Zavrieť

Porady

splatky - nejasne uctovanie v minulosti

Mili poradaci,

mam takyto problem , ktory sa taha v ucte uz 2 roky - preberala som ucto, kde spolocnost mala takyto zavazok - sukr. firme 2 roky platila urcity obnos penazi mesacne ako zalohu na uver, ktory chceli cerpat po dvoch rokoch, ten vycerpali a nasledujuce dva roky uz len doplacali nadalej rovnako mesacne az ho cely splatili. Nakolko som preberala uctovnictvo iba s pociatocnymi stavmi, / predch.úctovnicka nebola doslova k zohnaniu, ziadne zostavy koncorocne,inventar. uctov/ vobec netusim kde predchadzajuca uctovnicka zauctovala to cerpanie uveru, videla som iba konecny stav na ucte 314 - tam uctovala cely cas tie mesacne zalohy a po cerpani uveru uz vlastne splatky uveru. Takze sme tiez uctovali tie splatky na 314 - co je podla mna zle, v r.2007 sa to cele ukoncilo - prisiel papier od tej spolocnosti - a ja naozaj neviem,co s tym. Ja to vidim jedine na pripocitatelnu polozku.Poradi mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    V prvom rade k Tvojmu zadaniu jedna poznámka. Na účte 314 eviduješ pohľadávku, nie záväzok. Druhá poznámka - účtovníčku hľadať netreba, ale štatutára s úverovou zmluvou, ak vôbec k nejakej úverovej transakcii v Tvojom ponímaní došlo. A tretia poznámka - poskytnúť zálohy za účelom spätného poskytnutia úveru od tej istej osoby je transakcia pre mňa nevídaná. Možno účtovníčka účtovala správne na 314 vrátenie preddavkov. A ak skutočne bolo treba nejakým spôsobom prelievať peniaze, tak spomínaný účet bol zvolený veľmi nešťastne.

    splatky - nejasne uctovanie v minulosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.