Zavrieť

Porady

Príjem z ČR.

Dobrý deň. Chcem poprosiť o radu. Mám klienta-SZČO, ktorý má príjem z ČR. /každý mesiac 1 faktúru/ . Má povinnosť sa registrovať v ČR a platiť tam daň? Nemá tam žiadnu prevádzku ani trvalý pobyt. Daňové priznanie podáva na Slovensku alebo v Čechách? Alebo aj aj? Každý mi totižto tvrdí niečo iné.


Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Dzoana Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcem poprosiť o radu. Mám klienta-SZČO, ktorý má príjem z ČR. /každý mesiac 1 faktúru/ . Má povinnosť sa registrovať v ČR a platiť tam daň? Nemá tam žiadnu prevádzku ani trvalý pobyt. Daňové priznanie podáva na Slovensku alebo v Čechách? Alebo aj aj? Každý mi totižto tvrdí niečo iné.


    Ďakujem.
    Podľa mňa daň platí iba na Slovensku.

    Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

    Dzoana
    Konkrétne tento môj klient vykonáva stavebné práce v ČR. Neviem posúdiť či to mám považovať za prevádzku. Podľa mňa nie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Z toho, čo si v svojej otázke uviedla je ťažké určiť, či mu (ne)vzniká stála prevádzkareň.
    Vykonáva práce na jednej stavbe dlhšie ako 12 mesiacov? Každé stavenisko sa pre vznik stálej prevádzkarne posudzuje zvlášť. Napr. v ČR má postaviť 3 domy, každý na inom mieste, čiže nie je to jedno stavenisko. 1. je vykonávaná v Prahe 13 mesiacov, 2. v Chomutove 8 mesiacov a 3. v Plzni 15 mesiacov.
    Stála prevádzkareň mu vzniká v Prahe a Plzni a len zisky, ktoré plynú z týchto stálych prevádzkarni sú zdaniteľnými v ČR. Počet mesiacov sa počíta od začatia prác až do ich ukončenia. Započítavajú sa aj prípravné práce. Prerušenie prác napr. kvôli nepriaznivému počasiu, nedostatku materiálu a pod. sa tiež započítava do doby trvania stavby.

    Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

    Dzoana
    Ďakujem, veľmi si mi tým vysvetlením pomohla. Keďže on pracoval na stavbe len v roku 2007 a už nerobí v Čechách, tým pádom tam nemal prevádzku. /Keď to správne chápem/ Chodil na tzv.turnusy.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Marína Pozri príspevok
    Z toho, čo si v svojej otázke uviedla je ťažké určiť, či mu (ne)vzniká stála prevádzkareň.
    Vykonáva práce na jednej stavbe dlhšie ako 12 mesiacov? Každé stavenisko sa pre vznik stálej prevádzkarne posudzuje zvlášť. Napr. v ČR má postaviť 3 domy, každý na inom mieste, čiže nie je to jedno stavenisko. 1. je vykonávaná v Prahe 13 mesiacov, 2. v Chomutove 8 mesiacov a 3. v Plzni 15 mesiacov.
    Stála prevádzkareň mu vzniká v Prahe a Plzni a len zisky, ktoré plynú z týchto stálych prevádzkarni sú zdaniteľnými v ČR. Počet mesiacov sa počíta od začatia prác až do ich ukončenia. Započítavajú sa aj prípravné práce. Prerušenie prác napr. kvôli nepriaznivému počasiu, nedostatku materiálu a pod. sa tiež započítava do doby trvania stavby.
    Chcela by som vás poprosiť o potvrdenie odpovede od Maríny o posudzovaní každej stavby zvlášť pre účely vzniku stálej prevádzkárne.
    Prípadne, ak ma môžte odkázať na nejaký predpis, ktorý o tom pojednáva, bola by som veľmi vďačná.
    Totiž zo znenia zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Holandskom mi nie je jasné, čo, alebo aký časový úsek sa má testovať na tých 12 mesiacov.(Ide o firmu vykonávajúcu práce v Holandsku)
    Naposledy upravil Lydka R : 04.08.09 at 11:12

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Nikto?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Lydka R Pozri príspevok
    Chcela by som vás poprosiť o potvrdenie odpovede od Maríny o posudzovaní každej stavby zvlášť pre účely vzniku stálej prevádzkárne.
    Prípadne, ak ma môžte odkázať na nejaký predpis, ktorý o tom pojednáva, bola by som veľmi vďačná.
    Totiž zo znenia zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Holandskom mi nie je jasné, čo, alebo aký časový úsek sa má testovať na tých 12 mesiacov.(Ide o firmu vykonávajúcu práce v Holandsku)
    Lydka, pozri čl. 5 ods. 3 písm. f) Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia - Holandsko, rok 1974 a tiež Protokol z r. 1996 dopĺňajúci Zmluvu o zamedzení .....čl. 1 ods. 1
    Všimni si, stavba = jednotné číslo => každá sa posudzuje zvlášť


    Naposledy upravil Marína : 04.08.09 at 17:41

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.