Zavrieť

Porady

DP typ A příjmy z ČR

Dobrý večer, jsem účetní z ČR (Liberec).
Pracuje tu několik Slováků, kteří mě požádali o podání DP typ A na Slovensku.
Snažila jsem se načíst vaše zákony (mimochodem, je vidět že vychází z jednoho základu), a moc vás prosím o potvrzení, že jsem vše dobře pochopila, případně o doplnění:
Slovák, který pracuje jako zaměstnanec v zahraničí, musí vždy (i kdyby měl velmi nízké příjmy) podat na Slovensku DP, typ A, použiju metodu zápočtu daně.
Přepočtu na SK průměrným kurzem Kč na Sk. Ten je 1.217?
V ČR jako zaměstnanec DP podávat nemusí, ale kdyby chtěl, musela bych na Slovensku požádat o odložení termínu pro podání DP. Dokdy by to ale bylo, a jak se to přesně dělá?
Jaké přílohy by byly možné k DP A - u nás by to byla všechna Potvrzení o zdan. příjmech, případně čestné prohlášení druhého z partnerů, že neuplatňuje odečet na děti?
Určitě jsem na něco zapomněla, předem vám moc děkuji za trpělivost.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zdravím českú kolegňu .
Pozri si túto tému http://www.porada.sk/t72384-vzor-dp-...octu-dane.html, napovie napr. ku kurzom, zaokrúhľovaniu ....

V SR je povinnosť podať DP v prípade, že úhrn zdaniteľných príjmov presiahne (pre rok 2007) sumu 47.808 Sk.
Žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP sa podáva podľa § 49 ods.3 Zákona o dani z príjmov, stačí uviesť jednoduchú vetu .... žiadam o predĺženie lehoty na podanie DP do ........ nakoľko súčasťou mojich príjmov budú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí.
Žiadosť sa podáva najneskôr 15 dní pred lehotou na podanie DP, ktorá je 31.3.
0 0
Olga H. Olga H.

Olga H. je offline (nepripojený) Olga H.

Super, moc děkuji za rychlou odpověď :-).
Ještě jedna věc - u nás je limit pro uplatnění daňového bonusu na dítě 6 ti násobek minimální mzdy (to je 48 tis. Kč), pokud má někdo méně, ztrácí nárok na uplatnění daňového bonusu. Je to tak i u vás?
Na počátku tohoto týdne jsem našla šikovný odkaz na Sloenské daňové správě na vyplanění elektronického formuláře, jak jsem zvyklá u nás. Včera tam ale bylo upozornění, že DP budou funkční až na počátku března? Nevíte o tom něco?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Olga H. Pozri príspevok
Super, moc děkuji za rychlou odpověď :-).
Ještě jedna věc - u nás je limit pro uplatnění daňového bonusu na dítě 6 ti násobek minimální mzdy (to je 48 tis. Kč), pokud má někdo méně, ztrácí nárok na uplatnění daňového bonusu. Je to tak i u vás?
Na počátku tohoto týdne jsem našla šikovný odkaz na Sloenské daňové správě na vyplanění elektronického formuláře, jak jsem zvyklá u nás. Včera tam ale bylo upozornění, že DP budou funkční až na počátku března? Nevíte o tom něco?
Zmena v tlačivách DP a akosi si dávajú načas.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ano funkčné budú až začiatkom marca. Taký limit na DB je aj tu.
0 0
Olga H. Olga H.

Olga H. je offline (nepripojený) Olga H.

a je nějaký dobrý odkaz na vyplnění? našla jsem KROS, ale ještě jsem to nezkusila.. u nás máme šablony, kde se zadají základní údaje a ono to pak různé věci umí zkontrolovat.. to už bych chtěla moc, že?
0 0
Olga H. Olga H.

Olga H. je offline (nepripojený) Olga H.

a ten limit na uplatnění DB je taky 48 tis. v SK?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Je potrebné splniť podmienku pre nárok na DB --- príjmy aspoň polovica 6-násobku minimálnej mzdy /9x7600.-Sk + 3x8100.-Sk/ čo sa rovná sume pre rok 2007 ....46350.-Sk
0 0
Olga H. Olga H.

Olga H. je offline (nepripojený) Olga H.

Zkusila jsem nainstalovat sw Alfa, DP typ A.

Mám velmi jednoduchý případ, mohli byste mi na to pls juknout?

Přijmy pouze od zaměstnavatele v ČR, a to v době od 07-12/07. Do té doby v SR, bez příjmů.

Potvrzení ČR:
úhrn příjmů - 46 560 Kč
pojistné 5866 Kč
zaplacená daň 1428

DP, typ A:

ř.32 - 56663 Sk
ř.33 - 7139 Sk
ř.34 - 49524 Sk

ř. 36 - 49524
ř. 37 - 95616
ř. 43 - 95616
ř. 44 - 0

ř. 61 - 1738
ř. 65 - 1738

Vyplním žádost o vrácení přeplatku a přiložím Potvrzení o zd. příjmech.
V případě, že budu na příslušný fin. úřad posílat doporučeně poštou, je mi k něčemu Potvrdenie o podani daňového priznania?
V metodě zápočtu, typ B se píše o výpočtu poměru příjmů ř. 84, to je jen u typu B, že? U zamce i kdyby pracoval část roku v SR by to nehrálo roli?

Moc a moc děkuji předem, pustila jsem se do toho a potřebuji ujistit :-)))
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Olga H. Pozri príspevok
Zkusila jsem nainstalovat sw Alfa, DP typ A.

Mám velmi jednoduchý případ, mohli byste mi na to pls juknout?

Přijmy pouze od zaměstnavatele v ČR, a to v době od 07-12/07. Do té doby v SR, bez příjmů.

Potvrzení ČR:
úhrn příjmů - 46 560 Kč
pojistné 5866 Kč
zaplacená daň 1428

DP, typ A:

ř.32 - 56663 Sk
ř.33 - 7139 Sk
ř.34 - 49524 Sk

ř. 36 - 49524
ř. 37 - 95616
ř. 43 - 95616
ř. 44 - 0

ř. 61 - 1738
ř. 65 - 1738

Vyplním žádost o vrácení přeplatku a přiložím Potvrzení o zd. příjmech.
V případě, že budu na příslušný fin. úřad posílat doporučeně poštou, je mi k něčemu Potvrdenie o podani daňového priznania?
V metodě zápočtu, typ B se píše o výpočtu poměru příjmů ř. 84, to je jen u typu B, že? U zamce i kdyby pracoval část roku v SR by to nehrálo roli?

Moc a moc děkuji předem, pustila jsem se do toho a potřebuji ujistit :-)))

Predpokladám, že daňové priznanie podávaš v ČR. Potvrdenie o podaní DP má význam, ak ho ideš odniesť osobne. Ak ho posielať poštou týmto dokladom o podaní bude podací lístok z pošty.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Olga H. Pozri príspevok
Zkusila jsem nainstalovat sw Alfa, DP typ A.

Mám velmi jednoduchý případ, mohli byste mi na to pls juknout?

Přijmy pouze od zaměstnavatele v ČR, a to v době od 07-12/07. Do té doby v SR, bez příjmů.

Potvrzení ČR:
úhrn příjmů - 46 560 Kč
pojistné 5866 Kč
zaplacená daň 1428

DP, typ A:

ř.32 - 56663 Sk
ř.33 - 7139 Sk
ř.34 - 49524 Sk

ř. 36 - 49524
ř. 37 - 95616
ř. 43 - 95616
ř. 44 - 0
r. 49 - 49524
r. 50 - 1738

r. 51 - 100 %
r. 52 až 65 0

Vyplním žádost o vrácení přeplatku a přiložím Potvrzení o zd. příjmech.
V případě, že budu na příslušný fin. úřad posílat doporučeně poštou, je mi k něčemu Potvrdenie o podani daňového priznania?
V metodě zápočtu, typ B se píše o výpočtu poměru příjmů ř. 84, to je jen u typu B, že? U zamce i kdyby pracoval část roku v SR by to nehrálo roli?

Moc a moc děkuji předem, pustila jsem se do toho a potřebuji ujistit :-)))
Oprava v texte. Z dane zaplatenej do rozpočtu ČR nemôže vzniknúť preplatok na dani v SR. A ani nevznikne. V DPFO A si neurobila zápočet dane na riadkoch 49 - 53. Doplň to tam, prilož potvrdenie o príjme z ČR a môžeš poslať na príslušný DÚ v SR.
0 0
Olga H. Olga H.

Olga H. je offline (nepripojený) Olga H.

jasně, děkuji, došlo mi to hned večer, že to je blbost. Nejspíš paní udělám DP v ČR, protože tu daň jí tady vrátí, podám u vás tu žádost o odložení termínu pro podání DP z důvodu příjmů ze zahraničí. Pak vlastně bude mít daň zaplacenou v zahraničí 0, ale u ní se nic nestane, protože má méně než tu nezdanitelnou část, takže nebude platit nic ani v SR. Jenom nevím, kdy se pak to DP na Slovensko posílá a co se přikládá jako doklad o tom, že podávala DP i v ČR, a že vlastně ta částka zaplacené daně z Potvrzení o zd,. příjmech neplatí, ale bude O?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Olga H. Pozri príspevok
jasně, děkuji, došlo mi to hned večer, že to je blbost. Nejspíš paní udělám DP v ČR, protože tu daň jí tady vrátí, podám u vás tu žádost o odložení termínu pro podání DP z důvodu příjmů ze zahraničí. Pak vlastně bude mít daň zaplacenou v zahraničí 0, ale u ní se nic nestane, protože má méně než tu nezdanitelnou část, takže nebude platit nic ani v SR. Jenom nevím, kdy se pak to DP na Slovensko posílá a co se přikládá jako doklad o tom, že podávala DP i v ČR, a že vlastně ta částka zaplacené daně z Potvrzení o zd,. příjmech neplatí, ale bude O?
To neviem. Keby to bolo naopak, tak u nás by zamestnávateľ urobil zamestnancovi ročné zúčtovanie dane (máme na to formulár) a to by bolo potvrdením o tom, že dań v SR bola výsporiadaná (v takomto prípade vrátená). Ak bude podávať DP v ČR a český finančný úrad o tom žiadne potvrdenie nevydá, nech priloží kopiu českého DP. Nič tým nemôže pokaziť.
Ešte dopĺňam, že DP bude treba podať v termíne predĺženia. Myslím že to dávajú najdlhšie do 30.9.
Naposledy upravil Katija : 16.02.08 at 08:43 Dôvod: Doplnenie odpovede
0 0
Olga H. Olga H.

Olga H. je offline (nepripojený) Olga H.

u nás se taky dělá RZD, ale jejich zaměstnavatel k 31.12. zaniknul, takže jim řekl, ať si to řeší sami.
A tohle je myslím cesta, aby o ten přeplatek na dani nepřišli. Zkusím se zeptat tady na fú, třeba vystavují takové potvrzení, nebo jak říkáte kopii DP z ČR. A to bych možná ani nemusela to DP v SR odkládat, když jí to české DP podám už teď, tak ho (nebo to potvrzení) přiložit ke slovenskému a poslat v termínu.
Promiňte , možná mám hloupé dotazy, ale zahraniční příjmy jsem nikdy nedělala, a těm lidem bych ráda pomohla, 1700 Kč vrácené daně jsou pro ně velké peníze, ale nerada bych, aby kvůli tomu měli nějaké problémy doma. :-)))
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Olga H. Pozri príspevok
u nás se taky dělá RZD, ale jejich zaměstnavatel k 31.12. zaniknul, takže jim řekl, ať si to řeší sami.
A tohle je myslím cesta, aby o ten přeplatek na dani nepřišli. Zkusím se zeptat tady na fú, třeba vystavují takové potvrzení, nebo jak říkáte kopii DP z ČR. A to bych možná ani nemusela to DP v SR odkládat, když jí to české DP podám už teď, tak ho (nebo to potvrzení) přiložit ke slovenskému a poslat v termínu.
Promiňte , možná mám hloupé dotazy, ale zahraniční příjmy jsem nikdy nedělala, a těm lidem bych ráda pomohla, 1700 Kč vrácené daně jsou pro ně velké peníze, ale nerada bych, aby kvůli tomu měli nějaké problémy doma. :-)))
My si tu všetci na porade tykáme. Tak dúfam, že som ťa tým neurazila.
Nebudú mať v SR problémy, ak budeš taká zlatá a pomôžeš im tie DP podať. Normálny termín je do 31.3.2008. Ak to vieš stihnúť, bude to pre všetkých jednoduchšie. Veľmi si ťa vážim za to, čo pre nich robíš. Mimochodom to naše DPFO Typ A (myslím, že si ho robila prvý krát) si zvládla veľmi dobre.
0 0
Olga H. Olga H.

Olga H. je offline (nepripojený) Olga H.

Milá Katijo, moc děkuji tobě i ostatním za odpovědi, moc mi to pomohlo. Mám výhodu, že ještě slovensky dobře rozumím, je mi 35, takže si ještě dobře pamatuju slovenštinu v TV, a to mi bylo k užitku při čtení alespon základních informací ze zákona. Lidi, kterým je dnes kolem 20, už nerozumí skoro nic. Je to pro ně stejně vzdálený jazyk jako třeba polština. :-( Zkusím zjistit u nás na fú ještě další podrobnosti a určitě se sem ještě vrátím s informací, kterou zjistím, a určitě taky pro radu. Mimochodem, to DP jsem prvně úplně zvojtila, nechala bych mu českou daň vrátit na Slovensku :-((. Došlo mi to asi za půl hodiny, co jsem to sem napsala. Pokud by někdo z vás potřeboval odborné informace z Čech, ráda pomůžu, pokud budu vědět. Nebo u nás je výborné forum na business.center.cz, jsou tam zákony, šablony všech přiznání, a vůbec spousta informací.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Tiež to vidím, ale hlavne v ČR, že vziká u mladých jazyková bariera.
Je to škoda. U nás je bežne dostupná česká TV, a veľa vaších programov ide v našej TV v pôvodnom znení, tak sme na tom trochu lepšie. Na poradu príď hocikedy. Tu najdeš všeličo, nie len odborné diskusie a rady. A ďakujem za link na vaše forum (nepoznala som to), určite sa zíde. Idem sa tam pozrieť. Maj sa pekne.
0 0
Olga H. Olga H.

Olga H. je offline (nepripojený) Olga H.

taky přeju hezký den, my tu dnes máme nádherně :-))
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ja by som mala otázku pre pani Olgu H. z Liberca, že mám študenta ktorý na dohodu zarobil v ČR 5.550 Kč a bola mu zrazená daň 694 Sk. Chcel by si uplatniť nárok na vrátenie tejto dane v ČR. Ja som sa pozerala na DP aj do zákona o dani z příjmu ale neviem akú odpočítateľnú položku (nezdaniteľnú čiastku) si môže študent uplatniť aby mu túto daň vrátili. Vedeli by ste mi s tým poradiť?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Časť citátu:
Olga H. Pozri príspevok
................ Zkusím se zeptat tady na fú, třeba vystavují takové potvrzení, ...............
DÚ v SR, na žiadosť daňovníka, vystavuje Potvrdenie o zaplatení dane z príjmu(Certification on tax payment). Určite takéto potvrdenie vystavuje aj FÚ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať