Zavrieť

Porady

Faktúra do Slovinska

Prosím o radu. Mám vystaviť faktúru do Slovinska za vypratie prádla tu na Slovensku. Môžete mi poradiť ako, na čo si dať pozor?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Máme práčovňu a čistiareň. Jedna krajčírska dielňa ušila odevy pre Slovincov a my sme ich vyprali a fakturovať vypratie odevov budeme slovinskej firme. Ak som dobre pochopila ods. 8, tak by to tam hádam mohlo ísť.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Máme práčovňu a čistiareň. Jedna krajčírska dielňa ušila odevy pre Slovincov a my sme ich vyprali a fakturovať vypratie odevov budeme slovinskej firme. Ak som dobre pochopila ods. 8, tak by to tam hádam mohlo ísť.
    A ktoré písmeno konkrétne by ste tam asi dali z toho §15/8?
    Mne to skôr pripadá ako ubytovacie, ja by som tam dala našu DPH, §15/1.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    ALBO Pozri príspevok
    A ktoré písmeno konkrétne by ste tam asi dali z toho §15/8? Technické to asi nebudú?!
    Mne to skôr pripadá ako ubytovacie, ja by som tam dala našu DPH, §15/1.

    Ubytovacie a prečo? Miestom dodania je tuzemsko, len odberateľ je v Slovinsku. Tak potom asi skôr §15/1.

    Tejto problematike vôbec nerozumiem....
    človiečik Vladimír Ozimý
    ALBO Pozri príspevok
    A ktoré písmeno konkrétne by ste tam asi dali z toho §15/8?
    Mne to skôr pripadá ako ubytovacie, ja by som tam dala našu DPH, §15/1.
    veď práve treba skúmať ale mne to tiež vyjde na par. 15 ods 1 zdaniť v mieste sídla dodvateľa...

    Marta* je offline (nepripojený) Marta*

    Marta*
    Faktúru vystavíš bez DPH a odvoláš sa na § 15, t. j. na faktúru napíšeš: "miestom dodania služby je iný členský štát podľa § 15 Zákona č. 222/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov." - samozrejme, ak odberateľ je platca DPH v Slovinsku.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    veď práve treba skúmať ale mne to tiež vyjde na par. 15 ods 1 zdaniť v mieste sídla dodvateľa...

    Keď som si znova a znova čítala tie paragrafy, tak mi tiež vyšlo, že by to malo byť § 15 ods. 1. Takže faktúru vystavím s 19% daňou a dám tam odvolávku na ten § 15 ods. 1, alebo zas tomu nerozumiem...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Keď som si znova a znova čítala tie paragrafy, tak mi tiež vyšlo, že by to malo byť § 15 ods. 1. Takže faktúru vystavím s 19% daňou a dám tam odvolávku na ten § 15 ods. 1, alebo zas tomu nerozumiem...
    žiadnu odvolávku, jednoducho normálnu fa s DPH (ak ste túto službu nikde nenašli menovanú v § 15-ja som nenašla) tak ide o tuzemské dodanie.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Odberateľ požaduje vystavenie v EUR. Prepočítam na eurá cenu bez DPH, DPH 19% aj cenu celkom? Samozrejme bude vyčíslená aj v SKK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.