. pozoastavena zivnost , zaroven od 1.7 zamestnany.
    V pripade obnovenai zivnosti od 1.7.2006 plati soc. odvody podla DO z r. 2005. Otazka z akeho vymeriavacieho zakladu , kedze prijem bol do zivnosti dosiahnuty za 6 mesacov. Teda vymeriavaci zaklad bude 160000:6 alebo 160000:12. - Inak vsade su vypisane max. a minimalne vymeriavaci zaklady, ale nikde nevidim jednoduche vysvetlenie ako sa pocita vym, zaklad pretym nez zistim ci je minimalny ci maximalny. ( pre koho plati pravidlo ze vymeriavaci zaklad je 1/2 jednej dvanastiny danoveho zakladu ? - ci uz nie ?)
    Vymeriavací základ budeš počítať z 160000/6, nakoľko príjem bol dosiahnutý za 6 mesiacov, keby to dosiahol za celý rok, tak potom 160000/12.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.