Zavrieť

Porady

Práca v zahraničí

Ak živnostník pracuje v Rakúsku, na rakúsku živnosť a nemá zamestnávateľa a má trvalý pobyt na slovensku a všetky dane platí v Rakúsku, čo musí zdokladovať k priznaniu dane na slovensku.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
táto otázka ma tiež zaujíma,

vieme že: závislá činnosť / rakúsko / celý rok
podáva sa DPFOA s vyňatím prijmov r 48 - 0

ako je to však pri spomínanej otázke SZČO celý rok resp. SZČO časť roka /rakúska živnosť?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Podá DP v Rakúsku a výsledok prenesie do DP v SR. Príjmy zo živnosti uvedie do §6 a v zmysle zmluvy o ... použije pri zdanení metódu vyňatia príjmov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

hanelie Pozri príspevok
táto otázka ma tiež zaujíma,

vieme že: závislá činnosť / rakúsko / celý rok
podáva sa DPFOA s vyňatím prijmov r 48 - 0

ako je to však pri spomínanej otázke SZČO celý rok resp. SZČO časť roka /rakúska živnosť?
http://www.porada.sk/t72221-v-ktorej...vnostnika.html
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Inak- .
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
prosim poradte

je potrebne podat danove priznanie FO ak danovnik pracoval cely rok v zahranici konkretne v Madarsku?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Kde je daňovník daňový rezident ? Kde má trvalé bydlisko ? Kde má stály byt? Čo je to pracoval - príjem zo závislej činnosti (zo zamestnania ) ?
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
ano ma prijem zo zavislej cinnosti, pracuje v madarskej firme, staly byt ma na Slovensku a tam mu byt platili. ak sa zdrziaval viac ako 183 dni v roku v Madarsku je rezidentom MR?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
johanka,
Podá DP v Rakúsku a výsledok prenesie do DP v SR. Príjmy zo živnosti uvedie do §6 a v zmysle zmluvy o ... použije pri zdanení metódu vyňatia príjmov.
ďakujem
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
on nie je zivnostnik, danove priznanie mu vraj podaju z firmy.

co to znamena ze vysledok prenesie do DP na Slovensku?
Naposledy upravil suvaha : 14.02.08 at 11:28
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
prosim poradte robim to prvykrat..
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
on nie je zivnostnik, danove priznanie mu vraj podaju z firmy.
asi ročné zučtovanie dane, DP si podáva daňovník sám

co to znamena ze vysledok prenesie do DP na Slovensku?
to sa týkalo prvého príspevku SZČO / rakúska živnosť
DP FO B r 81 - 0 metóda vyňatia prijmov
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
skús tu:
http://financie.etrend.sk/124754/moj...-zo-zahranicia

to najdôležitejšie:
Ako postupovať pri zdaňovaní príjmov zo zahraničia


Ak pracuje Slovák iba časť roka v zahraničí a časť doma, postupuje pri zdanení tak, že si vyrovná daň v zahraničí a vypýta si o tom potvrdenie, takzvaný daňový domicil. To mu preukazuje, že z príjmov v zahraničí v tej-ktorej krajine vyrovnal daň podaním priznania a zároveň ju zaplatil. Ak za neho zaplatil daň zo závislej činnosti jeho zahraničný zamestnávateľ, tak si potvrdenie o zaplatení vypýta tiež, hoci priznanie už podávať nemusí. Na Slovensko si donesie zo zahraničia daňový domicil a priloží ho ako povinnú prílohu k priznaniu dane z príjmov fyzických osôb, ktoré na Slovensku podáva z takzvaných celosvetových príjmov (kombinácia z príjmov v zahraničí i z príjmov na Slovensku).

Iný prípad nastáva, ak pracuje občan Slovenska celý rok len v zahraničí a žiadne iné príjmy vo svojej domovine nemá. Postupuje tak, že príjmy zdaňuje v zahraničí a súčasne skúma, či je aj daňovým rezidentom v SR. Ak je aj slovenským rezidentom (napríklad má na Slovensku stály byt a trvalý pobyt), potom podá aj daňové priznanie v SR. Ak nie je aj slovenským rezidentom, tak v SR už daňové priznanie podať nemusí. Iba ak by ho na to z nejakých kontrolných dôvodov daňový úrad špeciálne vyzval (napríklad osočujúci anonym, ktorý by vyšetrovala daňová kontrola). Vtedy by podal daňové priznanie aj v SR ako sumárne „nulové“ a daňovému úradu by priniesol dôkaz o vyrovnaní dane i daňovej rezidencii v zahraničí, ale daň by nezaplatil.
Naposledy upravil hanelie : 14.02.08 at 12:10
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

suvaha Pozri príspevok
ano ma prijem zo zavislej cinnosti, pracuje v madarskej firme, staly byt ma na Slovensku a tam mu byt platili. ak sa zdrziaval viac ako 183 dni v roku v Madarsku je rezidentom MR?
Tým ,že má trvalý pobyt v SR, je rezidentom v SR. Ak by chcel byť považovaný za rezidenta v Maďarsku, musel by mať o tom potvrdenie z príslušného maďarského úradu. Podľa mňa by na toto ale nesplnil kritériá, pretože stály byt má v SR, asi aj rodinu ...
Pozri si túto tému http://www.porada.sk/t72384-vzor-dp-...octu-dane.html
je to síce vyplnenie DP typ B, ale nájdeš tam všetko potrebné - o metóde zápočtu dane, o prepočte príjmov kurzom, ....
Ak bude treba, môžeme pokračovať .
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
idem si to prestudovat..dakujem
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
neviete nahodou niekto ako v madarsku funguju zakony?

potrebovala by som vediet co sa mysli tymito anglickymi vyrazmi:
health insurance contribution /in kind/ - to je zdravotne poistnie v naturaliach?

health insurance contribution /in cash/ - v hotovosti? to nie je ako u nas odvody?

pension contribution / 0.5%/ dochodokovy prispevok?

membership fee to the private pension savings bank-clensky poplatok do sukromnej dochodkovej sporiacej banky?

employer contribution- prispevok zamestnavatela

itemized health insurance contribution?
0 0
pravnicka pravnicka

pravnicka je offline (nepripojený) pravnicka

danový zákon upravuje zákaz dvojitého zdanovania - teda, aby si platil dane v rakúsku a slovensku súčasne.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

...a preto sa pri zostavovaní daňového priznania postupuje v zmysle zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia .
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
a kde by som tie zmluvy mohla najst?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zoznam zmlúv je v prílohe, podľa čísla ich nájdeš na www.zbierka.sk
0 0
mars200@azet.sk mars200@azet.sk

mars200@azet.sk je offline (nepripojený) mars200@azet.sk

prosím o radu:ked som v roku 2007 pracoval do 20.3. na slovensku a potom celý rok v írsku ,tam som platil aj dane zo mzdy ,akým spôsobom si urobím danové priznanie a ak tak či budem platiť dane aj na slovensku zo zárobku v zahraničí.ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať