Zavrieť

Porady

Lekar - prijmy nezdanené

Lekár má okrem prijmov v zamestnaní príjem, ktorý mu cely bez zdanenia v priebehu roku vyplácala firma xy na zaklade "zmluvy o vykonaní klinického skúšania". Keďže tieto peniažky neboli zdanené vie mi niekto poradiť či ich možno
považovať za príjmy z činnosti podľa §6? Lekár nemá živnostenské oprávnenie.
Môže sa to posúdiť ako prijem podľa§6ods.1 pism c (i keď tam vyslovenie nie sú uvedené?) Odpočítali by ste z týcto píjmov 25%?
Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Podľa mňa sa jedná o príjmy §6ods.2 písm.b- z činností,ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním.A či možno uplatniť paušálne výdavky, ak nemá iné podľa §6, kde uplatňuje skutočné, tak môže 25%.Ale nech sa vyjadrí aj niekto iný.Pekný deň.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Heluška, ale §6 ods. 2 pism b z činnosti, ktoré nie sú zivnosťou ani podnikaním - tu ide napr. príjem za osobnú asistenciu. Žeby tu išlo aj niečo takéto?

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Do §6 ods.1 písm.c. patria príjmy lekárov - neštátnych, ktorý majú licenciu na vykonávanie zdravotníckeho povolania ako neštátny lekári, ja som to pochopila tak, že tvoj lekár je zamestnaný ako štátny lekár.

    Lekar - prijmy nezdanené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.