Zavrieť

Porady

daňový bonus

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Môj sy sa študoval v roku 2007 dennou formou štúdia. Je ženatý, má aj dieťa. Rodinné prídavky mu boli vyplácané aj na syna, aj na seba. Žijú s nami v spoločnom domácnosti. Popri štúdia pracoval na dohodu o brigádnickej práci študentov. V roku 2007 mal príjmy vo výške 57000,- Sk. Dostal potvrdenie od zamestnávateľa. Preddavky na daň mu boli zrazené, príspevky na SP a ZP nie, ale má nezdaniteľnú čiastku na daňovníka. Jeho manželka je na predĺženej materskej dovolenke, nakoľko syna majú vážne chorého /rakovina svalstva/.
Moje otázky:
Mal nárok na rodinné prídavky na seba?
Máme nárok na daňový bonus? manžel alebo ja?
Musí podať RZ do zdravotnej poisťovne?
Má nárok na daňový bonus na svoje dieťa?
Za odpovede Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Nikto mi nepomôže????
0 0
zvs-enco zvs-enco

zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

Prosím o radu. Zamestnanec má dieťa, ale nie sú zosobášeni, ani nežijú v spoločnej domácnosti. Na vyhlásenie podčiarkol, že si uplatňuje daňový bonus. Dieťa má 3 roky a o matke dieťaťa neviem nič. Má nárok na daňový bonus Náš zamestnanec? Ďakujem vopred za odpeveď, a prajem krásny deň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zvs-enco Pozri príspevok
Prosím o radu. Zamestnanec má dieťa, ale nie sú zosobášeni, ani nežijú v spoločnej domácnosti. Na vyhlásenie podčiarkol, že si uplatňuje daňový bonus. Dieťa má 3 roky a o matke dieťaťa neviem nič. Má nárok na daňový bonus Náš zamestnanec? Ďakujem vopred za odpeveď, a prajem krásny deň.
Nie, nemá. Nežije s ním v spoločnej domácnosti.
0 0
zvs-enco zvs-enco

zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

Pekne ďakujem za odpoveď, a prajem pekný deň.
0 0
mojko mojko

mojko je offline (nepripojený) mojko

Ahojte, SZČO má dcéru, kt.študuje a vydala sa v 11/2008, býva doma spolu s rodičmi. Jej manžel má vlastný príjem, ale nežije s ňou v spoločnej domácnosti. Môže si SZČO uplatniť daňový bonus aj za mesiac 11 a 12?
Naposledy upravil mojko : 04.02.09 at 10:33
0 0
mojko mojko

mojko je offline (nepripojený) mojko

posúvam...
0 0
mojko mojko

mojko je offline (nepripojený) mojko

poradí niekto?
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Dobry den, chcem sa opytat, ako je to s bonusom v nasledovnom pripade:

Manzelia ziju v spolocnej domacnosti. Manzelka ma z prveho manzelstva dieta. V sucasnosti je na materskej a preto nepobera na toto dieta bonus. Moze si uplatnit danovy bonus jej mamnzel, SZCO, hoci nie je otcom dietata?

Dakujem za info.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
alexxandra Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa opytat, ako je to s bonusom v nasledovnom pripade:

Manzelia ziju v spolocnej domacnosti. Manzelka ma z prveho manzelstva dieta. V sucasnosti je na materskej a preto nepobera na toto dieta bonus. Moze si uplatnit danovy bonus jej mamnzel, SZCO, hoci nie je otcom dietata?

Dakujem za info.
Áno môže si uplatniť bonus na druhého z manželov, viď § 33 samozrejme ak spĺňa i ostatné podmienky (napr. príjem)
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

ano, ak ziju v jednej domacnosti a potrebuju kopiu RL.
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Dakujem. Nebolo to volakedy tak, ze si mohli uplatnit len pokrvni rodicia alebo adoptivni alebo pestuni? Som trosku zmatena :-)
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Este sa opytam, ZDENIELA, napisali ste, ze "moze si uplatnit bonus na druheho z manzelov". Chcem sa preto uistit, ze se mali na mysli "na dieta druheho z manzelov" a nie na manzelku /napr.vysokoskolacku/. Prepacte ze otrvaujem, vdaka za radu :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alexxandra Pozri príspevok
Este sa opytam, ZDENIELA, napisali ste, ze "moze si uplatnit bonus na druheho z manzelov". Chcem sa preto uistit, ze se mali na mysli "na dieta druheho z manzelov" a nie na manzelku /napr.vysokoskolacku/. Prepacte ze otrvaujem, vdaka za radu :-)
Ak môžem upresním:
správne má byť, na dieťa druhého z manželov, to dieťa jej z textu nechtiac vypadlo.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
alexxandra Pozri príspevok
Este sa opytam, ZDENIELA, napisali ste, ze "moze si uplatnit bonus na druheho z manzelov". Chcem sa preto uistit, ze se mali na mysli "na dieta druheho z manzelov" a nie na manzelku /napr.vysokoskolacku/. Prepacte ze otrvaujem, vdaka za radu :-)
Samozrejme, že neotravuješ a ďakujem za opravu
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Môžete mi to zhrnú5 pre môj prípad?

Mám manželov - sobáš 4/2008. Majú dieťa 7/2008. Obaja vysokoškoláci. Mladý prerušil štúdium, nastúpil do zamestnania. Manželka študuje ďalej, poberá rodičovský príspevok. Žijú spolu v spoločnej domácnosti, samostatne, ani u jednych rodičov.
Manžel si uplatňuje daňový bonus na dieťa.
Pri ročnom zúčtovaní mu budem uplatňovať odpočítateľnú položku aj na manželku (pomernú časť - od sobáša). Neviem však, kto má nárok na daňový bonus na manželku, nakoľko naďalej študuje.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Poradi mi prosim niekto? Patri danovy bonus zamestnancovi za 01/2009, ak jeho dieta zanechalo studium a 15.1.2009 prestalo byt studentom denneho studia na VŠ?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
johny18 Pozri príspevok
Poradi mi prosim niekto? Patri danovy bonus zamestnancovi za 01/2009, ak jeho dieta zanechalo studium a 15.1.2009 prestalo byt studentom denneho studia na VŠ?
Áno patrí mu bonus za január.
§33 odst.5 Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období možno znížiť daň alebo preddavky na daň ... vo výške jednej dvanástiny za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie ...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

johny18 Pozri príspevok
Poradi mi prosim niekto? Patri danovy bonus zamestnancovi za 01/2009, ak jeho dieta zanechalo studium a 15.1.2009 prestalo byt studentom denneho studia na VŠ?
Za január ešte má nárok na bonus aj na rodinné prídavky. Ak fakulta zašle oznámenie, že prestáva byť ich študentom napr. 5. februára, má nárok ešte aj za február.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ZDENIELA Pozri príspevok
Áno patrí mu bonus za január.
§33 odst.5 Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období možno znížiť daň alebo preddavky na daň ... vo výške jednej dvanástiny za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie ...
Čiže ak sa dieťa narodí 2. januára, nárok na daňový bonus má až od februára?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

JAJA11 Pozri príspevok
Čiže ak sa dieťa narodí 2. januára, nárok na daňový bonus má až od februára?
Nárok má aj za január.
0 0
Načítať ďalšie