Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

ahojte, poradíte mi prosím? v priebehu januára 2007 (nepamätám si presný dátum už) som nastúpil do firmy, máme krátky a dlhý týždeň, striedajú sa ... 12 hodinová pracovná zmena... aký mám v tomto prípade nárok na dovolenku? ako sa pri 12 hodinových zmenách ráta dovolenka? ako 1,5 pracovného dňa?
od tohto dátumu nástupu do konca roka som čerpal 5 dní dovolenky a údajný zostatok mojej dovolenky mi bol poslaný že mám iba 3,5 dňa ... z čoho som ostal
ďakujem Vám za vysvetlenie ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Základná výmera dovolenky je štyri týždne, t.j. 20 dní. Ak si nastúpil nevieš kedy možno v priebehu januára, tak si základnú výmeru D vypočítaš veľmi jednoducho. 20/12 * počet mesiacov zamestnania. Minimálne na 18 dní máš nárok. Ak je nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas je možné, že firma má interný predpis ohľadne D. Základná výmera by však nemala byť v tomto prípade dotknutá. Apropo, nemáš pracovnú zmluvu, že nevieš kedy si nastúpil?

    refuggio je offline (nepripojený) refuggio

    refuggio
    nebol som pri pracovnej zmluve vtedy ked som to pisal, lebo som riesil otravnych zakaznikov iba som chcel vediet ci to je nejak inak v pripade tych co makaju 12 hodinove zmeny a strieda sa im kratky a dlhy tyzden ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.