Zavrieť

Porady

DPH na fakture z Nemecka

Preštudovala som si témy týkajúce sa nákupu ojazdených osobných áut
z Nemecka, ale nenašla odpoveď na otázku čo v prípade, ak s.r.o. kúpila
os. ojazdené auto z Nemecka, má faktúru od firmy, ktorá je registrovaná
ako platca v Nemecku a faktúru nám vystavila tak, že je tam uvedené
cena Netto, 19% Mehrwertsteuer /DPH/, cena Gesamtbertrag /spolu/?
Naša s.r.o. je platcom DPh tu na Slovensku. Auto s.r.o. kúpila pre firmu.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no faktúra je zle vystavená keďže ide o dodanie tovaru podľa § 11 dodanie auta malo byť bez DPH a vaša povinnosť je to samozdaniť. Bohužial toho sa nezbavíte. To jest ak nepodniknete patričné kroky musíte tak či tak samozdaniť a v prípade ak ide o osobné motorové vozidlo nemáte nárok na uplatnenie DPH na vstupe. Potom by ste odviedli DpH aj v nemecku aj v SR. V takomto prípade mám za to že nemáte nárok ani na vyžiadanie DpH od štátu - Nemecka keďže ide o zlú fakturáciu a smernica ES jasne hovorí že takéto veci si vysporiadajú odberateľ a dodávateľ medzi sebou...

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Ja by som navrhla, dat si spravit v Nemecku novu fakturu, bez DPH, staty EU nie su platcami DPH, ak to nevedia, treba im to vysvetlit! To sa stava este casto. V opacnom pripade, ak ste uz zaplatili mozete si vyziadat na urade DPH naspät, ale to je vzdy az buduci rok. Priklad: za tento rok si budete narokovat na vratenie dani v r.2009 do prveho polroka. Posiela sa to aj s originalom faktury a oni uznaju, ktore polozky budu na odcitanie DPH. Tak to funguje v Nemecku. Ak potrebujes adresu toho uradu, napis mi. Mozno sa v niecom mylim, nie osm uctovnik, ale bezne riesim tieto zalezitosti v Nemecku.

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    A v prípade, že auto by sme kúpili ako tovar a predali
    ho inej firme tak samozdaníme a uplatníme si aj odpočet takže výsledok bude 0? Ale musí to byť uvedené v DP DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    martina2006 Pozri príspevok
    A v prípade, že auto by sme kúpili ako tovar a predali
    ho inej firme tak samozdaníme a uplatníme si aj odpočet takže výsledok bude 0? Ale musí to byť uvedené v DP DPH.
    stále neviem o aký automobil ide či osobný či úžitkové vozidlo atď...ale v prípade ak by ste to kupovali za účelom jeh ďalšieho predaja tak nárok na odpočet vznikne. Ale samozrejme je to viazané na výkon živnosti nie príležitostný predaj...

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Auto je osobné ojazdené, kúpené od leasingovej
    spoločnosti v Nemecku. Uhradené v hotovosti.
    Ak auto bude kúpené a predané ako tovar, pri predaji
    naša s.r.o. vystaví faktúru bez DPH alebo vyčísli DPH?
    A čo sa týka dani z príjmov. Keďže je na faktúre vyčíslená DPH tak do nákladov pôjde cena bez DPH?
    Ďakujem za odpovede.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ak by ste ho predali vrámci podnikateľskej činnosti vystavíte ho s DPH v prípade ako priležitostný predaj treba skúmať či vznikol nárok na odpočet DPH alebo nie. V prípade ak nevznikol oslobodzujete na základe par. 42. čo sa týka dph z nemecka je pre vás nedaňový výdavok...

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Ešte by som poprosila o radu. Na už spomínanej faktúre za kúpu ojazdeného osobného auta z Nemecka je takáto veta: Steuer - Nr./USt-IdNr. des Leistenden 264022585302. Nevie mi niekto poradiť
    čo táto veta znamená? podľa mňa sa týka DPH.
    ďakujem.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    martina2006 Pozri príspevok
    Ešte by som poprosila o radu. Na už spomínanej faktúre za kúpu ojazdeného osobného auta z Nemecka je takáto veta: Steuer - Nr./USt-IdNr. des Leistenden 264022585302. Nevie mi niekto poradiť
    čo táto veta znamená? podľa mňa sa týka DPH.
    ďakujem.
    Je to identifikačné číslo DPH dodávateľa.

    handi95 je offline (nepripojený) handi95

    handi95
    lorelei mohla by som Ta poprosiť o adresu do Nemecka, tiež máme problém s dph, dodávateľ z nemecka odmietol vystaviť fa bez dph aj ked sme platitelmi dph, vraj maju zle skusenosti s firmami z CR a Polska.dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.