Zavrieť

Porady

odpocet na manzela /ku/

potrebujem poradit ci som to vypocitala spravne,

uhrn prijimov manzelky 57 173
poistne 7678
manzelka pracovala v obdobi 06-12 min roka

nezd. cast 55 776


suma na uplatnenie u manzela
55 776-/57 173-7678/= 6281

v spolocnej domacnosti zili od 6.10.2007

6281/12 X 2= 1047

nie som si ista

poradi niekto?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vanilka Pozri príspevok
potrebujem poradit ci som to vypocitala spravne,

uhrn prijimov manzelky 57 173
poistne 7678
manzelka pracovala v obdobi 06-12 min roka

nezd. cast 55 776


suma na uplatnenie u manzela
55 776-/57 173-7678/= 6281

v spolocnej domacnosti zili od 6.10.2007

6281/12 X 2= 1047

nie som si ista

poradi niekto?
Odpočitateľná položka na manželku: 95.616 : 12 = 7968
Spoločná domácnosť od 10/2007 3*7968 = 23.904,-

Vlastné príjmy manželky 57173 - 7678 = 49495,-
Takže na manželku si môže odpočítať 0,- podľa mňa.


Viď o jeden príspevok nižšie od alexis.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.02.08 at 17:56
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

no na manzelku si uplatní:
príjem - poistné = 57173-7678=49495,- Sk ; 95616-49495 = 46121 Sk - nezdanitelna cast na manzelku za cely rok

46121/12*3´=11530 Sk,-
za tri mesiace co bývali spolu... by malo byt takto.


Nezdanitelna cast by mala
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A teraz ktorý výpočet je správny.
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

no neviem ci takto, ale musim v praci pozriet co sme mali na skoleni.... tak teraz neviem co je dobre.
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

no Mihal hovoril, ze mame vypocitat prijem - poistne a odpocitat od nezdanitelnej casti, kde dostaneme odpocet na cely rok a potom vlastne vypocitat len cast za mesiace ktore boli spolu.
No musim to pozriet v tych materialoch, tam to bolo presne napisane.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja vychádzam z toho, že max na manželku by mohol uplatniť 3*7968,- za tie mesiace čo bývali spolu.

Ty si vychádzal z ročnej NČ, čo podľa mňa nie je správne, totiž v spoločnej domácnosti bývajú iba tri mesiace
.

Viď príspevok č.3
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.02.08 at 17:57
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alexis Pozri príspevok
no Mihal hovoril, ze mame vypocitat prijem - poistne a odpocitat od nezdanitelnej casti, kde dostaneme odpocet na cely rok a potom vlastne vypocitat len cast za mesiace ktore boli spolu.
No musim to pozriet v tych materialoch, tam to bolo presne napisane.
Môže byť, som aj ja zvedavý čo je teraz správne.
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

smith ale ty si vypocital prijem za cely rok a nie len za tie tri mesiace co boli spolu a nemozes spajat prijem rocny s 3 mesiacnym odpoctom. aj ten prepocitaj na mesiace
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

a ty musis v prvom rade zistit kolko si moze uplatnit za rok na manzelku, takze jej prijem rocny musis odpocitat od nezdanitelnej ciastky.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alexis Pozri príspevok
smith ale ty si vypocital prijem za cely rok a nie len za tie tri mesiace co boli spolu a nemozes spajat prijem rocny s 3 mesiacnym odpoctom. aj ten prepocitaj na mesiace
Vďaka za upozornenie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
Ja vychádzam z toho, že max na manželku by mohol uplatniť 3*7968,- za tie mesiace čo bývali spolu.

Ty si vychádzal z ročnej NČ, čo podľa mňa nie je správne, totiž v spoločnej domácnosti bývajú iba tri mesiace.
Ja sa prikláňam k výpočtu Alexis. On si na tie tri mesiace uplatňuje rozdiel jej príjmov a nezdaniteľnej čiastky a nielen NČ pripadajúcu na tri mesiace. V prípade, že sú spolu 12 mesiacov to tak robíš , no a keď sú spolu 3 tak vypočítaš prislúchajúcu časť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Už ste sa medzitým dohodli
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Ja sa prikláňam k výpočtu Alexis. On si na tie tri mesiace uplatňuje rozdiel jej príjmov a nezdaniteľnej čiastky a nielen NČ pripadajúcu na tri mesiace. V prípade, že sú spolu 12 mesiacov to tak robíš , no a keď sú spolu 3 tak vypočítaš prislúchajúcu časť.
Už som škrtol svoje príspevky, a aj ocenil alexis.
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

rátajú sa iba celé mesiace na začiatku ktorého mesiaca boli splnené podmienky - to znamená 2 mesiace spoločnej domácnosti

teda 57173-7678=49495
95616 - 49495= 46121
46121/12*2=7676
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

urcite sa rataju tri, pretoze na to som sa ho vylucne pytala.

Dakujem za pochvalu, potesila.
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

napr. kebyze ziju v domacnosti a jeden zomrie 3.3. tak vtedy ratas len dva mesiace.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzana sustekova Pozri príspevok
rátajú sa iba celé mesiace na začiatku ktorého mesiaca boli splnené podmienky - to znamená 2 mesiace spoločnej domácnosti

teda 57173-7678=49495
95616 - 49495= 46121
46121/12*2=7676
Pravda je to §11 ods. 6 ZoDP.

(6) Daňovník, ktorý si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane podľa odseku 3 len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, môže znížiť základ dane o nezdaniteľnú časť základu dane zodpovedajúcu jednej dvanástine nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu dane.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.02.08 at 18:15
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alexis Pozri príspevok
napr. kebyze ziju v domacnosti a jeden zomrie 3.3. tak vtedy ratas len dva mesiace.
Rátaš 3 mesiace, k 1.3. podmienky ešte boli splnené. Bohu žial tento rok (2007) mám takýto konkrétny prípad.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.02.08 at 18:17
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

V § 11 ods. 6 zákona je písané, že sumu na manželku môže znížiť za kalendárny mesiac, na ktorého začiatku boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu. Ak žijú od 06.10.07 tak len 2 mesiace sú splnené podmienky
Naposledy upravil zuzana.š. : 14.02.08 at 18:46
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

no neviem, asi som si to zle zapamatala.... musim cumnut do poznamociek.
Tie skolenia su predsa len na nieco dobre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať