Zavrieť

Porady

odpocet na manzela /ku/

potrebujem poradit ci som to vypocitala spravne,

uhrn prijimov manzelky 57 173
poistne 7678
manzelka pracovala v obdobi 06-12 min roka

nezd. cast 55 776


suma na uplatnenie u manzela
55 776-/57 173-7678/= 6281

v spolocnej domacnosti zili od 6.10.2007

6281/12 X 2= 1047

nie som si ista

poradi niekto?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzana sustekova Pozri príspevok
V § 11 ods. 4 zákona je písané, že sumu na manželku môže znížiť za kalendárny mesiac, na ktorého začiatku boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu. Ak žijú od 06.10.07 tak len 2 mesiace sú splnené podmienky
Odstavec 4 §11 je toto:

(4) Nezdaniteľnými časťami základu dane sú aj

a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu, 35)
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

Išla som len tak spamäti, ale obsah sedel. Díky
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

Vanilka:

tu je este dôlezite vediet aky základ dane dosiahol manzel, podla toho sa bud uplatnuje kratené alebo cele odpocitanie na manzelku.

Prepacte, smith a zuzanka mali pravdu s tym pocitanim mesiacov, ja som si to vlastne cele prehodila. Takze len krat dva.
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

Ak danovnik dosiahne základ dane vyšší ako 880464 Sk, tak nezdanitelna cast na manželku je podľa vzorca:

315732 - (základ dane:4) - vlastný príjem manzelky.
vysledok zaokruhlit na cele koruny nadol.

potom vysledok :12 *2 a je to.
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

smith Pozri príspevok
Odstavec 4 §11 je toto:

(4) Nezdaniteľnými časťami základu dane sú aj

a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu, 35)
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.

este som patrí aj:
ak si manzel/-ka ako samoplatitel platila ZP
nedoplatok z RZ ZP
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

alexis Pozri príspevok
este som patrí aj:
ak si manzel/-ka ako samoplatitel platila ZP
nedoplatok z RZ ZP
a ak si manžel/ka platila dobrovoľné nemocenské poistenie, tak odpočítavam z jej/jeho vlastných príjmov (pre posúdenie NČ) aj to?
Naposledy upravil petovsan : 15.02.08 at 13:16
0 0
uršula5 uršula5

uršula5 je offline (nepripojený) uršula5

Dobrý deň,
ja by som tiež potrebovala poradiť ohľadom uplatnenia odpočtu na manželku. Ráta sa do jej vlastného príjmu za rok 2007 peňažný príspevok za opatrovanie. Podľa ktorého zákona sa vypláca tento príspevok. Zo školení som sa dozvedela, že sa do príjmu maželky nezapočítava zaopatrovací príspevok, ale neviem či je peňažný príspevok za opatrovanie to isté. Ďakujem za skorú odpoveď. Pekný deň.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
uršula5 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som tiež potrebovala poradiť ohľadom uplatnenia odpočtu na manželku. Ráta sa do jej vlastného príjmu za rok 2007 peňažný príspevok za opatrovanie. Podľa ktorého zákona sa vypláca tento príspevok. Zo školení som sa dozvedela, že sa do príjmu maželky nezapočítava zaopatrovací príspevok, ale neviem či je peňažný príspevok za opatrovanie to isté. Ďakujem za skorú odpoveď. Pekný deň.
Máš draka, dám ti link:

http://www.porada.sk/t44602-vlastny-...apocitava.html
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
zaopatrovací príspevok je sociálna dávka. Upravuje to zákon č. 236/1998 Z.z. kde je zadefinované

Zaopatrovací príspevok je štátna sociálna dávka,
ktorou štát prispieva na uspokojenie potrieb rodiny
občana a ďalších osôb, ktoré sú od neho výživou
závislé v čase výkonu základnej služby alebo náhradnej
služby v ozbrojených silách
1) alebo v čase výkonu
civilnej služby
2) (ďalej len „vojak“).
§ 2
Oprávnená osoba
(1) Oprávnená osoba na uplatnenie nároku na zaopatrovací
príspevok je
a) vlastné dieťa alebo osvojené dieťa vojaka, ak spĺňa
podmienky nezaopatrenosti podľa osobitného predpisu,

b) manželka vojaka, ak spĺňa podmienky podľa tohto
zákona a
1. osobne sa stará o dieťa do troch rokov jeho veku
alebo o nezaopatrené dlhodobo ťažko zdravotne
postihnuté dieťa vyžadujúce mimoriadnu starostlivosť
alebo osobitne náročnú mimoriadnu starostlivosť
do siedmich rokov jeho veku, ktoré je
jej vlastné dieťa alebo dieťa vojaka, alebo dieťa,
ktoré si osvojila alebo ktoré si osvojil vojak, alebo
dieťa, ktoré prevzala alebo prevzal vojak do starostlivosti
nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na
základe právoplatného rozhodnutia príslušného
orgánu
4) alebo opatrenia podľa osobitného predpisu,
ak sa dieťaťu neposkytuje starostlivosť
v zariadení sociálnych služieb celoročne,

2. osobne sa stará o dieťa staršie ako tri roky do
začatia plnenia povinnej školskej dochádzky, ak
starostlivosť o dieťa nemožno zabezpečiť inak ako
jej osobnou starostlivosťou a nemá príjem zo zamestnania,

3. je invalidná a nemá príjem zo zamestnania,
6)
4. sústavne sa pripravuje na povolanie
7) a nemá
príjem zo zamestnania,
6)
c) iná osoba, voči ktorej má vojak súdom určenú
vyživovaciu povinnosť.
(2) Nárok na zaopatrovací príspevok vzniká oprávnenej
osobe uvedenej v odseku 1 písm. b) iba raz.




0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

petovsan Pozri príspevok
a ak si manžel/ka platila dobrovoľné nemocenské poistenie, tak odpočítavam z jej/jeho vlastných príjmov (pre posúdenie NČ) aj to?
... posúvam ... prosím, poradí mi niekto?
0 0
uršula5 uršula5

uršula5 je offline (nepripojený) uršula5

viem, ktoré príjmi sa započítavajú do príjmu ale nikde tento rok nie je definovaný príspevok za opatrovanie.
Ďakujem za odpoveď čo je zaopatrovací príspevok. Tak teraz vôbec neviem či ho rátať do príjmu maželky alebo nie a dať zamestnancovi plnú odpočítateľnú položku alebo len rozdiel.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

petovsan Pozri príspevok
a ak si manžel/ka platila dobrovoľné nemocenské poistenie, tak odpočítavam z jej/jeho vlastných príjmov (pre posúdenie NČ) aj to?
neviem síce odpoved na tvoju otázku, no snád sa niekto pripojí.
Ja som poberala v min.roku rodičovský príspevok a mzdu za koniec decembra. A platím si DNP. Tiež som si nebola istá, či si manžel môže odrátať z mojho príjmu aj poistné na DNP. Chcela som kvôli tomu, pre istotu, podať nulové DP. No potom som zistila, že si toto poistné môžem uplatniť aj v RZD, aj ked to moju danovú povinnosť nezmení.
No neviem ako by som postupovala, keby som v tom roku poberala len materské.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

uršula5 Pozri príspevok
viem, ktoré príjmi sa započítavajú do príjmu ale nikde tento rok nie je definovaný príspevok za opatrovanie.
Ďakujem za odpoveď čo je zaopatrovací príspevok. Tak teraz vôbec neviem či ho rátať do príjmu maželky alebo nie a dať zamestnancovi plnú odpočítateľnú položku alebo len rozdiel.
Ja mám zamestnanca, ktorého žena sa stará o svoju bezvládnu matku.Uplatnil si na ňu odpočet a ja som tento príspevok zarátala do jej príjmu. Čiže ponížila som odpočet na ňu o túto položku.Myslí, že je to správne. Neviem či Ti ide o takýto príspevok.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

uršula5 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som tiež potrebovala poradiť ohľadom uplatnenia odpočtu na manželku. Ráta sa do jej vlastného príjmu za rok 2007 peňažný príspevok za opatrovanie. Podľa ktorého zákona sa vypláca tento príspevok. Zo školení som sa dozvedela, že sa do príjmu maželky nezapočítava zaopatrovací príspevok, ale neviem či je peňažný príspevok za opatrovanie to isté. Ďakujem za skorú odpoveď. Pekný deň.
Príspevok na opatrovanie nie je štátna sociálna dávka takže by som ho odpočítala ako príjem manžela/lky
§ 11
Nezdaniteľné časti základu dane

(5) Na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 sa za vlastný príjem manželky (manžela) považuje vlastný príjem manželky (manžela), znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka(manžel) v príslušnom zdaňovacom období bola (bol) povinná zaplatiť. Do vlastného príjmu manželky (manžela) sa nezahŕňa daňový bonus podľa § 33, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky64) a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie.125)
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Prosim Vas, ja by som potrebovala malu radu, lebo len stale zacinam. Mozno sa Vam to bude zdat hlupe.. Ake potvrdenie treba z prace manzelky (Potvrdenie o prijmoch fo zo zavislej cinnosti ...?), aby si manzel mohol uplatnit nezd. časť na manželku? Mala v roku 2007 iba marodku a matersku. A treba potvrdenie zo socialky na vysku materskej? A rata sa vobec materska do prijmu? Ďakujem. Ste zlati.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Pre posudzovanie nároku na NČ sa nemocenské a materská zarátava do príjmu manželky.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

MichaelaMA Pozri príspevok
Prosim Vas, ja by som potrebovala malu radu, lebo len stale zacinam. Mozno sa Vam to bude zdat hlupe.. Ake potvrdenie treba z prace manzelky (Potvrdenie o prijmoch fo zo zavislej cinnosti ...?), aby si manzel mohol uplatnit nezd. časť na manželku? Mala v roku 2007 iba marodku a matersku. A treba potvrdenie zo socialky na vysku materskej? A rata sa vobec materska do prijmu? Ďakujem. Ste zlati.
Manžel na žiadosti o ročné zúčtovanie dane čestne prehlasuje, že príjem manželky bol vo výške x,-- Sk a neprikladá žiadne potvrdenia. Samozrejme patrí do príjmov aj nemocenské a materské, ako bolo napísané predo mnou.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
petovsan Pozri príspevok
a ak si manžel/ka platila dobrovoľné nemocenské poistenie, tak odpočítavam z jej/jeho vlastných príjmov (pre posúdenie NČ) aj to?
áno, od vlastného príjmu manžela/ky sa odpočítava aj poistné na dobrovoľné nem. poistenie.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Mam taku otazocku. V pripade, ze mam manzela, ktory si ide uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku, ktora cely rok poberala rodicovske t.j. nezaratam jej to do prijmu. Ale otazka???? Manzelmi sa stali len v auguste. Teda musim nejakym sposobom zohladnit, ze MANZELMI BOLI LEN CAST ROKA?????
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

horka Pozri príspevok
Mam taku otazocku. V pripade, ze mam manzela, ktory si ide uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku, ktora cely rok poberala rodicovske t.j. nezaratam jej to do prijmu. Ale otazka???? Manzelmi sa stali len v auguste. Teda musim nejakym sposobom zohladnit, ze MANZELMI BOLI LEN CAST ROKA?????
http://www.porada.sk/t70813-vsetky-t...a-ciastka.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať