Zavrieť

Porady

Organizačná zložka v Čechách

Prosím, kto mi vie poradiť. Materskú firmu máme tu na Slovensku a v Čechách máme organizačnú zložku. V decembri sme robili prefakturáciu nákladov medzi nami a OZ. Účtovník v Čechách mi však tvrdí, že uvedená suma prefakturácie mala byť uvedená aj daňovom priznaní k DPH medzi oslobodenými zdaniteľnými plneniami.je to pravda? Ak áno, ktorý je to § Zákona o DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lethei je offline (nepripojený) lethei

    lethei
    Na základe nedostačujúcej formulácie bude postačovať vypracovaná odpoveď odpoveď z daňového riaditeľstva - Najčastejšie otázky týkajúce sa uplatňovania DPH pri dodaní služieb, pre ľahšie orientovanie str. 19 otázka 2

    Zahraničná spoločnosť PO z členského štátu Európskych spoločenstiev má v SR zriadenú organizačnú zložku zapísanú do obchodného registra, ktorá je registrovaným platiteľom DPH v SR. Daná zahraničná spoločnosť vykonáva na území SR pre svoju organizačnú zložku stavebné služby. Vnútropodnikovou fakturáciou prenáša náklady s tým súvisiace na organizačnú zložku. Postupuje organizačná zložka pri prijatých službách podľa § 69 ods. 2 až 4 cit. zákona?
    Odpoveď:
    Organizačná zložka zahraničnej osoby nie je samostatná právnická osoba. Dodanie služby zahraničnou osobou pre jej organizačnú zložku v SR nie je dodaním služby za protihodnotu a nie je predmetom dane z pridanej hodnoty, ide len o vnútropodnikové zaťaženie organizačnej zložky stanovenými nákladmi.

    V prípade, že by sa jednalo o prefakturáciu tovaru za účelom jeho premiestnenia, konkrétne o tom pojednáva §8 ods.4 prvá veta ZDPH a v takomto prípade by sa to v daňovom priznaní k DPH uvádzalo.

    Miška1 je offline (nepripojený) Miška1

    Účtovníčka som a účtovníčkou zostanem ...viac Miška1
    Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli, u nás sa jedná o služby. Len ešte jedna otázočka,kde to presne nájdem na stránke daň.riaditeľstva?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Miška1 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli, u nás sa jedná o služby. Len ešte jedna otázočka,kde to presne nájdem na stránke daň.riaditeľstva?
    Možno je už po termíne.... Je to strana 16.
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/zdansluz.doc

    Organizačná zložka v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.