Zavrieť

Porady

Výdavky pri predaji pozemku

Zdravím Vás,
Ak fyzická osoba pradala pozemok v roku 2007,ktorý nadobudla v roku 2005,uvedie príjem z predaja podľa kúpnej zmluvy v celkovej výške Sk 200.000,- v DP typ B ,oddiel VIII,tabuľka 3,riadok 2,stĺpec 1 v tejto výške?
Aké výdavky si môže uplatniť v stĺpci 2,riadok 2 . ???
Je možné si uplatniť paušálne výdavky a v akej výške?
Jednalo sa o pozemok-záhradu, ktorá neslúžila na podnikateľské účely.
Prosím napíšte mi aj odvolávku na príslušný paragraf v zákone.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    DADULA1 Pozri príspevok
    Zdravím Vás,
    Ak fyzická osoba pradala pozemok v roku 2007,ktorý nadobudla v roku 2005,uvedie príjem z predaja podľa kúpnej zmluvy v celkovej výške Sk 200.000,- v DP typ B ,oddiel VIII,tabuľka 3,riadok 2,stĺpec 1 v tejto výške?
    Aké výdavky si môže uplatniť v stĺpci 2,riadok 2 . ???
    Je možné si uplatniť paušálne výdavky a v akej výške?
    Jednalo sa o pozemok-záhradu, ktorá neslúžila na podnikateľské účely.
    Prosím napíšte mi aj odvolávku na príslušný paragraf v zákone.
    Ďakujem za radu.
    Na všetky Tvoje otázky cez vyhľadávanie nájdeš odpoveď. O tom je Porada. Ty sa už nepýtaš čiastkovo, ale zadala si vlastne údaje pre komplexné vypracovanie DP. Ak by si bola nováčik pripojila by som linky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DADULA1 Pozri príspevok
    Zdravím Vás,
    Ak fyzická osoba pradala pozemok v roku 2007,ktorý nadobudla v roku 2005,uvedie príjem z predaja podľa kúpnej zmluvy v celkovej výške Sk 200.000,- v DP typ B ,oddiel VIII,tabuľka 3,riadok 2,stĺpec 1 v tejto výške?
    Aké výdavky si môže uplatniť v stĺpci 2,riadok 2 . ???
    Je možné si uplatniť paušálne výdavky a v akej výške?
    Jednalo sa o pozemok-záhradu, ktorá neslúžila na podnikateľské účely.
    Prosím napíšte mi aj odvolávku na príslušný paragraf v zákone.
    Ďakujem za radu.
    Odrátať môže kúpnu cenu, za koľko kupoval pozemok, a všetky výdaje okolo predaja.

    DADULA1 je offline (nepripojený) DADULA1

    invalidný dôchodca-živnostník ...viac DADULA1
    Mala som úraz 3/4 roka som PN, vypadla som zo všetkého .Prepáčte ,že som opťažovala, ale predtým som hľadala v témach a nenašla som odpoveď. Cením si však i Vašu negatívnu odpoveď.

    DADULA1 je offline (nepripojený) DADULA1

    invalidný dôchodca-živnostník ...viac DADULA1
    Ako môže odrátať kúpnu cenu pozemku, keď bol kúpený v roku 2005? Paušálne výdavky teda nemôže uplatniť?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    DADULA1 Pozri príspevok
    Mala som úraz 3/4 roka som PN, vypadla som zo všetkého .Prepáčte ,že som opťažovala, ale predtým som hľadala v témach a nenašla som odpoveď. Cením si však i Vašu negatívnu odpoveď.
    Škoda, že nevnímaš moju odpoveď ako návod na prácu s poradou. Okrem tejto som ešte napočítala minimálne 6 tém o tejto problematike.
    http://www.porada.sk/t47870-predaj-p...mna-osoba.html

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DADULA1 Pozri príspevok
    Ako môže odrátať kúpnu cenu pozemku, keď bol kúpený v roku 2005? Paušálne výdavky teda nemôže uplatniť?
    Zrejme máš kúpnu zmluvu na nadobudnutie pozemku. Paušálne výdavky v tomto prípade nie sú prípustné.

    Výdavky pri predaji pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.