Zavrieť

Porady

Zdaňovanie príjmu z predja zamestnaneckých akcií

Pri nákupe zamestnaneckých akcií sme dostali informáciu, že ak ich budeme predávať po 3 rokoch, príjem z tohto predaja je oslobodený od dane. Pozrela som si ale aktuálny zákon o dani z príjmov ale predmetné ustanovenie som nenašla. Neviete mi niekto poradiť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    brachnakova Pozri príspevok
    Pri nákupe zamestnaneckých akcií sme dostali informáciu, že ak ich budeme predávať po 3 rokoch, príjem z tohto predaja je oslobodený od dane. Pozrela som si ale aktuálny zákon o dani z príjmov ale predmetné ustanovenie som nenašla. Neviete mi niekto poradiť?
    Ďakujem.
    Nedávno sme to tu preberali, prikladám link:

    http://www.porada.sk/t72187-zamestna...-zdanenie.html
    Na uvedenej linke je preberane len vyplacanie dividend zo zamestnaneckych akcii. Mne ide o prijem z predaja zamestnaneckych akcii naspat zamestnavatelovi po skonceni pracovneho pomeru.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    brachnakova Pozri príspevok
    Mne ide o prijem z predaja zamestnaneckych akcii naspat zamestnavatelovi po skonceni pracovneho pomeru.
    Našla som to v § 5 ZoDP, dúfam, že pomôže:

    "(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
    ...
    j) rozdiel medzi vyššou trhovou cenou zamestnaneckej akcie a jej cenou garantovanou opciou zaplatenou zamestnancom v deň nákupu zamestnaneckej akcie."

    Zdaňovanie príjmu z predja zamestnaneckých akcií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.