Zavrieť

Porady

Praca na dohodu pocas materskej a rodicovskej

Dobry den, nastupujem 05.03. na matersku dovolenku. Moj terajsi zamestnavatel mi moju aktualnu pracovnu cinnost ponuka ako pracu na doma (je to asi 60% mojho pracovneho casu teraz).
Zo socialnej poistovne mi prisla odpoved, ze uz pocas materskej mozem pracovat na dohodu a nestratim narok na matersky prispevok. Tuto ich odpoved prikladam.
Co by ste mi prosim poradili - pocas materskej pracovat na dohodu a pocas rodicovskej ako? Tiez na dohodu, alebo radsej "normalne" len to budem mat ako home office? Mam si pytat od zamestnavatela kolko penazi - podla odhadovanej 60% vytazenosti?
Vobec-vobec sa v tejto problematike nevyznam, budem vdacna za kazdu radu.
DAKUJEM,
Beella

Odpoved zo soc.pistovne:
V zmysle § 30 písm. b) zakona č. 461/2003 Z. z. o socialnom poisteni v zneni zakona c. 439/2004 Z. z. zamestnankyaa ma narok na materske, ak nema prijem, ktory sa povazuje za vymeriavaci zaklad podla § 138 ods. 1 aa 6 za obdobie, v ktorom nevykonava cinnost zamestnankyne z dovodu tehotenstva, alebo starostlivosti o narodene dieta.

Prijem za vykonanu pracu na zaklade dohody o vykonani prace sa v zmysle § 138 ods. 1 a 2 zakona v zneni neskorsich predpisov nepovazuje za vymeriavaca základ na platenie poistneho na nemocenske poistenie.

Vzhladom na uvedene pracovnopravny vztah na zaklade dohody o vykonane prace neovplyvni poberanie materskeho z povinneho nemocenskeho poistenia zamestnanca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Praca na dohodu pocas materskej a rodicovskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.