Zavrieť

Porady

Danove priznanie typu A alebo B?

Ahoj,
v roku 2007 som bol zamestnany a mal som otvorenu zivnost t.j. mal som prijmy zo zamestnania, ale zo zivnosti som mal nulove prijmy a nulove vydavky. Aky typ DP si mam urobit A alebo B?

Vzhladom na nulove prijmy a vydavky zo zivnosti, viete mi poradit, ci budem musiet platit nejake minimalne odvody?

Dakujem za rychlu odpoved

Karol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Petra29 Pozri príspevok
    DP A alebo popros o ročné zúčtovanie zamestnávateľa.
    ... najprv ma napadlo, že prečo by mal prosiť , ale vzhľadom na dátum, môže už len poprosiť . Lehota na žiadosť včera uplynula .
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja len na margo toho, pre druh daňového priznania nie je podstatné či mám živnosť alebo iný doklad na výkon podnikateľskej činnosti ale či som dosiahol aj príjmy...ak mám príjmy len zo závislej činnosti potom je to TYP A.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Johanka Pozri príspevok
    ... najprv ma napadlo, že prečo by mal prosiť , ale vzhľadom na dátum, môže už len poprosiť . Lehota na žiadosť včera uplynula .
    to mi ani nedošlo

    Karol29 je offline (nepripojený) Karol29

    Karol29
    Dakujem,
    viete mi poradit aj s tou druhou otazkou (odvody)? Zivnost som si otvoril kvoly prilezitostnym prijmom (v roku 2007 zhodou okolnosti ziadne neboli). Ak by som mal platit odvody, tak zivnost radsej zrusim...
    Karol

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    kedže tvoje príjmy neprekročili stanovenú hranicu 12xmin.mzda, povinnosť odvodov do SP nevzniká, do ZP platíš zo zamestnania

    Danove priznanie typu A alebo B?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.