Zavrieť

Porady

FA z ČR - príliš komplikované

Dobré ráno,

mám takýto dosť zložitý problém.

Faktúra z ČR za palety mi došla vo febuári 2008, dátum dodania, vystavenia je 18.12.2007, ale tie palety boli pri dodávke z 21.11.2007.

Čo s tým???? Akým kurzom do účtovnícva a do DPH? a bude samozdanenie v DP za február 2008?

Palety nám nikdy predtým nefakturovali, ale ked teraz došla faktúra tak vedenie sa vzájomne dohodlo, že sa to zaplatí.

Prosím o odpoveď, za ktorú budem vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Palety došli 21.11. - dátum dodania
    dátum vytavenia - 18.12.2007


    viac ma nezaujíma - riadim sa par. 20 to jest ak vystavenie fa nie je v čase medzi dodaním a 15 dňom nasledujúceho mesiaca faktúra ma z pohľadu daňovej povinnosti nezaujíma. to jest Vaša daňová povinnosť vznikne 15.12.2007 a prepočítate aj týmto kurzom. ČO sa týka uplatnenia si dane na vstupe tú si uplatníte v čase kedy obdržite doklad to jest vo februári.

    Kurz na účely účtovníctva 21.11.2007 - došlo k splneniu dodávky

    Katarina5555 je offline (nepripojený) Katarina5555

    Katarina5555
    Ďakujem za odpoveď.

    Ešte potrebujem vedieť. Mám vystavenú fa z ČR na tovar, kde dátumy na faktúre sú 31.01.2008, ale v texte je spomenuté, že tovar bude dodaný 04.02.2008, no v skutočnosti ten tovar došiel 01. 02. 2007 (to viem na základe CMR).

    Kedy a akými kurzami to mám dať do DPH a do účtovníctva a DPH január či február?

    Ďakujem

    FA z ČR - príliš komplikované

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.